Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 70-210/4 czy Nikkor 80-200/2.8 - oto jest pytanie

    Witam,

    jak widać w podpisie mam takie dziwne cuś czyli AF 70-210/4 takie jak tu:

    http://www.kenrockwell.com/nikon/70210f4.htm

    Dałem za niego ok. 480,- zł.

    Czy warto mysleć o zamianie na AF 80-200/2.8 ED, tego starego z jednym pierścieniem (suwano-kręconego: BTW da się tym focić)?

    W Stodole taki ok. 1.700,- zł, mechanicznie OK, soczewki OK tylko trochę kurzu w środku.

    Czy jedna działka plus szkło ED i wielki wypas (dla dresiarzy i do noszenia) jest wart zachodu, dopłaty takiej różnicy (nie bezpośrednio tylko w rozliczeniach ale coś do czegoś trzeba porównać).

    Nadmieniam, że lubię focić z tele, a z tego 70-210 jestem zadowolony.
    Kusiło by mnie docelowo tego 80-200 stosować z konwerterem.

    Co o tym sądzą mądre głowy?

    Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
    Piotr
    fotoklamoty i ... koty

  2. #2

    Domyślnie

    Z NIkkorem 80 -200 - będziesz miał światło 2,8 ! A to chyba dosyć ważne...

    Suwany zoom jest chyba nawet szybszy niz w AFD.

    Sprawdz soczewki, i jak działa pierścień przełaczania AF/M(jeśli jest w tej wersji). No i przede wszystkim pogadaj z Adminem który ma to szkiełko od jakigoś czasu i będzie miał w tej kwestii więcej do powiedzenia niż ja

    Pzdr.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonjo
    Z NIkkorem 80 -200 - będziesz miał światło 2,8 ! A to chyba dosyć ważne...
    Suwany zoom jest chyba nawet szybszy niz w AFD.
    Pzdr.
    1 EV różnicy w świetle i 1K z okładem w zetach.
    80-200/2,8 - klasa sama w sobie.
    70-210/4 - chyba najlepszy optycznie zoom nikona w tym zakresie.
    Osiołkowi w żłobie dano
    Gdybym ja się do takiej wymiany przymierzał, to chyba udałbym się osobiście do admin lub innego posiadacza 80-200/2,8 w wersji którą chce nabyć. Zrobił dokładne testy jednego i drugiego. Po porównanu wyników wybrał to co oferuje więcej w stosunku jakość/cena.
    Swojego 70-210/4 nie zmieniam, chyba że dostane pokaźny spadek
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #4

    Domyślnie

    Szymony,

    że ty sie odezwiesz to wiedziałem. Szkło jest rzadkie, ty je masz i wiesz co masz, ja też wiem, dlatego mam dylemat . Tylko Ken miał problem bo miał na końcu zwalony AF .

    Za pozostawieniem tego 70-210 u mnie przemawia jeszcze jeden fakt: do swojego Micro 55/2.8 zamówiełem soczewki powiększające. A średnica obu jest 62mm więc bym sobie poeksperymentował z macro na tym tele. Ciekawe co wyjdzie w porównaniu do prawdziwego micro.

    Poza tym mam zamiar do niego na odwyrtkę "przykleić" 50/1.8 aby zobaczyć co w makro wyjdzie tak. BTW czy taki pierścień odwrotnego mocowanie oko w oko z 62mm na mniejszy 52mm coś mi popsuje?

    Pozdrawiam
    Piotr
    fotoklamoty i ... koty

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pmcomp
    Poza tym mam zamiar do niego na odwyrtkę "przykleić" 50/1.8 aby zobaczyć co w makro wyjdzie tak. BTW czy taki pierścień odwrotnego mocowanie oko w oko z 62mm na mniejszy 52mm coś mi popsuje?
    A sprzęgło lub motor Af, jak będziesz kręcił taką kolumbryną
    Sam pierścień niczego nie popsuje. A jak będzie się zachowywał tak wykombinowany układ optyczny to chyba tylko w praniu można sprawdzić.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  6. #6

    Domyślnie

    [quote="antonjo"] No i przede wszystkim pogadaj z Adminem który ma to szkiełko od jakigoś czasu i będzie miał w tej kwestii więcej do powiedzenia niż ja

    Adminie uderzam w stół i czekam na nozyce.

    Piotr
    fotoklamoty i ... koty

  7. #7

    Domyślnie

    No zyce wsystkiego najlepsego... Piotrze, co moge powiedziec? Pewnie tylko tyle ze jestem z 80-200 bardzo zadowlony. Nie znam za to 70-210/4 ktorym dyspoujesz, ale tez znam o nim opinie. Krotko mowiac dokad nie poznalem 80-200/2.8 myslalem ze mozna go zastapic np. 70-300G lub innym, podobnym zoomem. Dzis wiem ze sie mylilem. 80-200 ma znakomity kontrast i potrafi oddac ostrosc jak stalka. Potrafi co prawda pokazac male mydelko pod swiatlo, ale to przypadlosc sporej czesci zoomow w takim zakresie. Dobrze ustabilizowany da rewelacje nawet maksymalnie otwarty.

    Jesli jednak nie wykorzystasz roznic tych dwoch szkiel Piotrze, zastanow sie nad ta zmiana. Z drugiej strony wiem jak kusi lepsze szklo Coraz czesciej bywam w Wawce, mozemy sie umowic i zrobisz sobie test. Nie ma lepszego sposobu niz wkrecenie tego srubokreta w bagnet D70

  8. #8

    Domyślnie

    Tak, tak,

    własnymi rencami sprawdzone to lepiej. Cały czas chlipam , że nie mogłem być na zlocie bo juz bym se wkręcił, a i ty mógłbyś sprawdzić moje cudo.

    Tak myslę, ale ... od myslenia boli. Jakbyś kiedyś się do stolycy wybierał to daj proszę znać, kawusię postawię (cobyś nie targał tego klamora na darmo, no ... stóweczkę w ciemno za niego dam, a co).

    Pozdrawiam
    Piotr
    fotoklamoty i ... koty

  9. #9

    Domyślnie

    Zaluj Piotrze, zaluj, bo na zlocie mozna sie bylo po sprzecie wymacac do woli... Za zaproszenie dziekuje, skorzystam. Co do stowki to musze pomyslec. Odpowiedz, oczywiscie odmowna, przesle poczta z zastrzezeniem oplaty odbierajacego Poslalem emalie. Odbierz Piotrze a pozniej zgadamy sie co i jak. Z walki 80-200/2.8 ED vs SB800, ta druga wychodzi w swietle posiadania 70-210, na priorytet w zakupach. Tak byloby u mnie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •