Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie nikkor 85/1.4 WARTO?

    chce kupic obiektyw portretowy
    moj wybor to 85-tka
    pytanie ktora
    bawilem sie 1.4 i pracuje znakomicie, 1.8 w reku nie mialem
    3 osoby powiedzialy ze 1.8 jest ostrzejszy,hmm
    Road to Manila

  2. #2

    Domyślnie

    Forumowicz wini na pewno wtrąci swoje trzy grosze , zresztą pisał na te temat jakiś czas temu.
    Wiesz ja tam jakiś specjalistą straszny nie jestem. ale myślę że 85/1,4 to chyba najlepszy obecnie produkowany nikkor. Stałka referencyjna przynajmniej dla mnie. Powiem tylko tyle że po prostu nie mogłem uwierzyć spoglądając do exifa, że pisze tam d70. Fotki były jakby z kompletnie innego aparatu. Bokeh, kontrast, plastyka najlepsze jakie widziałem z nikkora na cyfrze do tej pory...
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  3. #3

    Domyślnie Re: nikkor 85/1.4 WARTO?

    Cytat Zamieszczone przez mariobigamista
    bawilem sie 1.4 i pracuje znakomicie
    na czym testowałeś? kurczę, szkło nie jest małe, nie ma silnika, trochę się obawiam o szybkość AF na D70s...

  4. #4

    Domyślnie Re: nikkor 85/1.4 WARTO?

    Cytat Zamieszczone przez Chilon
    Cytat Zamieszczone przez mariobigamista
    bawilem sie 1.4 i pracuje znakomicie
    na czym testowałeś? kurczę, szkło nie jest małe, nie ma silnika, trochę się obawiam o szybkość AF na D70s...
    Ale ma RF, wiec popyla dość szybko

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy robisz zdjęcia amatorsko czy zawodowo, bo pytanie jest czy warto wydać 3 razy tyle za 1.4.
    Mam 85/1.8 i nigdy nie ciągnęło mnie do kupna 85/1.4. Dla mnie 85/1.8 jest fantastyczne i nie interesują mnie czyjeś testy, które pokazuję, że 85/1.4 jest o kilka dziesiątych punkta lepszy czy nie.

    W cenie 1000$ na pewno lepszym obiektywem do portretów jest
    Nikon Telephoto AF DC (Defocus Control) Nikkor 105mm f/2.0D Autofocus Lens
    albo
    Nikon Telephoto AF DC Nikkor 135mm f/2.0D Autofocus Lens
    Mają one specjalną opcję "Nikon Defocus-image Control technology"

  6. #6

    Domyślnie

    W cenie 1000$ na pewno lepszym obiektywem do portretów jest
    Dlaczego napewno jest lepszy?
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  7. #7

    Domyślnie

    testowalem na D70s,smigal bardzo szybko,zachwycilem sie szkielkiem i juz mialem zastanawaic sie skad brak kase gdy kilka osob podobno znajacych sie na sprzecie zaczelo odradzac.gdybym uslyszal ze nei warto doplaca do 1.4 bo niewiele lepszy,ale mowili ze 1.8 ostrzejszy i zglupialem
    105/2.8 tez testowalem,problem w tyl ze jak chce sie zrobic portret to trzeba wyjsc z pokoju,toz to z cropem ma 150mm
    Road to Manila

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adams
    W cenie 1000$ na pewno lepszym obiektywem do portretów jest
    Dlaczego napewno jest lepszy?
    Poczytaj o "Nikon Defocus-image Control technology"

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Jeśli chcesz być portrecistą wybierz 105 DC, to fajne szkło, które da ci to czego inne po prostu nie mogą nie mając DC. (Jest też 105 macro - ale ono jest za ostre do portretu). 85 mm w wersji 1,8 niestety nie mam o nim dobrej opinii. OK jeśli robisz zdjęcie ze światłem. Pod światło jest mydło i to takie, że aż byłem zaskoczony że to stałoogniskowy Nikkor. Miałem go 2 lata i sprzedałem. Mam duże studio i używałem dłuższego wiele 180/2,8 - genialne szkło. Nie wiem jaki jest ten jasny 85/1,4, mam nadzieje, że lepszy. Jeśli używasz tych obiektywów do D70 i martwi cie ta ogniskowa x1,5 to może kup coś najtańszego i najlepszego - 50/1.8. Tak, tak, najlepszego. Lekceważą wszyscy ten obiektyw standartowy nie wiem dlaczego. Za śmiesznie małe pieniądze, nieadekwatne do jego jakości obrazu. Jak tani to nie może być dobry? Masz ogniskową 75 mm, do portretu OK.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z
    Masz ogniskową 75 mm, do portretu OK.
    Crop nie jest dokladnym odzwierciedleniem ogniskowej. Mozna co jedynie przyrownac wielkosc kadru (przy fotografowaniu z tej samej odleglosci), ale nie ogniskowa... 50tka niestety troche przerysowuje.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •