Wróć   Nikoniarze.pl - Forum fotograficzne > Sprzęt i akcesoria > Aparaty cyfrowe - Coolpix
Zarejestruj się Blogi FAQ/Regulamin Lista użytkowników Kalendarz Oznacz fora jako przeczytane

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Wygląd
Stary 29-12-2005, 11:18   #1
vis
Oszczędny w słowach

Domyślnie Pixel, papruch czy wada fabryczna?

mam problem z LCD w CP4100.

na wyswietlaczu pojawil sie mały punkt jakby uszkodzony pixel. Plamka ta jest nieruchoma na zoomie optycznym, jednak gdy poiekszam zoomem cyfrowym plamka powieksza sie i zmienia polozenie. Dodam ze na zdjeciu jest widoczna ( jak sie mocno przyjzymy i wiemy gdzie szukac) . Na rejestracji obrazu (filmu) tez jest widoczna.

Jednak gdy przegladamy zdjecia na aparacie plamka z monitora znika. Jest widoczna tylko przy rejestracji obrazu (zdjecia, filmu). i podczas przegladania zdjecia na PC i TV

Stad moje pytanie, bo zglupialem. jakby LCD bylby uszkodzony to by plamka calyczas byla widoczna (a nie tylko podaczas rejestracji), czy to moze jakis smiec sie tam dostal do srodka aparatu.

Dodam ze aparat mam dopiero kilka tygodni, kupilem nowy, i nie mial kontaktu z pisakiem, woda itd....

Co to moze byc?
vis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2005, 20:03   #2
madmips
Zbanowany

Miasto: jerergeg
Domyślnie

mi to na paproch na matrycy wyglada...
madmips jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2005, 10:17   #3
Marcus
Oszczędny w słowach

Miasto: Miasto Śledzia :)
Domyślnie

Tym poruszającym się punktem to mnie troszkę zbiłeś...
Podobne objwy występują kiedy ma się do czynienia z uszkodzonymi pikselami. Wtedy plamka widoczna jest na każdym zdjęciu, zawsze w tym samym punkcie. Ale jak twierdzisz ten pukt się przesuwa... więc to pewnie nazwyczajniejszy paproch... tym bardziej że aparat jest nowy. W nowych aparatach rzadko zdarza się aby przy krótkich czasach naświetlania piksele martwe lub gorące były zauważalne az w takim stopniu. Jeśli Ci to przeszkadza usuń powietrzem paproszek... jeśli nie fotografuj dalej...

Pozdrawiam
Marcus
Stary 30-12-2005, 12:10   #4
kwasik
Gaduła

Awatar kwasik

Miasto: Kraków
Domyślnie

Marcus, a jak sie przedmuchuje matryce w takim kompakcie
Stary 30-12-2005, 12:15   #5
vis
Oszczędny w słowach

Domyślnie

No to by wyjasnialó problem. O prochu troche poczytalem, tylko mnie jeszcze zastanawią dwie rzeczy.

Czy jak sam odkrece obiektyw i wyczyszcze matryce to gwarancja pojdzie w "łeb"?

A druga, to Jesli odesle aparat do serwisu to potraktuja to jako zabrudzenie z mojej "winy" czy jako "wada" wewnetrzna aparatu?
vis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2005, 00:20   #6
madmips
Zbanowany

Miasto: jerergeg
Domyślnie

jak w srodku z twojej winy? Jak masz gwarancje to reklamuj i sie nie zastanawiaj... lepiej przezyc pare dni bez aparatu niz sie ciagle stresowac plamkami...
madmips jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia Tematu
Wygląd

Zasady Postowania