Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Jak widać na ostatnim potrafisz zapanować nad swiatłem w ostrym słońcu.Jednak kadr,tło zupełnie mi nie leżą..

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Ktore w takim wypadku bylyby przajarane w piz...u. No wyobraz sobie poprawnie ustawiona ekspozycje na twarz znajdujaca sie w cieniu, i to jak wyjdzie tlo, na ktore pada slonce...
    No co Ty, niekoniecznie. W analogu to i owszem, ale w cyfrze już niekoniecznie. Można lekko niedoświetlić modelkę i rozjaśniać w PS-ie, albo zrobić składankę. Tak czy owak przesadzasz.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    No co Ty, niekoniecznie. W analogu to i owszem, ale w cyfrze już niekoniecznie. Można lekko niedoświetlić modelkę i rozjaśniać w PS-ie, albo zrobić składankę. Tak czy owak przesadzasz.
    Ja nie przesadzam, za to Ty sie raczej nie znasz, piszac, ze na analogu by sie nie udalo, a na cyfrze owszem. Jest zupelnie odwrotnie, a rzucajac takie rady -- po prostu rzezbisz. To nie byla propozycja na faktyczne wykonanie poprawnego zdjecia, tylko jak widac po Twoim tlumaczeniu -- zwykle beblanie. W taki sposob (wyciaganie z cieni, skladanka), mozna zrobic wszystko, ale na pewno nie dobrej jakosci portret. Wez kiedys aparat, postaw modelke tak, zeby byla w cieniu, a w tle miala drzewa, na ktore pada bezposrednie slonce. Ja nie musze tego cwiczyc, bo dokladnie wiem, jak to wyjdzie, i zadziwia mnie Twoja pewnosc proponowania takiego rozwiazania.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #14

    Domyślnie

    stig, szkoda, że podjąłem decyzję, że nie będę publikował tutaj zdjęć, bo pokazał bym Ci przykłady z własnej praktyki, ale po co skoro Ty jesteś GURU, a my wszyscy to nędzne robaki niegodne Ci rzemyka u sandałów zawiązać. Trudno, w tej sprawie nie będę Cię przekonywał, bo widzę, że próżne moje wysiłki.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    stig, szkoda, że podjąłem decyzję, że nie będę publikował tutaj zdjęć, bo pokazał bym Ci przykłady z własnej praktyki, ale po co skoro Ty jesteś GURU, a my wszyscy to nędzne robaki niegodne Ci rzemyka u sandałów zawiązać.
    A po co sie spinasz? Stwierdzilem tylko, ze to nie jest dobry pomysl na wykonanie takiego zdjecia. Bedziesz mial przejarane tlo. Sadzisz inaczej -- prosze bardzo. Ja jestem pewny swojej racji. Jesli chcesz udowodnic mi, ze sie myle -- pokaz mi dobrze wykonane (bez "wyklejanek") zdjecie z cyfry wlasnie w takich warunkach jakie zaproponowales. Chcialbym tez, zeby zdjecie posiadalo odpowiedni kontrast, no i oczywiscie, zeby nie mialo przepalow.
    "Szkoda, ze podjales decyzje, ze nie bedziesz publikowal tutaj zdjec", bo to wiele mogloby wyjasnic. Udzielasz sie praktycznie w kazdym watku i dyskutujesz z opiniami wszystkich. Zawsze masz cos do powiedzenia, ale rzadko kiedy cos bardzo sensownego, odkrywczego, czy bedacego wynikiem doswiadczenia. W wiekszosci jest to gdybanie, lub tak nietrafione propozycje, jak ta o ktorej teraz rozmawiamy. Gdybysmy mogli zobaczyc Twoje zdjecia, a przede wszystkim tak trudne technicznie do wykonania, jak zaproponowales stawiajacemu pierwsze kroki w tej dziedzinie, autorowi tego watku -- zapewne nie byloby tego typu "nieporozumien".

    Przemysl swoja decyzje na temat sposobu istnienia na tym forum. Chodzi mi o poparcie swojej wiedzy w postaci faktycznie dobrych zdjec, ktore sa tej wiedzy efektem. W przeciwnym wypadku takie sytuacje beda sie zdarzaly coraz to czesciej.

    EOT
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #16

    Domyślnie

    stig, co do jednego jesteśmy zgodni, że to nie jest banalne zadanie, niemniej możliwe. Zgoda, być może za wysoko podniosłem poprzeczkę opisując zdjęcie w tym wątku. Cały ja. Co złe nie ja. Wybacz.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    stig, co do jednego jesteśmy zgodni, że to nie jest banalne zadanie, niemniej możliwe.
    Mozliwe w komputerze. Nie do wykonania za pomoca jednego nieretuszowanego zdjecia aparatem cyfrowym. Nie wymagaj od poczatkujacych portrecistow, zeby na dodatek potrafili wywijac cuda na kiju w Photoshopie.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Mozliwe w komputerze. Nie do wykonania za pomoca jednego nieretuszowanego zdjecia aparatem cyfrowym. Nie wymagaj od poczatkujacych portrecistow, zeby na dodatek potrafili wywijac cuda na kiju w Photoshopie.
    No to przepraszam. Poważnie. Choć ze mnie jajcarz niewąski, ale tym razem poważnie.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #19

    Domyślnie

    Zgadzam sie ze Stigiem. Jestem początkujacy... Na forum zaglądam jednak od 2 lat. Dopiero ostatnio kupiłem nikona i się zarejestrowałem... Też jestem zdania za Stigiem, że zdjęcia robi się aparatem, klejenie w PS i innych cudach to już obróbka... Wklejając foty i tworząc wątek zalezalo mi na opinii co do techniki wykonania foty. Nie znam się na portrecie a chciałbym, stąd pytania i uwagi na jakie czekałem/zawsze czekam...
    Nikon D80, Nikon F50, Zenit, Nikkor AF-S 24-85 mm 3,5-4,5 G; Nikkor 28-80 mm 3,5-5,6 D; Nikkor 50 mm 1,8 D; Jupiter 135 mm 3,5; Nikon SB-24 Szukam kolejnego szkła

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez copywriter2000 Zobacz posta
    Też jestem zdania za Stigiem, że zdjęcia robi się aparatem, klejenie w PS i innych cudach to już obróbka... foty.
    O tym czy jakieś zdjęcie jest już nim przed, czy po obróbce decyduje wizja ostatecznego efektu. Ja bym tech etapów nie rozdzielał, ale kończe bo temat wałkował sie juz nieraz.
    pozdrawiam
    ff

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •