Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82
  1. #1

    Domyślnie nikkor af 50 mm f/1,8d

    witam mam wielka prosbe kupilem nikona d 40 i mysle nad kupnem nikkor af 50 mm f / 1,8 d i 18 - 70 czy dobre sa to obiektywy i co byscie mogli polecic do macro i krajobrazow prosze o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hazard2 Zobacz posta
    witam mam wielka prosbe kupilem nikona d 40 i mysle nad kupnem nikkor af 50 mm f / 1,8 d i 18 - 70 czy dobre sa to obiektywy i co byscie mogli polecic do macro i krajobrazow prosze o pomoc
    w 50/1,8 będziesz musiał ostrzyć ręcznie.
    [Nikon D80][Nikkor 50 f1.8][Nikkor 18-135 f3.5-5.6][2*SanDisk Extreme III 2GB][Gruszka nr 9]

  3. #3

    Domyślnie

    Agawytka ma doświadczenie z D40 i pięćdziesiątką, Szukaj jej postów. Podobno:
    !. nie jest tak tragicznie
    2. każdy powinien spróbować pięćdziesiątki
    D40,18-55II, 55-200 VR, crumpler the that, sandisk extreme III 2gb, coolpix 4200

  4. #4

    Domyślnie

    ja bardzo sobie chwale moja 50, ma co pracować makro portrety itp. jest bardzo ostry.
    W d40 brakuje śrubokręta więc ostrzenie pozostaje tylko po kontrolą Twojego wzroku. pzdr
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  5. #5

    Smile

    Witam, mysle ze oba szkla sa godne polecenia. Od niedawna mam ta 50 i jest to chyba najbardziej ulubione szklo przynajmniej dla mnie. Do makro wystarczy dokupic pierscien odwrotnego mocowania szkla i mozna juz sie bawic. A do tego tuby i zabawa jest na 102
    D50 D80 D300 i cos tam jeszcze w sumie jakies 18kg
    www.photo.net/photos/Piotr%20Adamski www.piotrphotography.net

  6. #6

    Domyślnie

    SIemka.Tez jestem szczesliwym posiadaczem owej stalki.Jest super.Z recznym ostrzeniem nie jest tak strasznie(zapala sie kropka).Do portretow wysmienita.Zgadzam sie z kolega piotrzuraw, to rowniez i moje ulubione szklo.Polecam
    Canon Power Shot SX200 IS

  7. #7

    Domyślnie

    W temacie - są to dobre obiektywy i taki tandem wystarczy Ci na początek do krajobrazów, trochę portretów, działalności ogólnorozwojowej. W przypadku makro piotrzuraw dobrze napisał, choć jak chcesz makro na serio, to jedynie dedykowane szkiełko makro (ze skalą odwzorowania 1:1).

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojt@s!o Zobacz posta
    SIemka.Tez jestem szczesliwym posiadaczem owej stalki.Jest super.Z recznym ostrzeniem nie jest tak strasznie(zapala sie kropka).Do portretow wysmienita.Zgadzam sie z kolega piotrzuraw, to rowniez i moje ulubione szklo.Polecam
    Kropka?
    [Nikon D80][Nikkor 50 f1.8][Nikkor 18-135 f3.5-5.6][2*SanDisk Extreme III 2GB][Gruszka nr 9]

  9. #9

    Domyślnie

    Potwierdzenie ostrości w wizjerze.

  10. #10

    Domyślnie

    ooo czuję się wywołana do tablicy otóż polecam zdecydowanie, ostrzenie ręczne może wejśc w krew i po kilkunastu/dziesięciu próbach robi się to już automatycznie mając jednocześnie potwierdzenie w wizjerku Ja polecam zdecydowanie, piekny bokeh, do portretu miodzio nawet do niektórych krajobrazów. Obecnie jestem w stanie sprawdzania na swoim D40 Nikkorka 24/2.8 i powiem, że ostrzy się również bez zarzutu ... Także to jedynie kwestia przyzwyczajenia a warto mieć w swojej szklarni tak zacne szkiełko jak 50-tka. Polecam zdecydowanie.
    D750 | N50/1.8 | N85/1.8 | N105/2.8

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •