Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Skaner do negatywów

    jako że znalazłem sobie sponsora co mi takowy zakupi pytam sie o zdnie ludzi bardziej obcykanych w temacie niż ja:

    http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12515

    czy to warte uwagi czy poczekać aż Nikony stanieją (wątpliwe)
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  2. #2

    Domyślnie

    Wybierz bramkę nr 2
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3

    Domyślnie

    Zapomnij o nim,miałem taki,po kilka dniach chciałem go sprzedać jak zobaczyłem skan z nikona.PO prostu nawet do pięt nikonowi to niedorasta,cena jest kusząca ale jakość to po prostu pomyłka,lepiej zobacz czy gdzieś nie ma skanera nikona.

  4. #4

    Domyślnie

    Problem polega na tym, że w takim skanerze po prostu nie ma prawa być dobrej (czyli drogiej) optyki. Rozdzielczość może być nawet 20 000 dpi przy 64 bitowej głębi koloru, a i tak w niczym to nie polepszy jakości skanu. Równie dobrze możnaby kupić DsMKII i założyć do niego jakiś syfiasty, ciemny, plastikowy zoom za 200 zł - mimo 16,7MP matrycy będzie mydło i kolory z d..y. Do Nikonów pakuje się dobre obiektywy ze szkła niskodyspersyjnego - ja np. korzystam z Coolscana 9000ED, który na papierze ma gorsze parametry od tego plusteka (rząch ma "tylko" 4000dpi i podobnie jak plustek 48 bitowy kolor). Coś jednak powoduje, że jego cena jest jakby nieco wyższa...

  5. #5

    Domyślnie

    W podanej specyfikacji tego "wspaniałego" skanera ie napiisano, że posiada obiektyw frefocus i niby mała rzecz ale jednak - trzeba ręcznie przesstawiac klatki. Też się nad nim zastanawiałem ale po głębszym "przemyslunku" poszdłem po rozum do głowy, dołożyłem trochę kasy, kupiłem Coolscana V ED i jestem bardzo zadowolony.
    NIKON forever

  6. #6

    Domyślnie

    Uważam, że każdy skaner (Coolscan) Nikona jest bardzo dobry. Wybór typu zależy już tylko od zasobności potfela.

  7. #7

    Domyślnie

    no niestety z ta swietna opinia o coolskanach to przesada. Przez 4 lata uzywalem najpierw lsII pozniej ls1000 a pozniej nastepcy. slajdy owszem niezle, ale tylko te rownomierne. jakikolwiek lowkey wywala sie natychmiast. duze problemy z cieniami i co najgorsze straszne przegrzewanie sie mechanizmu, ktore owocuje przy skanowaniu negatywow magentowym zafarbem w formie paskow na dluzszych brzegach kadru.
    znam z 6 skanerow nikona i wszystkie tak maja.
    skanujac negatywy trzeba sie bylo bardzo spieszyc by sie nie zagrzal.

    w koncu przesiadlem sie na epsona i nareszcie niektore stare negatywy moge spokojnie skanowac. niby amatorski sprzet a publikuje skany jak publikowalem
    ja wiem ze to strona wielbicieli nikona ale nie wszystko co nikon wymysli nalezy akceptowac bez zastrzezen.

  8. #8

    Domyślnie

    rabijki

    a jakiego epsona uzywsz bo jest ich troszke?? Epson Perfection 4990 Photo wyglada obiecujaco. Zapodaj jakies skany dla przykladu moze co??
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  9. #9

    Domyślnie

    uzywam 3170, poprzednika 4990 ma moj bliski kolega. roznica jest niewielka, zauwazalna jesli potrzebujesz na prawde ogromnych rozmiarow. no i jeszcze mozliwosc na drozszym skanowania 4x5 cali ( ktorych nie mam) i mozliwosc skanowania 24 klatek za jednym razem a w mniejzym 12. gestosc optyczna, glebia bitowa itd sa na swietnym poziomie. restauracja kolorow tez, usuwanie rys to moim zdaniem w ogole nieporozumienie ( to moje zdanie), po doswaidczeniach z poprzednimi skanerami nie uzylem ani razy w epsonie.
    kupilem 3170 bo to w zupelnosci wystarcza. i tak mnie opierd.... ze za duze zdjecia sle do redakcji.
    skany moge pokazac ale po nowym roku ( nie mam w tej chwili nic pod reka). tylko sie przypomnij na priv po nowym roku.

  10. #10

    Domyślnie

    ciekawe jakie odbitki wychodza po skanach z negatywów jakie proponujecie ;o) chyba ,ze tylko jako skanery do archiwizacji . TY także powinienes zastanowi\c sie do czego bedzie Ci potrzebny skan negatywu : archiwizacja tylko ,czy pozniejsze obrabianie plików .
    1Gb ; 055PRO + 141RC

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •