Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35
  1. #31

    Domyślnie

    Pozwolę sobie wtrącić parę słów "z drugiej strony lady" (na szczęście nie branża foto)
    korzystając z ustawy konsumenckiej ,konsument musi udowodnić iż niezgodność towaru powstała bez jego winy (tz. sprzęt był eksploatowany,instalowany, itp zgodnie z instrukcją obsługi ). Więc jeśli sklep odpowie w ustawowych 14 dniach iż zdaniem sprzedawcy do uszkodzenia sprzętu doszło z naszej winy, to pozostaje nam powołanie biegłych i droga sądowa (sąd konsumencki, lub cywilny).
    Tryb załatwienia takich spraw przez sklep zależy zawsze od dbałości sklepu o swoją reputację.
    Proponuję zanim damy upust swoim emocją spokojną rozmowę z właścicielem/ kierownikiem sklepu. To naprawdę działa.
    A wniosek: kupujmy u sprawdzonych dostawców.

    Osobnym tematem są gwarancje "zewnętrzne" udzielane np. przez NIKON Polska, gwarantem jest wtedy firma NIKON i do niej należy załatwienie reklamacji . Jeśli Polski serwis stwarza jakieś dziwne problemy to należy opisać całą sytuację i wysłać stosownego e-maila do serwisu nadrzędnego chyba (ale tego nie jestem pewien) NIKON EUROPE. (Oczywiście "CC" serwis krajowy)

    pozdrawiam

    ps. wszystkie poczynania w postaci pisemnej....
    Pozdrawiam Roman Margraf
    ________________
    http://foto.bntech.pl

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grizzly Zobacz posta
    ...korzystając z ustawy konsumenckiej ,konsument musi udowodnić iż niezgodność towaru powstała bez jego winy (tz. sprzęt był eksploatowany,instalowany, itp zgodnie z instrukcją obsługi ). Więc jeśli sklep odpowie w ustawowych 14 dniach iż zdaniem sprzedawcy do uszkodzenia sprzętu doszło z naszej winy, to pozostaje nam powołanie biegłych i droga sądowa (sąd konsumencki, lub cywilny)...
    na jakiej podstawie? mam udowodnić że "nie jestem wielbłądem" bo tak sobie sprzedawca wymyślił?
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #33

    Domyślnie

    Niestety Erie. Mimo,że ustawa "niezgodności towaru z umową" na pierwszy rzut oka wydaje się świetnym rozwiązaniem zastępującym niegdysiejszą rękojmię, w rzeczywistości jest pełna haczyków, nieścisłości i niejasności - choćby jak przykład przytoczony przez przedmówcę.
    Na jakiej podstawie? Właśnie na podstawie powyżsej ustawy i jej pokrętnych zapisów.
    Tak, to właśnie Ty musisz udowodnić, że nie jesteś wielbłądem wszelkimi dostępnymi środkami - wspomniani rzeczoznawcy, biegli, dalej postępowanie polubowne, sąd konsumencki , ostetecznie postępowanie sądowe...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #34

    Domyślnie

    Zawsze można tutaj szukać porady: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=553

  5. #35
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Władysławowo
    Posty
    9

    Domyślnie

    Aparat dostałem wczorajszego dnia, czyli 6,5 tygodnia trwala calosc operacji, troche dlugo ;| jak na tak poważną firme jaką jest NIKON, no ale cóż i najwieksi maja słabe ogniwa ;|
    Wszystko w nim teraz chodzi, dziwi mnie jednak fakt że zero informacji dot. co mu było, co zostało wymienione itp.

    Pozdrawiam, dziekuje za porady.
    D50 N18-55

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •