Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Pojedynczy flash mozliwy?

    witam wszystkich,

    z gory przepraszam za moze blache pytanie, ale nie moge sobie z tym poradzic.
    otoz moj nikon d40 kiedy chce zrobic zdjecie z wbudowana lampa, blyska dwa razy, przedblysk+blysk wlasciwy.
    a z uwagi ze w domu mam dwie stare fotocele ktore reaguja na pierwszy blysk flasha chcialbym je wykorzystac wlasnie z moim d40. i tu moje pytanie czy jest mozliwosc eliminacji tego przedblysku pomiarowego?

    pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi
    piotrek

  2. #2

    Domyślnie

    Spróbuj wlączyć wspomaganie AF o ile jest w d40 i wtedy bowinien występować tylko błysk właściwy (pominięcie błysku modelujęcego)

    Poprawcie mnie o jeżeli się myle.

    Pozdrawiam
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  3. #3

    Domyślnie

    Ustaw tryb lampy błyskowej na normalny, teraz masz prawdopodobnie ustawiony tryb likwidowania czerwonych oczu na zdjęciach

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 450yamaha Zobacz posta
    Ustaw tryb lampy błyskowej na normalny, teraz masz prawdopodobnie ustawiony tryb likwidowania czerwonych oczu na zdjęciach

    Też racja
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 450yamaha Zobacz posta
    Ustaw tryb lampy błyskowej na normalny, teraz masz prawdopodobnie ustawiony tryb likwidowania czerwonych oczu na zdjęciach
    mam wlaczony wlasnie tryb normalny i on blyska 2x, co prawda bardzo szybko ale dwa blyski sa rozroznialne.

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    nie znam mozliwości d40, ale z analogii do innych body masz dwa wyjścia (ale zastrzegam - nie wiem czy możliwe w tym modelu). Przeszukaj instrukcje body.
    - praca na manualnej lampie (moc 1/1, 1/2 1/4 itd)
    - pamięć błysku - zachowasz automatykę. Jest wtedy przedbłysk do TTL, ale do błysku właściwego będziesz miał duży (taki jaki chcesz) odstęp
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem podobny problem w d80 i też nie wiedziałem o co chodzi dopiero moja żona powiedziała że "ta mała lampka nie świeci" - włączyłem wspomaganie AF i "mała lampka świeci" i jest jeden błysk.
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gacek80 Zobacz posta
    włączyłem wspomaganie AF i "mała lampka świeci" i jest jeden błysk.
    Nie wiem co ma jedno do drugiego (AF do błysku). Skąd wiesz, że masz jeden błysk?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Może się myle ale jeżeli wspomaganie AF jest wył to pierwszy błysk pomga rozświetlić plan i złapać ostrosć a 2 błysk jest właściwy. Jeżeli się myle to przepraszam za zamieszanie.

    jeżeli wspomaganie AF mam wył to rozrużniam 2 błyski
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  10. #10

    Domyślnie

    to mowicie ze jak wlacze wspomaganie af to flash bedzie blyskal tylko raz? (niestety nei jestem w stanie tego sprawdzic gdyz jestem w pracy do jutra rana)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •