Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie Odp: serwis nikona kolo krakowa??

    znalazłem ten na Czapskich i ten powyżej , chodzi ci o więcej?
    NIKON D40 ll KIT 18-55 1:3,5-5,6 GII ED ll 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR Zoom-Nikkor

  2. #12

    Domyślnie

    Mam cos na matrycy. Aparat jest na gwarancji. Ma 2 miesiace, dodam, ze nie odpinałam obiektywu od zalozenia w sklepie. No ale coz... Domyslam sie, ze gwarancji to nie podlega. Orientujecie sie moze gdzie na Podhalu mogłabym oddac D80? Czy pozostaje tylko Kraków?
    Powyzej f8 juz duze plamy ;/
    Z góry dzieki i pozdrawiam

  3. #13

    Domyślnie

    Jest bardzo blisko serwis. W Warszawie. Jeden, jedyny. Najwspanialszy i najukochańszy.
    Krzysztof Paszkiewicz

  4. #14

    Domyślnie Gdzie nam bliżej?

    Z Krakowa do Bratysławy czy Pragi, podobna droga jak do Wawy.
    D300; 17-55; 18-200VR; 50mm1,4, SB600. EOS500N, 28-105II USM; Speedlight380.

  5. #15

    Domyślnie

    dokładnie .. ... i z wawki i tak pchają do Pragi na większą rozróbę ...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    Jest bardzo blisko serwis. W Warszawie. Jeden, jedyny. Najwspanialszy i najukochańszy.

    Nie pisz tak bo jeszcze ktoś uwierzy i pośle i potem będzie chciał Cie obić
    Ostatnio edytowane przez luxius ; 18-01-2010 o 14:43

  7. #17

    Domyślnie

    Czyszczenie matryc aparatow robi od niedawna Fotopanorama za okolo 50-60 zl... (Na czapskich 100 zl za Full Frame) . NIe wiem jak wygladaja efekty, ale w koncu mozna sprobowac, jesli jest obawa w oddawaniu sprzetu na Czapskich.
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek78 Zobacz posta
    Czyszczenie matryc aparatow robi od niedawna Fotopanorama za okolo 50-60 zl... (Na czapskich 100 zl za Full Frame) . NIe wiem jak wygladaja efekty, ale w koncu mozna sprobowac, jesli jest obawa w oddawaniu sprzetu na Czapskich.

    Czy ktoś z użytkowników forum był juz w Fotopanoramie ? bo wczoraj przeglądając ich ofertę właśnie sam zauważyłem że zaczęli czyścić matryce ? a w przyszłym tyg będę w Krk wiec miło dowiedzieć się jakiś opinii jeśli nikt nie próbował może będę jednym z pierwszych jeśli nie to zawitam na Czapskich
    |N D80|N D90|N 24-70f/2.8|N 50f/1.8|N 50f/1.4G|N 80-200f/2.8|SB-900|SanDisk ExtremeIII 8GB|T 17-50f/2.8|

  9. #19

    Domyślnie

    NIe jestem mechanikiem precyzyjnym , ale robie to od dawna sam. Zaczełem gdy miałem d70. To naprawde nie jest nic trudnego, a kruchosc i podatnośc na uszkodzenia matrycy to mit. Przecez tam, na matrycy, jest zwykły kawałek szkła- filtra. Boicie sie czyscic zwykle szklane filtry? Jedyne na co trzeba uwazac to to, zeby nie wprowadzic wiecej paprochow, nie uzywac zadnych cudownych plynow no i oczywiscie nie zamknac migawki podczas czyszczenia. Zeby usunac zwykle pylki wystarczy nawet zwykly patyczek do ucha. Lepszy jest lenspen ktorym sie najnomalniej delikatnie pociera w odpowiednim miejscu. Zamiast plynu poprostu chucham. Niby co tam ma z tym filtrem zareagowac? Jak pochuchacie na szklana plytke to cos sie stanie? Znam gościa, ktory cale zycie byl mechanikiem precyzyjnym, w wojsku i w optyce i to on zapytany o plyn do czyszczenia powiedzial mi, ze wystarczy pochuchac. Kiedys w punkcie gdzie min czyszczono matryce, nie powiem gdzie - sam widzialem to wlasne oczy lenspen i chu-chu.

    Do czyszczenia matrycy jest potrzebny naladowany akumulator i monitor. Blokujemy lustro uzywajac do tego odpowiedniego ustawienia w body. Na monitor rzucamy fote białej sciany zrobiona z przysłona 16, odpowiednio zdjecia obracamy , aby nie bylo na odwrot i patrzymy gdzie sa syfki, w tych miejscach czyscimy matryce delikatnie i to tyle.

    To naprawde proste
    Ostatnio edytowane przez luxius ; 21-01-2010 o 17:07

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luxius Zobacz posta
    NIe jestem mechanikiem precyzyjnym , ale robie to od dawna sam. Zaczełem gdy miałem d70. To naprawde nie jest nic trudnego, a kruchosc i podatnośc na uszkodzenia matrycy to mit. Przecez tam, na matrycy, jest zwykły kawałek szkła- filtra. Boicie sie czyscic zwykle szklane filtry? Jedyne na co trzeba uwazac to to, zeby nie wprowadzic wiecej paprochow, nie uzywac zadnych cudownych plynow no i oczywiscie nie zamknac migawki podczas czyszczenia. Zeby usunac zwykle pylki wystarczy nawet zwykly patyczek do ucha. Lepszy jest lenspen ktorym sie najnomalniej delikatnie pociera w odpowiednim miejscu. Zamiast plynu poprostu chucham. Niby co tam ma z tym filtrem zareagowac? Jak pochuchacie na szklana plytke to cos sie stanie? Znam gościa, ktory cale zycie byl mechanikiem precyzyjnym, w wojsku i w optyce i to on zapytany o plyn do czyszczenia powiedzial mi, ze wystarczy pochuchac. Kiedys w punkcie gdzie min czyszczono matryce, nie powiem gdzie - sam widzialem to wlasne oczy lenspen i chu-chu.

    Do czyszczenia matrycy jest potrzebny naladowany akumulator i monitor. Blokujemy lustro uzywajac do tego odpowiedniego ustawienia w body. Na monitor rzucamy fote białej sciany zrobiona z przysłona 16, odpowiednio zdjecia obracamy , aby nie bylo na odwrot i patrzymy gdzie sa syfki, w tych miejscach czyscimy matryce delikatnie i to tyle.

    To naprawde proste
    ja tam się boję tego sam zrobić wole zapłacić , chociaż chyba moja matryca nie jest aż tak brudna jak dziś sprawdziłem na bardziej zasyfione to mi lustro wygląda jak by oplute ale jako że chyba to ostatni w tym roku wypad do PL to sie pofatyguję na Czapskich albo do FP
    |N D80|N D90|N 24-70f/2.8|N 50f/1.8|N 50f/1.4G|N 80-200f/2.8|SB-900|SanDisk ExtremeIII 8GB|T 17-50f/2.8|

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •