Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK
    Ale dlaczego zmiana w tytule wątku. Poprzedni tytuł był bardziej właściwy.
    Na wyraźne polecenie szefa - i tak wszyscy wiemy o co chodzi...

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  2. #22

    Domyślnie

    A mnie to Lotto.....co będzie za 5, 10, 20 lat

    Dzisiaj wojsko USA używa matryc 320mln pikselowych w swoich urządzeniach szpiegowskich.......ta technika powoli spływa na rynek cywilny.......i tak tego nie dogonimy.......bo i po co ???

    Poza tym jak jest różnica między matrycą 10mln a 20mln???.....przecież zarówno z jednej i drugiej można robic olbrzymie powiększenia i nie ma aż tak wielkiej poprawy jakości.

    pozd.

  3. #23

    Domyślnie

    No to chyba już czas, żeby podziękować Hesji, że je dostaliśmy tak szybko.
    Jacek

  4. #24
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    gmoszkow jak ci sie moze podobac przeniesienie tam guzika do kasowanie zdjec?
    ja w innym poscie o D200 - wrazenia z macania (po pokazach) ocenilem body tez bardzo wysoko, ale ono dla mnie ma jedyny duzy minus - wlasnie ten guzik, w miejscu nie pod prawym kciukiem. Na szczęscie nie jest to powód którym bym się kierował wyborem body
    Na temat zdjec milcze choc mnie korci by pisac widzac te sample i komentarze. Jeszcze za wczesnie. Musze dostac go w rece i zrobic testy w sytuacjach zdjeciowych dla mnie najczestszych. Ale ludziska - niektorzy wyrazacie swoje opinie podpierajac sie argumentami, ktore w akurat argumenami byc nie powinny. Np zamieszczone sa sample i tekst jakie to dobre body, ale te sample są w akurat nie najlepszym tego przykładem (abstrachując od tego jakie te body naprawdę jest), albo jest na odwrót - totalna krytyka z argumentami do ktorych piszący nie miał podstaw. Dziś jest na forum nieco lepiej, ale czy nie lepiej pierw sobie policzyć do 10 a potem dopiero pisać ...
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #25

    Domyślnie

    Ale przecież napisałem, że jest 10 z minusem (znaczy się ten znaczek poziomej kreski to minus jest jak dla mnie) i ten właśnie nimus za przycisk kasowania zdjęć.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  6. #26

    Domyślnie

    Hihi.. a ja do odczytałem jakobyś przyznał 10 głównie za przycisk kasowania i zachodzę w głowę czy jestem jakiś inny, że ergonomicznie on mi zupełnie nie leży

    slawek-
    D70 | Tamron 28-75/2.8 | 70-300G | 50/1.8 | SB-800 | Manfrotto 680B+234RC

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    a, okazalem sie mało domyslny że to - (minus)
    widze że nie tylko ja tak uważam (tzn że guzik jest źle)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #28

    Domyślnie

    Tez sie podpisuje pod dobra opinia o d200. Musialem kupic nowy aparat bo d70 z przebiegiem ponad 90.000 klatek jest juz raczej u konca swego zywota. Kupujac d70 wiedzialem od poczatku ze jest to aparat "przejsciowy". Bedac posiadaczem d70 z nieciepliwoscia czekalem na lepszy model, takie cyfrowe f100. No i d200 poki co wydaje sie byc wlasnie takim cyfrowym f100, tym co bylo mi potrzebne. W zasadzie profesjonalny aparat za dobra cene. Za poltorej roku moj d200 bedzie mial pewnie wiekszy przebieg niz teraz d70 bo wyglada na to, ze pomalu z filmow zrezygnuje. Jesli wtedy nie bedzie d300 (czy czegos w tm stylu) to zupelnie spokojnie kupie nastepne d200. Ten aparat spelnia 99% moich wymagan. Ten 1% wymagan to pelna klatka, zebym mogl shifta 28mm spokojnie wykorzystac, ale nie jest to mus bo nieczesto tego potrzebuje, a jakby co to jest jeszcze w szafie wielki format. Mam nadzieje, ze dosc nerwowy do tej pory rynek DSLR zacznie sie pomalu stabilizowac, i bedzie tak jak jeszcze niedawno bylo z aparatami na film. Spokojne planowanie inwestycji w sprzet.
    Co do zajawionego wyzej watku rozdzielczosci. 16 megapikseli zalatwia ogromna wiekszosc potrzeb fotografi komercyjnej/studyjnej. 10 megapikseli wystacza w zupelnosci na kazda sesje do czasopism. Przy wlasciwej obrobce rawow efekty na rozkladowkach beda jak ze sredniego obrazka. Takie byly z 11megowego DS, a z tego co sobie do tej pory w d200 obserwuje to nie widze wielkich roznic, poza taka ze d200 jest zdecydowanie lepszy przy wyzszych czulosciach.
    pozdro

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Lukasz masz bardzo fajny zestaw obiektywow. Ale zmusza to do ciągłego przepinania obiektywów - co jest problemem bo daje okazję do złapania syfków na matrycy. Nie masz z tym problemów? Ja sie przesiadam na zoomy.
    Shift - dawniej był potrzebny, ale jak masz Photoshopa to w epoce cyfry nie jest już taki konieczny. Pocieszyłeś mnie z tymi 90 tys, bo ja przekroczyłem 30 tys i miałem obawy ile jeszcze można. Czy D70 pracował ci cały czas stabilnie, czy jak go włączałeś to zdażało się, że następna seria się nieco różniła mimo nie zmieniania parametrów? (np minimalnie inny WB albo dynamika)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    przy okazji d200 wyszło troszeczkę chlorstwa (subiektywnie oczywiście), ale to dobrze wiemy jak różni jesteśmy i w tym jest siła, w różnorodności
    następne co rzuciło mi się w oczy to zapowiedzi o zmianach systemu itd
    zmiana body i jednego lub dwóch obiektywów to nie system
    ale po kilku "samplach" ludzie wysprzedają całe szklarnie
    myślę że są niezadowleni ze swoich fot i uważają , że zmiana systemu to antidotum na brak talentu - za dużo powiedziane oczywiście
    jestem przywiązny do nikona, ale obiektywnie rzecz biorąc oba systemy są kompletne, pełne
    stawiam pytanie
    czym jest dla większości z nas sprzęt
    narzędziem czy wartością samą w sobie?

    i jeszcze jedno, jeżeli ktoś kupuje sprzęt to jest jego sprawa, nie musi sie usprawiedliwiać, i nie musi słyszeć kretyńskich uwag
    (pewnie że ideałem byłoby ********e portfolio po upgrajdowaniu sprzętu)

    proszę o przemyslenia
    i uwagi
    chyba złe miejsce sobie wybrałem
    pozdrawiam
    "czuję jak rodzi się moc"

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •