Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: muszla oczna

  1. #1

    Domyślnie muszla oczna

    Witam
    Chcę sobie kupić muszlę oczną do D70s i szukam takiej dobrze dolegającej do oka i nie tak łatwo spadającej z saneczek. Chyba jestem zdecydowany na coś w tym stylu (konkretnie to o kształt mi chodzi)
    http://www.allegro.pl/item221422478_...zla_oczna.html
    tylko moje pytanie, czy wszystkie tak odstają od body bo wydaje mi się że ta to już lekka przesada.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    przesada? po prostu bedzie dobrze spelniala swoje zadanie. muszle sa rozne
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  3. #3

    Domyślnie

    mam tą muszlę, można spokojnie pomniejszyć, czyli najlepiej cyrkiel rozchylić na odpowiednią szerokość delikatnie przejechać opierając 1 część o gumę, a ostrą częścią rysować po muszli, później tylko nożyczki papier ścierny od 400 do 1000 zależy jaki się trafi, ja wygładzałem 600 przez 2 min. wygląda jak fabryczna. Jedyne zastrzeżenie jakie mam do muszli to, że po jakimś czasie spada z plastikowego mocowania, ja to podkleiłem klejem poliuretanowym i jest pełen wypas kupowałem też InFoto.... Pozdrawiam i polecam

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety ta muszla jest do dupy. Mam taka i nie dziala zbyct dobrze. Po prostu guma nie trzyma sie plastiku, ktory jest do niej przymocowany. Trzeba by to skleic jakim klejem, ktory dobrze klei plastik z guma. Testowalem tez muszle z raysfoto. Tam sprawa wyglada odwrotnie; Guma trzyma sie dobrze (do tego nawet sie obraca), ale z kolei muszla latwo zsuwa sie z wizjera. Chyba najlepiej bedzie kupic muszle od D200. Ja w tej chwili mam DK-21m i tez sie to niezle spisuje, do tego mamy lekkie powielszenie, ale to juz wiekszy wydatek.
    FE | F80 | F100 | F6 | Z6 | D500 | N16-35/4 | N 24-70/4 Z | N70-200VRII | N80-400G | N35/2D | N50/1.8G | N85/1.8G | N 105 2.8VR | N 100/2.8 E MF | N 70-210/4 MF | SB800 | SB900
    Ex: D70 | D300 | D600 | D7500

  5. #5

    Domyślnie

    Jak spisuje się ta musza w pionowych kadrach? Czy nie jest zbyt uciążliwa?

  6. #6

    Domyślnie

    ja mam taką muszlę do d2x'a i działa świetnie...

  7. #7

    Domyślnie

    mam tą muszlę i niestety nie jestem zadowolony. Za Musashi_Miyamoto - mnie również spadała ta gumowa część z mocowania. Po przyklejeniu problem zniknął. Jednak plastik z jakiego wykonane jest mocowanie do sanek jest fatalny (miękki) przez co łatwo się odkształca i ciągle zsówa z aparatu. Kilka razy już ją w ten sposób zgubiłem Na szczęście zawsze znajdowałem
    GALERIA D300s + MB-D10 | T 17-50 f2.8 | N 70-200 VRII | SB-800 |

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •