Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Pliki w D80

  1. #1

    Domyślnie Pliki w D80

    Witam,

    czy w Nikonie D80 pliki muszą być zapisywane w katalogu na karcie, czy tez można zmusić aparat by karte traktował jako domyślny katalog i bezpośrednio zapisywał kolejne pliki.
    Bo po sformatowaniu kartu i zrobieniu chocby jednej fotki od razu tworzy sie katalog itd.
    A może wystarczy usunąc ten katolog z poziomu kompa podłaczajac aparat po usb i będzie tak jak myślę - czyli po podłączoneiu aparatu do komputera i "wejściu" na D80 będę widział pliki ?
    Z50, F80, Coolpix P6000, Nikkor 24-70mm f/2.8, Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G IF-ED VR, Nikon AF-S Nikkor 14-24mm f/2.8G ED, AF70-300G, SB800,

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mabesto Zobacz posta
    ...Bo po sformatowaniu kartu i zrobieniu chocby jednej fotki od razu tworzy sie katalog itd....
    O ile dobrze pamiętam wynika to z konstrukcji nazwy pliku, który zawiera numer (z licznika). Po osiągnięciu maksymalnej jego wartosci system puszki tworzy kolejny katalog (o numerze wiekszym o 1), generuje nazwy plikow od nowa (licznik sie zeruje), ale system aparatu (wydaje mi sie), ze traktuje je jako jeden zasob. Nie mam teraz do tego dostepu, ale chyba na FAQ w Nikonie znajdziesz odpowiedź.
    Pozdrawiam
    - Janusz(W)
    "...Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co..." - Mark Twain

  3. #3

    Domyślnie

    Nie nie, ja nie o to pytam.

    pytam czy pliki moge być bezpośredni zapisywana na karcie a nie w katalogu na karcie !
    no ta jakbys zapisywał pliki bezosredni na dysku C:\ , a nie w c:\cos\ i pliki


    Cytat Zamieszczone przez JanuszWaw Zobacz posta
    O ile dobrze pamiętam wynika to z konstrukcji nazwy pliku, który zawiera numer (z licznika). Po osiągnięciu maksymalnej jego wartosci system puszki tworzy kolejny katalog (o numerze wiekszym o 1), generuje nazwy plikow od nowa (licznik sie zeruje), ale system aparatu (wydaje mi sie), ze traktuje je jako jeden zasob. Nie mam teraz do tego dostepu, ale chyba na FAQ w Nikonie znajdziesz odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Z50, F80, Coolpix P6000, Nikkor 24-70mm f/2.8, Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G IF-ED VR, Nikon AF-S Nikkor 14-24mm f/2.8G ED, AF70-300G, SB800,

  4. #4

    Domyślnie Rozumiem...

    Cytat Zamieszczone przez mabesto Zobacz posta
    Nie nie, ja nie o to pytam....
    Opisałem to, bo wydaje mi się, że nie.
    Nie mam jak sprawdzić, ale wydaje się, że dla systemu w aparacie rzeczywistą nazwą pliku
    jest składanka:
    nazwa katalogu+nazwa pliku.
    I wydaje mi się, że nazwa katalogu nie może być pusta. A tak by było, gdybyś "operował" na
    katalogu głównym. Sam napisałeś, że m.in. zrobienie zdjęcia uruchamia stworzenie katalogu.
    Opisałem algorytm, gdyż to najprawdopodobniej on wymusza kazdorazowo stworzenie katalogu.
    Niestety dokumentacji serwisowej aparatu nie mam, więc muszę poruszać się w sferze domysłów.
    Tyle mogę. Więcej - niestety - nie. Pozdrawiam -
    - Janusz(W)
    "...Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co..." - Mark Twain

  5. #5

    Domyślnie

    Z50, F80, Coolpix P6000, Nikkor 24-70mm f/2.8, Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G IF-ED VR, Nikon AF-S Nikkor 14-24mm f/2.8G ED, AF70-300G, SB800,

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mabesto Zobacz posta
    Witam,

    czy w Nikonie D80 pliki muszą być zapisywane w katalogu na karcie, czy tez można zmusić aparat by karte traktował jako domyślny katalog i bezpośrednio zapisywał kolejne pliki.

    Nie
    Ze względu na numerację w jednym katalogu może znajdować się max 999 zdjęć. Gdy ta wartość zostanie przekroczona lub numer zdjęcia jest większy od 9999 automatycznie tworzony jest katalog o tej samej nazwie ale o wyższym numerze (pierwsze 3 znaki nazwy katalogu to numer, kolejne 1-5 to jego nazwa)
    Więcej znajdziesz w instrukcji obsługi

    Pozdrawiam
    Zbychu
    D80 (grip), N AF 18-200 DX, SB-800,i inne takie tam różne

  7. #7

    Domyślnie

    troche dziwna sprawa - bo w moim D80 pliki zapisuja sie bezposrednio na karcie, bez tworzenia jakich kolwiek folderów :O

    faktem jest to ze nigdy na karcie nie przekroczylem 999 zdjec bo na 2GB sandisku miesciu sie troche ponad 200 nefów

  8. #8

    Domyślnie


    A co się dzieje gdy numerek fotki przekroczy 9999?
    D80 (grip), N AF 18-200 DX, SB-800,i inne takie tam różne

  9. #9

    Domyślnie

    To znowu leci od jedynki.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  10. #10

    Domyślnie



    Ale co z katalogiem? Zgodnie z instrukcją powinien utworzyć nowy o tej samej nazwie i numerze o jeden większym. Co zrobi gdy nie ma katalogu?
    Ostatnio edytowane przez Zbychu67 ; 31-08-2007 o 22:12 Powód: uzupełnienie
    D80 (grip), N AF 18-200 DX, SB-800,i inne takie tam różne

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •