Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Brak ostrości w dali. Nikon d50, 18-70.

    Witam. Czytałem już na forum o braku ostrości, ale nie mogłem znaleźć nic odpowiedniego do mojego przypadku. Kupiłem d50 jakieś 2 tygodnie temu. Na 1 rzut oka wszystko było ok. Teraz jednak zauważyłem że jak fotografuje obiekty oddalone, krajobrazy, obraz jest wg mnie rozmyty i nie widać szczegółów. Niepokoi mnie również czarny pasek po prawej stronie zdjęcia.
    Chcę się poradzić użytkowników forum co zrobić z tym fantem. Czy jest to wina optyki czy aparatu? I czy można to jakoś zredukować w prosty sposób. Bardzo proszę o jakąkolwiek poradę bo już wychodzę z siebie jeżeli pomyślę że kupiłem zepsuty aparat. Spróbuję zamieścić zdjęcia z mojej lustrzanki.
    http://www.stachu-net.ovh.org/DSC_8776.jpg
    http://www.stachu-net.ovh.org/DSC_8715.jpg
    Proszę o cierpliwość podczas ładowania zdjęć, są one w największej rozdzielczości.
    Pozdrawiam Piotr.
    Ostatnio edytowane przez stachu03 ; 04-10-2007 o 17:42

  2. #2

    Domyślnie

    Rzeczywiście jest nieostro - pytanie tylko na co ostrzyłeś. Parametry (przysłona) są ok.

    PS.: Może zamień te fotki na linki do zdjęć, bo Cię zaraz pogonią

  3. #3
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Wygląda, jakbyś miał ustawione dolne pole ostrości. Puszka ewidentnie ostrzy w dolną część kadru.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Ale zauważcie, że na tych zdjęciach nic nie jest tak ostre jak być powinno. Może to trefny obiektyw?

  5. #5

    Domyślnie

    dla mnie w tych kadrach nic nie jest ostre, tak jakby wadliwy sprzęt albo ogóle nie funkcjonował AF - wiem że to może głupio zabrzmi ale sprawdź na korpusie i obiektywie, czy nie masz na którymś ustawione MF...
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  6. #6

    Domyślnie

    A może to być wina przesuniętego lustra, np podczas transportu ?

  7. #7

    Domyślnie

    eee... Czy Wy naprawdę sądzicie, że te fotki nie są ostre? Bo nefy z mojego D80 są po stokroć bardziej mydlane przed wyostrzeniem w C1. A może kolega ma coś nie tak z ustawieniami aparatu. Np. ostrość -2.
    Klejony D80.

  8. #8

    Domyślnie

    Ostrość to ja mam ustawioną na 2 ale plus Bardzo proszę o jakąkolwiek poradę. W jaki inny sposób można sprawdzić wadliwość sprzętu?

  9. #9

    Domyślnie

    Tylko korzystając z innego obiektywu sprawdzisz "sprawność" puszki
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vertigo Zobacz posta
    eee... Czy Wy naprawdę sądzicie, że te fotki nie są ostre?
    Zapewniam Cię, że te zdjęcia nie są ostre, a wręcz mydlane do bólu. Jest niedobrze.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •