Close

Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 12202122
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 220
  1. #211

    Domyślnie

    Ja jak coś tylko burknę na Nikona to od razu teksty: „TO KUP CANONA procedurę już znasz” ludzie bez przesady.
    A co do szumów D200 do 5D i jakości obrazu…
    Heh ja powiem tak… D200 mam 5D miałem okazję wypróbować( w zestawie z 24-105). To kombo zabija… jest świetne, szybkie i daje fenomenalne możliwości. Piękny aparat. Do ISO 800(nie włącznie) D200 może pogadać od ISO 800 jest inny system planetarny.
    Może tak bo będzie papka znowu…
    ISO 100-400 powala, przepiękne przejścia, plastyka polana miodem… KLASA
    Od ISO 800 ta piękna matryca pokazuję swoje 2 oblicze…
    Na ISO 1600 i 3200 jest taki kolorowy szum(jak to Kaleid śmiał się kiedyś… „Chcesz mieć czerwony szum kup 20d”), że ja takiego jeszcze w życiu nie widziałem.
    Akustyk zwrócił kiedyś uwagę przy jakimś tam teście ze ścianami(porównanie 5d do D200) że Canon nie zmienia kolorystyki aż do ISO 3200. To proste wiesz czemu Akustyku?? Nikon blednie? Walnij solidne odszumianie szumu kolorowego na zdjęciu… blednie? łapiesz?

    2 Sprawa… to to jak porównujemy te dwa aparaty. Nie ma innego porównania niż Nef w przypadku D200 w Nikon capture i cr2 w Canon photo digital Professional(chyba tak to leci…). Wtedy są równe szanse i w takim porównaniu przy wyższych ISO Canon zabija Nikona(i ja nie dywaguję nie powtarzam bo ja takie porównanie widziałem… i na kompie i na papierze też). Zresztą wystarczy otworzyć Nef z wysokiego ISO tej samej sytuacji z D200 i raw z 5d i zobaczyć co w ACR jest ładniejsze. Nikona ratuje fenomenalny nikon capture(bo to on tworzy te ziarenko bo matryca daje identyczną papkę jak matryca Canonowska).

    Nie można mieć klapek na oczach… jeśli rozmawiamy o sprzęcie to rozmawiajmy na poziomie sprawdzonymi argumentami. Bo takie formowe rozmowy tata a Marcin powiedział są bez sensu.

    I na koniec ja pisałem tylko i wyłącznie o matrycy Nikona nie o samym aparacie, który jest zresztą genialny…
    Cena jest świetna bo płacąc 7tys za Nikona i dokładając 17-55 mamy cenę Canona 5D który to przy tym aparacie jeśli chodzi o „ergonomię i całą filozofię” to lekka zabawka. Tak jak 20D to amatorska zabawka(jeśli chodzi o body) w porównaniu z D200.
    Radzę dobrze ludziom którzy piszą o d200(nie majac go nigdy w ręku i wiedzą tle co napisano w internecie) by poszli do sklepu podpięli do niego szkło i poczuli możliwości tego body. Ten aparat jest genialny. To kloc w pełni profesjonalna puszka, to już nie jest zwykła puszka, to instrument… i tylko od ciebie zależy jak na nim zagrasz.
    I to czy kupisz Canona czy Nikona zależy tylko od tego czego się potrzebuje. Do sportu, ruchu i wszędzie tam gdzie potrzebne jest wysokie ISO* i dobre szybkie efekty wziąłbym Canona. Do uprawiania fotografii Nikona.

    Fenomenalne w Canonowskich matrycach jeszcze jest to ze zawsze mamy wyższą czułość niż nominalna. Bo ISO 800 Canona to odpowiednik czułości ISO 1000 Nikona jak ktoś nie wie(i jak w takim świetle wyglądają szumy Nikona???? ). Canona za to zawsze będę dobrze wspominał za to jedno zdjęcie gdy jechałem autobusem a przy sobie miałem tylko cholernieeeee ciemnego gawnianego kita(bo był to dzień kupna 20d). Nagle moment akcja wyjąłem aparat ISO 3200 i zrobiłem fotkę. Nikonem nie zrobiłbym jej tak dobrze… za to lubię właśnie canony i nie lubię wysokich ISO Nikona(bo tam mam wrażenie jak by matryca twardniała jak decha i była tak samo jak ta decha czuła…)
    Nikon Canon heh ludzie za komuny to slajd orwo to było coś! Smeną ludzie cykali lepsze zdjęcia niż dzisiaj ludzie cykają 1ds-em.
    Z tymi dwoma systemami nie można postąpić źle, bo to są dwa genialne systemy.
    Akurat ja wolę zdecydowanie Nikona, ale to moja droga bo dla mnie mniej ogranicza mnie Nikon. Chodź canona też lubię i mógłbym im spokojnie robić fotki…, ale że mamy wybór wybieram Nikona.
    No i to tyle…
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  2. #212

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MzMarcin
    Akustyk zwrócił kiedyś uwagę przy jakimś tam teście ze ścianami(porównanie 5d do D200) że Canon nie zmienia kolorystyki aż do ISO 3200. To proste wiesz czemu Akustyku?? Nikon blednie? Walnij solidne odszumianie szumu kolorowego na zdjęciu… blednie? łapiesz?
    hmmm.... no ale ja nie pisalem wtedy czemu i jak. tylko ze tak jest i ze mi sie nie podoba, ze kolor sie zmienia.

    Cytat Zamieszczone przez MzMarcin
    I to czy kupisz Canona czy Nikona zależy tylko od tego czego się potrzebuje. Do sportu, ruchu i wszędzie tam gdzie potrzebne jest wysokie ISO* i dobre szybkie efekty wziąłbym Canona. Do uprawiania fotografii Nikona.
    no moze niekoniecznie 5D do tego sportu. ale do landszaftu czy studio ten 5D jest zupelnie zacny. no i do fot w ciezkich warunkach oswietleniowych...

    co do D200 to podoba mi sie adresowanie potrzeb takich osob jak ja przez Nikona. tj. przygotowanie solidnego, przemyslanego ergonomicznie korpusu. bo posiadanie 1235 punktow AF i matrycy z 192 fps mnie, mowiac oglednie, nie wprawia w posikanie sobie spodni. a Canon zdaje sie tylko w tym kierunku patrzec tworzac linie nastepcow mojej 10-tki. kompletnie ignorujac fotografow przyrody czy podrozniczych....

    mam cicha nadzieje, ze 35D, ew. tegoz nastepca, to bedzie cos wiecej niz stare, dobre D60 z wieksza iloscia megapikseli, fps-ow i punktow AF, za to jak zawsze olewajace spota, normalna drabinke ekspozycji (+/- 2EV przy matrycy mieszczacej spokojnie 6EV to zenada), guzior MLU...
    bo jesli nie, to moj nastepny korpus bedzie milal napis Nikon no chyba, ze 5D ostro potanieje (tez moze sie zdarzyc)

  3. #213

    Domyślnie

    "no moze niekoniecznie 5D do tego sportu. ale do landszaftu czy studio ten 5D jest zupelnie zacny. no i do fot w ciezkich warunkach oswietleniowych... "
    Dokładnie tak
    D200 a 5D to jest kompletnie inna bajka i kompletnie inny aparat
    10mpix 5fps 13mpx 3mpix
    Tak jak D200 jest dla ludzi wiedzących czego chcą(inna sprawa kto tak naprawdę je kupuje... ) tak i 5D też jest dla ludzi dokładnie widzących czego chcą.

    D200 +17-55=5D
    Ale czy należy stosowac takie porównania?
    FF to jednak FF to powrót do stałek, prawdziwych obiektywów i prawdziwych ogniskowych. Ja po cichu aż piszczę za FF u Nikona. Ale czy warto dać za to tyle kasy w takim wykonani jak u Canona? Ja uważam że absolutnie nie(dla zwykłego śmiertelnika). Za 7000 tys w D200dostajemy cholernie dużo… zdecydowanie więcej niż dostajemy kupując 5D(ale 5D to jest inna bajkai inna parafia i tego ludzie nie rozumieją…)
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  4. #214

    Domyślnie

    A jak ja zobaczyłem jak DX L ISO 3000 milon sto osiem, to sie załamałem, tą tragedią !! No poprostu załamka z wyskoku . Jak mozna wydać kase na taki badziew ??
    Napiszcie jeszcze o tym 140 stron ! Jak to fotokurier co nie napisał, i co sie dzieje w lewym rogu, i kiedy przejscie tonalne sie nie zkitrało.
    Super, uwielbiam te wątki !

    Pozdrawiam fotograficzne forum

  5. #215

    Domyślnie

    Porównywanie D200 i 5D to jak porównywać komputer klasy 486 i Pentium. Teksty, ż emnie wystarczy 486 bo tylko pracuję na Wordzie czy Excelu i nie potrzeba mi mozliwości i szybkości 486 bo Pentium za drogie i na cholerę mi taka droga maszyna do pisania - są po prostu bez sensu.

    Poza tym oba aparaty to zupełnie inna kategoria. Równie dobrze możecie sobie porównać fotografie robione kompaktem 35mm a Mamiyą 645. Niebo a ziemia.

    I tak przy okazji co to znaczy że do uprawiania fotografii wezmę Nikona ?? Czyli Canon jest do uprawiania... roli ?? Trochę subiektywizm niektóych kolegów zaslepia

  6. #216
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Zlecieli sie pretorianie w obronie 5D

  7. #217

    Domyślnie

    Oni chyba jakiś system szybkiego powiadamiania mają.
    Jacek

  8. #218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cynio
    Czyli Canon jest do uprawiania... roli ??
    łeee... Nie za słaby łon troszku ??
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pn
    Cytat Zamieszczone przez sven
    d200 ma wiele zalet, ale do jakosci zdjec 5d to mu jeszcze sporo brakuje.
    W Foto-Magazin i w Color Foto tez byly pojedynki D200 vs. 5D i w obydwu wypadkach zwyciezyl zdecydowanie D200.
    Nie wiem, czy czytamy te same gazety?! Bo w Colorfoto (2/2006, s.18-21) jest wprawdzie pojedynek D200 ale z 20D. I owszem nikon wygrywa we wszystkim oprocz poboru pradu, za co redakcja tak sie przejechala po punktach, ze ostatecznie pojedynek wygral 20D.
    Jesli chodzi o ranking redakcyjny, to D200 wyraznie 5D ustepuje.

    Foto-Magazin natomiast chyba w ogole takiego pojedynku nie zamieszczalo. Nie czytalem lutowego numeru, ale nie sadze, zeby w jakosci obrazu F-M przyznalo wiecej punktow D200, bo 5D pokonal w ich "testach laboratoryjnych" nawet D2X.


    Nie chodzi mi o zabawe w punkciki, ale trzymajmy sie chociaz faktow. Zeby to forum bylo jakos tam wiarygodne.
    No chyba, ze austriackie wydania roznia sie od niemieckich
    D90, S3pro, X10, T17-50, T28-75, S30/1.4, S105m, S50-200, SB800 i inne klamoty

  10. #220

    Domyślnie

    No dobrze. Ustalilismy fakty, jak zwykle dochodzac do jedynego slusznego wniosku, a teraz pozwole sobie zamknac ten watek zanim po raz kolejny zmienimy zdanie. Nikon D200 vs Canon 5D - watek uwazam za zamkniety.

Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 12202122

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •