Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Madzia B&W

  1. #1

    Domyślnie Madzia B&W

    Oto jakie 2 portreciki popełniłem, i jak zwykle jestem ciekaw waszych uwag, propozycji i temu podobnej krytyki.

    1.

    2.
    Nikon D40 - N 18-55mm f/3.5-5.6 G - N 50mm f/1.8 D - N 70-300 f/1:4-5.6 G - Hoya 52mm PL-CIR
    Moja Skromna Galeria

  2. #2
    Artur Jonik
    Gość

    Domyślnie ...

    Nad b&w musisz jeszcze popracowac

  3. #3

    Domyślnie

    ok, ale co dokładnie jest powodem tego stwierdzenia?
    Nikon D40 - N 18-55mm f/3.5-5.6 G - N 50mm f/1.8 D - N 70-300 f/1:4-5.6 G - Hoya 52mm PL-CIR
    Moja Skromna Galeria

  4. #4

    Domyślnie

    pewnie to, ze konwersja do b&w jest bardzo słaba... u mnie te zdjecia sa szare. A co do pierwszego to albo walnales w nia prosto lampa albo przekombinowales z obróbką.

  5. #5

    Domyślnie

    Więc tak: Lampa była napewno (widać odbicie w oczach). Spłaszczyła troszkę twarz. Konwersja do B&W lepiej by wyglądała po użyciu mixera kanałów.Kontrast itp. Gałązka na jedynce wchodzi na policzek. Modelka nice, więc wyciągnij z niej ile możesz

  6. #6

    Domyślnie

    No to pokombinowałem z kontrastem gammą i jasnością, zostawiłem tak jasno bo nie chciałem żeby było za ciemno...
    1.

    2.


    Jest teraz mniej szaro... jeszcze i tak mam wiele do nauki, dziękuje za wszystkie rady.
    Nikon D40 - N 18-55mm f/3.5-5.6 G - N 50mm f/1.8 D - N 70-300 f/1:4-5.6 G - Hoya 52mm PL-CIR
    Moja Skromna Galeria

  7. #7
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    wstaw oryginały - zobaczymy wtedy na ile zawiniła wtoja obróbka a na ile plik źródłowy jest kiepski.

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko jedno mi sie uchowało, drugie gdzieś mi przepadło na dysku... jestem ciekaw jak byście to ugryzli.
    1.
    Nikon D40 - N 18-55mm f/3.5-5.6 G - N 50mm f/1.8 D - N 70-300 f/1:4-5.6 G - Hoya 52mm PL-CIR
    Moja Skromna Galeria

  9. #9
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    proszę cię bardzo - wersja która mnie się podoba bardziej chociaż mam świadomość że jest zbyt ciemna

    i troszkę jaśniej. Za mały rozmiar obrazka żeby z tego coś konkretnego wyciągnąć a poza tym w PS-ie daleko mi do poziomu choćby "zaawansowany amator" - mimo to myślę że widać różnicę.


    jeszcze tak mi przyszło do głowy - jak już prostowałeś nos i wygładzałeś skórę to trzeba było się pokusić o zamknięcie ust na dwójce bo jakoś to MZ niekorzystnie dla dziewczyny wygląda.

  10. #10

    Domyślnie

    Faktycznie różnicę widać. Na poczatku chciałem iść bardziej w kierunku wygładzenia i podkreślenia oczu ale i taka wersja mi sie podoba. Wielkie dzięki za poswiecony na to czas. Pozdrawiam.

    "Practice always succeed"
    Nikon D40 - N 18-55mm f/3.5-5.6 G - N 50mm f/1.8 D - N 70-300 f/1:4-5.6 G - Hoya 52mm PL-CIR
    Moja Skromna Galeria

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •