Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie problem z lampą w Nikonie D50

    Czesc wszystkim, jestem tu nowy i pozdrawiam wszystkich
    Niecaly tydzien temu kupilem Nikona D50. No i wlasnie wczoraj, po pierwszej akcji przestala dzialac wbudowana lampa blyskowa. Jako ze jestem jeszcze zielony to nie wiem czy wynika to z mojej ignorancji czy naprawde sie zepsula Aparat byl kupiony nowy wiec troche dziwne zeby tak szybko. Objawy sa takie: Ani na Auto, ani na manualnym, ani na zadnym innym lampa nie blyska. Tzn sama sie otwiera wtedy kiedy trzeba ale niestety nie dziala. resetowalem oczywiscie aparat do standardowych ustawien i pokretlem ustawialem zeby byla aktywna i nic. Troche mnie przeraza fakt ze po nie calym tygodniu bede musial go oddawac na gwaracje. Jezeli ktos mial podobny problem to bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje za wszelkie odpwiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

  2. #2

    Domyślnie

    jezeli sie otwiera sama... i nie blyska, to raczej niestety padla lec czym predzej do serwisu, moze przed swietami sie uda im to zrobic... pewnie jakis duperel, cos nie styka...
    D80 + MB-D80 | T [17-50, 28-75] F2.8 | N 70-200 F2.8 | SB-600i800 | DigiMate III... i inne pierdółki

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pooley
    jezeli sie otwiera sama... i nie blyska, to raczej niestety padla lec czym predzej do serwisu, moze przed swietami sie uda im to zrobic... pewnie jakis duperel, cos nie styka...
    Nie do serwisu tylko do sklepu i niech dają nowy.
    D70s | N50/1.4D | T17-50/2.8 | N70-300G | Coolpix 5400 | SB-600

  4. #4

    Domyślnie

    pooley, przy szybkości działania serwisu NP, to chyba przed Świętami Wielkanocnymi

    Wozik, niestety sklep nie ma obowiązku wymiany na nowy z powodu drobnej wady ("niezgodności z umową")
    pozdrawiam
    naher

  5. #5

    Domyślnie

    Do 5 dni slownie pieciu wymiana albo przyjecie tego sprzetu jest ich psim obowiazkiem. Poza tym jest jeszcze w przyrodzie cos takiego jak rekojmia i dlatego pierwsze kroki powinny byc do sklepu...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaki71
    Do 5 dni slownie pieciu wymiana albo przyjecie tego sprzetu jest ich psim obowiazkiem.
    Możesz podać podsatwę prawną?
    Podpowiem Ci - nie istnieje. Takiego obowiązku nie ma. Niektórzy sprzedawcy oferują taką możliwość ale jest to tylko ich dobra wola (czy strategia rynkowa).

    Cytat Zamieszczone przez jaki71
    Poza tym jest jeszcze w przyrodzie cos takiego jak rekojmia i dlatego pierwsze kroki powinny byc do sklepu...
    Może w przyrodzie, bo w obrocie konsumenckim już od paru lat nie ma.
    pozdrawiam
    naher

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    ...
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez naher
    Cytat Zamieszczone przez jaki71
    Do 5 dni slownie pieciu wymiana albo przyjecie tego sprzetu jest ich psim obowiazkiem.
    Możesz podać podsatwę prawną?
    Oczywiście. Zresztą sam już to napisałeś nieco wyżej - "niezgodność towaru z umową". Jeśli w ciągu pół roku usterka się objawi to przyjmuje się, że istniała ona już w momencie nabycia towaru. Sprzedawca nie odpowiada jedynie wtedy, gdy kupujący o usterce w momencie wiedział lub oceniając to rozsądnie, powinien to wiedzieć. W tym wypadku nie ma to miejsca. Tak więc rescuriat ma prawo domagać się od sprzedawcy doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę lub wymianę na nowy.

    pozdrawiam,

    motzel

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,
    Przerabiałem już ten temat, jeżeli oddasz do serwisu, przygotuj się na 4 tygodnie bez aparatu.
    Tak było w moim przypadku.
    Pozytywna wiadomość - palnik wymienili, działa ok (jak na razie).
    Co może martwić to awaryjność. U mie padła po 6 miesiącach, u Ciebie szybciej.
    Tak więc radzę Ci, kup sobie zewnętrzny palnik, nie tylko na wypadek awarii, ale dla jakości fotek.
    Różnica jest kolosalna.
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motzel
    Cytat Zamieszczone przez naher
    Cytat Zamieszczone przez jaki71
    Do 5 dni slownie pieciu wymiana albo przyjecie tego sprzetu jest ich psim obowiazkiem.
    Możesz podać podsatwę prawną?
    Oczywiście. Zresztą sam już to napisałeś nieco wyżej - "niezgodność towaru z umową".
    Nie mieszaj ludziom w głowach, z tej ustawy nie wynika wcale "psi obowiązek" wymiany w ciągu 5 dni od zakupu. Ustawa przyznaje prawo żądania doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy. Niby wszystko jasne, ale w praktyce nie do końca. Organizacje konsumenckie stoją na stanowisku, że to klient wybiera sposób doprowadzenia do stanu zgodnego z umową. Natomiast z komentarza... chyba prof. Łętowskiej oraz interpretacji PIH wynika, że to sprzedający jest uprawniony do wyboru sposobu doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową.

    Przerabiałem to ostatnio, na szczęście na butach a nie na sprzęcie. Po 3 m-cach korespondencji miałem: stanowisko Rzecznika Konsumentów, na moją korzyść, stanowisko sprzedawcy, że zaprasza do sądu i informację PIH, że nie stwierdzają uchybień w procesie realizacji reklamacji. Tylko butów nie miałem
    pozdrawiam
    naher

  10. #10

    Domyślnie

    Bardzo dziekuje wszystkim za posty. Zaraz lece do sklepu i zobacze co sie da zrobic. Dzwonilem tez do serwisu. Powiedzieli zebym najpierw ubiegal sie w sklepie o rękojmie wiec tez tak czynie. Jak wroce to napisze. Dzieki raz jeszcze.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •