Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    Nie no dobre jest wszystko!
    Ale bicykle są przepiękne...

    Ja tez sie napatrze i coś skrobne jak odetchne.

    Pzdr.

  2. #12

    Domyślnie

    Dzięki za podziękowania

    Co do zdjęć, to mnie rozwalił Gemini. Wygięcie tych dwu gwoździ jest świetne, bardzo sugestywne.

    Najbardziej profesjonalnie wg mnie zaprezentował się Zbigniew, chociaż z wysunięciem języka to pojechałeś, chyba lepiej było by położyć większy nacisk na usta.

  3. #13

    Domyślnie

    Konkurs miał się odbyć - i się odbył.
    Prace nadesłano - nadesłano.
    Oczekiwalibyśmy jakiejś dysusji- a tu dyskusji niet((

    No to ja sobie posnuje takie swoje ...bajdurzenie
    Różnorodnośc prac jest dla mnie zachwycająca zarówno w jednym jak i w drugim temacie. Motyw drzwi w pociągu albo kapliczek przydrożnych...niby oczywistość ale mnie nawet przez myśl podobne pomysły nie przeszły...
    Rowery (czyli bicykle) są fajne - nawet bardzo jednak traktują temat dośc dosłownie (podobnie zresztą jak moja fota - w drodze...). Ponadto mam wrażenie, że fotka rowerowa była wykonana już jakiś czas temu i teraz wyciągnięta została z zasobów szufladowych - jeśli się mylę - bez urazy - to nie jest zarzut a tylko takie "marudzenie".
    Dla mnie absolutnym numerem jeden jest "trylogia" Zbigniewa - jest pomysł, jest temat, jest realizacja! Bardzo do mnie gada to foto, bardzo. Miałam fazę, kiedy zastanawiałam się czy bym nie zmieniła kolejności komponentów w tej trylogii - ale już mi przeszło... dobrze jest jak jest.

    Wszystkie prace fajne i wyjątkowo chyba wszystkie odpowiadają celnie na zadane tematy

    PS - kiedy rusza edycja październikowa?
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  4. #14
    Gemini
    Gość

    Domyślnie

    Się nasyciłem i prace przemyślałem:

    Zbigniew - szacuneczek za pomysł i wykonanie, choć za głosem poprzedników ... subtelny języczek zamieniłbym na drapieżne ząbki
    Flyshki - no bokeh cud wyszedł...
    Darsedz - czuć, ze fotka żyje!
    Anchel - pięknie wyodrębniony szczegół, a kolorki zestawione wzorcowo...
    Vanity - no... masz oko... tak w biegu je ustrzelić
    Jm - normalnie mam odczucie jak po pierwszym odcinku "Lost" ... czekam na cd...
    Eef - a może ciut w górę całym kadrem, bo złapane ciekawie
    Rob123 - no... niby takie zwykła "cuś", a zwraca uwagę...
    Cold - biel ściany pięknie wkomponowana w ramkę ładnie bike pokazane... czuć retro!
    Sawi - fotka klimat trzymie... a może nieco ciemniej?
    Jakubs - oj wypatrzone ipięknie pokazane... ale to nie "zwidki"?
    Gemini - ...nie wiem co bierzesz, ale stanowczo czas to odstawić

  5. #15

    Domyślnie

    jm-23 ja sobie myśle, że to normalny stan z tym brakiem dyskusji, poznajemy się, nie zawsze i nie do końca wiemy, co powiedzieć, żeby nie zrobić źle... Dla mnie ważne jest, że kilka osób już zaczyna mieć świecką tradycję spotykania się w tym miejscu i dzielenia swoją twórczością, to naprawdę dużo... zobaczymy, czy wytrwamy... a z czasem może i przyjdzie czas na jakieś odważniejsze uwagi i zachwyty. Nie jest łatwo prowadzić przyjacielską i merytoryczna dyskusję nad swoimi dziełami, które mogą zawierać jakieś niedociągnięcia.

    Ale OK, w ramach zagajenia dyskusji złożę konstruktywna krytykę i wygłoszę pochwalne przemówienie

    Na moim zdjęciu wyakcentowane miały być grzybki, a im dłużej patrzę, tym bardziej widzę, że głównym motywem jest węzeł trawy, który wydaje się coraz ostrzejszy i do tego umieszczony w mocnym punkcie, no ale jest to skutek tego, iż przyjechałem z wycieczki i stwierdziłem, że to właśnie zdjęcie dam. Brak kilku minut refleksji
    A pochwalne przemówienie będzie na cześć vanity, nie wiem, jaki tytuł prywatnie dałaś temu zdjęciu, ale dla mnie funkcjonuje ono jako 'w drodze', po prostu absolutnie nie mogę się oprzeć komizmowi wędrówki trójki ślimaków

    Gemini ty prześmiewco , ale polemika kiedy indziej.

  6. #16

    Domyślnie

    Jakubs - chyba pisaliśmy równocześnie

    ----

    OK, do rzeczy. Nie komentowałem szczegółowo, bo ostatnio nie mam chwili spokoju ... No i chyba jej nie znajdę, dlatego napiszę krótko i brutalnie

    Generalnie jestem baaardzo miło zaskoczony różnorodnością i poziomem wykonania zdjęć. Przede wszystkim jednak liczą się pomysły - to, że zdjęcia są tak odmienne, a jednocześnie dotyczą tematu, nad którym każdy z nas główkował, jest świetną szkołą i zabawą.

    Odnośnie wykonania i szczegółów technicznych - trudno komentować, bo to detale - np. Flyski - szkoda, że nie wszystko ostre, eef - chyba za dużo dołu, Zbigniew - ten języczek - ale czy rzeczywiście jest sens komentować takie pierdółki? Chyba nie, bo liczy się ogólny odbiór zdjęcia - a ten w przypadku każdego kadru jest jak dla mnie pozytywny.

    I jeszcze jedno - nie umniejszając konkursom tygodniowym, ale coraz więcej zdjęć z ZT mogłoby spokojnie pojawiać się w takich konkursach i wygrywać

  7. #17

    Domyślnie

    no to myślmy nad następnymi... choc my juz Zbyszku mamy ... "dzieci" na koniec m-ca
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  8. #18

    Domyślnie

    Wiem, i to mnie zaczyna trochę stresować. No cóż - może będę pierwszym, który odda pojedynek walkowerem ... Z tego co słyszałem w takich przypadkach osoba jest również zobowiązana przekazać cały posiadany sprzęt fotograficzny na poczet forum ...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    I jeszcze jedno - nie umniejszając konkursom tygodniowym, ale coraz więcej zdjęć z ZT mogłoby spokojnie pojawiać się w takich konkursach i wygrywać
    o tym dyskusja już była nawet chyba wielokrotnie..?

    Jak widać nie każdemu odpowiada formuła konkursu tygodniowego. Mnie nie odpowiada więc zrezygnowałam z udziału. W zadaniach tematycznych znajduję jakąś motywację do szukania pomysłu i potem sposobu na realizację tegoż. Myślę, że dobrze jest jak jest
    No i czekam na ciąg dalszy....
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  10. #20

    Domyślnie



    No taaaak... jest sens komentować takie pierdółki, bo z tych pierdółek składają się zdjęcia... Na świecie są miliadry zdjęć i jeśli fotografia jest faktycznie naszą pasją, to powinniśmy te zdjęcia robić perfekcyjne technicznie i kompozycyjnie, i całe nasze pokazywanie tych zdjęć ma tylko taki sens. Fajnie, że się podopieszczamy, ale jeśli nie jest dla nas ważne stopniowe żegnianie się z błędami i robienie coraz lepszych zdjęć, to nie jesteśmy pasjonatami. Może teraz będę idealistom, ale chciałbym osiągnąć kiedyś taki stan, żeby patrząc przez wizjer widzieć efekt końcowy. A do tego jest potrzebne wytykanie malutkich błędów ...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •