Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie serwis NIkona - wielki szok in PLUS

    Witam.
    Krótko o pewnej sprawie. Aby rozjasnić - niewiarygpodnie POZYTYWNEJ dla serwisu Nikona. Dla Polskiego serwisu Nikona. Historia prawdziwa, 100% real - dotyczy osoby będącej obok mnie, i wydarzyła sie niedawno. Dodam że nic nie piłem, nie paliłem i generalnie jestem w pełni swiadomy tego co pisze...
    Kolega ma 70-200 VR. Ma go juz prawie trzy lata. Nie dba zbytnio o sprzet. Zaczeły sie problemy z silnikiem - nie zawsze "startował" na czas, bywało ze nie udało sie wyostrzyc wtedy kiedy powinien... Szykowała sie powazna robota - zadzwonił do serwisum, przedstawił sprawe oraz poprosił czy da sie zdiagnozować problem w jeden dzień - będzie w Wawie rano po południu, ma prace nie moze szkła zostawić. Serwis UMAWIA na rano, UPRZEDZA jednocześnie, że jesli to coś powaznego moze nie dać rady zrobić na wieczór, ale... - czekajcie, za chwile
    Kolega jedzie, szkiełko zostaje zbadane. Kurz i drobny żużlowy pył spododowały przytarcie silnika - wymaga wymiany tzn. to potrwa i to wiecej niż do wieczora ... ale mamy dla Pana szkiełko identyczne, I DAMY na czas naprawy. Wieczorem jesteśmy na imprezie, kolega z zastąpczym obiektywem....
    DA SIĘ ? Ano da się. Tak powinno być zawsze, i liczę że tak bedzie, ale na wszelki wypadek opisuję, bo może nie każdy w serwisie będzie, to niech wie....

  2. #2

    Domyślnie

    Czyżby szefowie Nikon Polska czytali to forum?
    Klejony D80.

  3. #3

    Domyślnie

    tylko... ciekawe czyj byl ten obiektyw zastepczy...

  4. #4

    Domyślnie

    Krzysztof a kolega miał legitkę prasową? Jeśli tak to zawsze się starają jak najszybciej pomóc, mi także proponowali aparat zastępczy na czas naprawy który trwał 3 dni.

  5. #5

    Domyślnie

    Well, 80-200 mojego faceta pojechało do serwisu na czyszczenie, poleżało 3tyg w oczekiwaniu na diagnozę i wycenę, następnie kolejne 2tyg "się robiło". Wg faktury pracownik serwisu poświęcił na czyszczenie bodajże 2h z niewielkim hakiem...
    krzysztof jot, niech kolega szybciutko zagra w lotto
    'Frankly, the whole thing is getting out of hand' said the god...
    |freelancer| |blog|

  6. #6

    Domyślnie

    Moj D70s - wymiana na gwarancji wadliwego mechanizmu zmiany przyslony , plus wymiana matrycy z hot'ami które dawały mi krechę przez cały kadr - całość 12 dni od wysłania do nich aparatu kurierem. Spodziewałem sie gorszego a tu proszę wszystko w terminie.
    D7200

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    D70, "błąd migającej diody" .. 1.5 miesiąca

  9. #9

    Domyślnie

    Wymiana matówki + czyszczenie matrycy 45 min (będąc osobiście).

  10. #10

    Domyślnie

    serwis ma osobny "kanał" dla sprzętu profesjonalnego i pewnie inaczej traktuje zawodowców, może kolega właśnie z tego korzystał?
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •