Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 106
  1. #1

    Domyślnie Pilot radiowy do D200

    http://www.allegro.pl/item254995675_...ikon_d200.html
    Od dluzszego czasu ciekawi mnie ten oto wynalazek i prosba:
    - czy ktos posiada juz takie cos, ciekawi mnie jak sie sprawuje to urzadzenie z D200 a najbardziej czy mozna wyzwalac migawke seriami.
    Byl bym wdzieczny dla posiadacza za podanie tych paru uwag.

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    przenosze do działu o akcesoriach
    na aukcjach jest mail sprzedawcy. Zapytaj go o te zdjęcia seryjne.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    mam i działa super - po przytrzymaniu przycisku zaczyna się ciągłe strzelanie aż do ponownego przytrzymania - niezły zasięg - szkoda że nie ma mocowania do gniazda lampy - bo dynda to na kablu i może sie urwać - ja założyłem gumkę na pasek od aparatu i tam mocuję...

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki peecee - oto mi chodzilo.

  5. #5

    Domyślnie

    A może Phottix

    Cena na eBay Polska z przesyłką z HK do Polski wynosi 14 funtów, tzn. ok. 75 zł.

    Edit: Przed chwilą zamówiłem 1 szt.
    Ostatnio edytowane przez marekm ; 06-11-2007 o 21:45
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  6. #6

    Domyślnie

    Wyrwałem się na weekend z mojego szpitala i natychmiast po przywitaniu się z rodziną przystąpiłem do testowania nowej zabawki - pilota radiowego Phottix (kupiony na eBay.pl, import z HK).

    Powiem krótko - doskonałe urządzenie do zdalnego (radiowego) wyzwalania migawki w D200. Urządzenia nie będę opisywać, ponieważ wszystko można zobaczyć i przeczytać na stronie (link w poprzednim post'cie). Powiem tylko, że jakość wydaje się być OK. Ot takie sobie plastykowe urządzenie, jakich na co dzień używamy wiele. W zestawie jest bateria, więc uruchomienie pilota można uruchomić natychmiast po rozpakowaniu.

    Podłączamy odbiornik do gniazda (wtyczka z dokręcanym kołnierzem) włączamy odbiornik i pilota i już możemy strzelać fotki. Odbiornik majta się na kabelku i pewnie będzie go trzeba jakość przymocować do paska aparatu lub korpusu (np. przy pomocy rzepa).

    Fabrycznie, oba urządzenia ustawione są na pracę na tym samym kanale, ale jeżeli ktoś chciałby sterować kilkoma aparatami może te kanały zmieniać (przełączniki typu togle).

    Wciśnięcie przycisku raz uruchamia autofocus, przyciśniecie ponowne (a w zasadzie dociśnięcie) zwalnia migawkę. Urządzenie testowałem jedynie w domu. Bez trudu mogłem odpalać aparat z odległości ok. 8 m.

    Reasumując za ok. 75 zł otrzymujemy doskonałego pilota radiowego do D200. Polecam.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  7. #7

    Domyślnie

    Marek a jak wyglada sprawa zdjec seryjnych?
    Ile czasu szla przesylka?

  8. #8

    Domyślnie

    Ad. 1
    Zdjęcia seryjne - bez problemu. Przy pierwszej próbie poleciałem serią, bo tak miałem ustawiony aparat.

    Ad. 2
    Musiałbym dokładnie sprawdzić daty, ale mam wrażenie, że przesyłka dotarła po ok. 10 dniach od daty zamówienia.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    To jest w zasadzie takie samo urządzenie, jak to oferowane na Allegro, z tą drobną różnicą, że kosztuje 75 zł a nie 195 zł.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •