Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pixel, papruch czy wada fabryczna?

    mam problem z LCD w CP4100.

    na wyswietlaczu pojawil sie mały punkt jakby uszkodzony pixel. Plamka ta jest nieruchoma na zoomie optycznym, jednak gdy poiekszam zoomem cyfrowym plamka powieksza sie i zmienia polozenie. Dodam ze na zdjeciu jest widoczna ( jak sie mocno przyjzymy i wiemy gdzie szukac) . Na rejestracji obrazu (filmu) tez jest widoczna.

    Jednak gdy przegladamy zdjecia na aparacie plamka z monitora znika. Jest widoczna tylko przy rejestracji obrazu (zdjecia, filmu). i podczas przegladania zdjecia na PC i TV

    Stad moje pytanie, bo zglupialem. jakby LCD bylby uszkodzony to by plamka calyczas byla widoczna (a nie tylko podaczas rejestracji), czy to moze jakis smiec sie tam dostal do srodka aparatu.

    Dodam ze aparat mam dopiero kilka tygodni, kupilem nowy, i nie mial kontaktu z pisakiem, woda itd....

    Co to moze byc?

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    mi to na paproch na matrycy wyglada...

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Miasto Śledzia :)
    Posty
    17

    Domyślnie

    Tym poruszającym się punktem to mnie troszkę zbiłeś...
    Podobne objwy występują kiedy ma się do czynienia z uszkodzonymi pikselami. Wtedy plamka widoczna jest na każdym zdjęciu, zawsze w tym samym punkcie. Ale jak twierdzisz ten pukt się przesuwa... więc to pewnie nazwyczajniejszy paproch... tym bardziej że aparat jest nowy. W nowych aparatach rzadko zdarza się aby przy krótkich czasach naświetlania piksele martwe lub gorące były zauważalne az w takim stopniu. Jeśli Ci to przeszkadza usuń powietrzem paproszek... jeśli nie fotografuj dalej...

    Pozdrawiam
    Marcus
    Smiena, ZENIT E, Canon Bell&Howell, Ricoh KR 10 Super, NIKON C 5700 + UV + POLARYZACYJNY

  4. #4

    Domyślnie

    Marcus, a jak sie przedmuchuje matryce w takim kompakcie
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  5. #5

    Domyślnie

    No to by wyjasnialó problem. O prochu troche poczytalem, tylko mnie jeszcze zastanawią dwie rzeczy.

    Czy jak sam odkrece obiektyw i wyczyszcze matryce to gwarancja pojdzie w "łeb"?

    A druga, to Jesli odesle aparat do serwisu to potraktuja to jako zabrudzenie z mojej "winy" czy jako "wada" wewnetrzna aparatu?

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    jak w srodku z twojej winy? Jak masz gwarancje to reklamuj i sie nie zastanawiaj... lepiej przezyc pare dni bez aparatu niz sie ciagle stresowac plamkami...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •