Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie D200 vs 20D sample

    http://www.pbase.com/norm/d200_and_20d

    Ja tam widze roznice


    PS> Wesolych Swiat wszystkim!
    D3-sta|16-85VR|105VR

  2. #2

    Domyślnie

    Szczególnie w szkłach 17-40 i 17-55.
    Ciekawe, czy 17-40 po prawej czy po lewej.

    Wesołych Świąt
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  3. #3

    Domyślnie

    the crops presented are with the nikon D200 with 17-55/2.8DX images on the left and the canon 20D with 17-40/4L images on the right.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Patrząc na kilka sampli mogę powiedzieć, że jednak canon bardziej by mi się widział
    http://www.pbase.com/norm/image/53863629 - szumy nieporównywalnie większe. Obiektyw też brałbym canonowski...
    Canon 30D + BG-E2 + 17-40L f4 + Sigma 100-300f4 + 580ex + Shoe Cord 2

    | www.maciejkuron.pl |

  6. #6

    Domyślnie

    No ale wlasnie o to chodzi, ze przy porownaniu ISO 800 na stalkach np.:
    http://www.pbase.com/norm/image/53876521
    nikon lepiej wypada...
    Potem zmiana szkiel ...i jest gorzej

    Przy stalkach mniej kontastowy obraz i przez to bogatszy daje D200 (w moim D70 przy jpg mam na stale niemal kontrast na -1 ustawiony, wiec mi to pasuje). A potem znow ostatnie zestawienie zoomow i jest odwrotnie

    Mozna tylko zgadywac, ze kolory tez bardziej adekwatne
    Przyznam, troche ma metlik w glowie po tym porownaniu.
    D90, S3pro, X10, T17-50, T28-75, S30/1.4, S105m, S50-200, SB800 i inne klamoty

  7. #7

    Domyślnie

    Zgoda ze z tych sampli wynika przewaga Canona w zakresie nizszego zaszumienia i wiekszej ostrosci przy zoomach. Tyle ze akurat dla mnie szum ma mniejsze znaczenie dokad na tym samym poziomie ustawien ISO jest akceptowalny na odbitce. Caly problem we wszelkiego rodzaju porownaniach sprowadza sie do tego co trollujac chcial mi wmowic imc J. Grabek wraz z ekipa lowcow zaszumienia. Otoz znaczenie ma dla mnie plik w wyniku ktorego powstaje zdjecie na papierze. Niestety wiekszosc "testerow" za nic to ma, wciaz porownujac na monitorach setki kolejnych sampli. Na prosbe porownania zdjec a nie plikow, padaja argumenty zem dziecko Dostaje do reki aparat ktory ma mase pasujacych mi ustawien, matryce ktora pozwoli mi na dwie rzeczy, wieksza swobode kadrowania badz wiekszy format zdjecia, oraz trwaly i mocny korpus. Porownania plikow w skali 1:1 pozostawiam zawsze innym i ilekroc je robie i bede robil, zawsze z mysla o innych, nie o sobie samym.

  8. #8

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    118

    Domyślnie

    Z testu wynika, ze Canon 20D minimalnie przewyzsza Nikona D200 w jakosci produkowanego obrazu. Przyjmijmy jednak, ze aparaty ostatecznie nie roznia sie specjalnie jesli chodzi o odbitki. Wiekszosc parametrow maja podobny (ilosc kl/s, dobry AF itd itp). Nikon odrobine przewyzsza Canona budwa body. Czyli mamy dwa calkiem porownywalne aparaty.

    Tylko, ze 20D kosztuje teraz 4400zl - body a Nikon roznie, ale raczej pod 7000zl
    To w zaokragleniu 2500zl roznicy - a to juz jest nienajgorsze szklo - od ktorego to jakosc zdjec glownie zalezy.

    Stad wniosek, ze D200 jest skierowany raczej do posiadaczy szkiel Nikona i chca miec cos jelszego niz D70s gdyz jesli chodzi o wybur pozbawiony preferencji osobistych (firma, sposob obrazowania, umiejscowienie funkcji na body) i porownujemy jedynie cena jakosc to Canon jest stanowczo na prowadzeniu i znacznie bardziej kusi swoim zakupem ludzi ktozy jeszcze nie maja systemu i chca cos wybrac.

    Nie staram sie nic udowodnic... szkoda tylko, ze D200 nie stal sie prawdziwie zabujcza konkurencja dla 20D wtedy cenowo stanowczo wszystko by inaczej sie ksztaltowalo w najblizszej przyszlosci...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SiD
    Z testu wynika, ze Canon 20D minimalnie przewyzsza Nikona D200 w jakosci produkowanego obrazu. Przyjmijmy jednak, ze aparaty ostatecznie nie roznia sie specjalnie jesli chodzi o odbitki. Wiekszosc parametrow maja podobny (ilosc kl/s, dobry AF itd itp). Nikon odrobine przewyzsza Canona budwa body. Czyli mamy dwa calkiem porownywalne aparaty.

    Tylko, ze 20D kosztuje teraz 4400zl - body a Nikon roznie, ale raczej pod 7000zl
    To w zaokragleniu 2500zl roznicy - a to juz jest nienajgorsze szklo - od ktorego to jakosc zdjec glownie zalezy.

    Stad wniosek, ze D200 jest skierowany raczej do posiadaczy szkiel Nikona i chca miec cos jelszego niz D70s gdyz jesli chodzi o wybur pozbawiony preferencji osobistych (firma, sposob obrazowania, umiejscowienie funkcji na body) i porownujemy jedynie cena jakosc to Canon jest stanowczo na prowadzeniu i znacznie bardziej kusi swoim zakupem ludzi ktozy jeszcze nie maja systemu i chca cos wybrac.

    Nie staram sie nic udowodnic... szkoda tylko, ze D200 nie stal sie prawdziwie zabujcza konkurencja dla 20D wtedy cenowo stanowczo wszystko by inaczej sie ksztaltowalo w najblizszej przyszlosci...
    Praktycznie wszystko sie zgadza oprocz stwierdzenia ze Canon ma dobry AF. Nie Canon ma niedobry AF, znaczy rownie szybki co niedokladny, przynajmniej w dwucyfrowych i trzycyfrowych body

    [ Dodano: Pią 23 Gru, 2005 ]
    To co mnie przeraza w tych testach do drastycznie inne odwzorowanie niektorych kolorow, dokladnie to samo jest jezeli uzywa sie roznych RAW conwerterow. To prawdziwe przeklenstwo cyfry. Zeby bylo jasne nie chodzi mi o WB, tylko o inny wyglad pojedynczych barw. Czy producenci nie moga ustawic aparatu zeby wszystkie barwy spelnialy normy (byly mozliwie najblizej natury) i wygladaly identycznie nma roznych aparatach przy zadanym WB?????
    D3-sta|16-85VR|105VR

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •