Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie D80 'zawieszanie się' aparatu

    Witam,
    mam ( a przynajmniej wydaję mi się) następujący problem z d80 - kiedy przeglądam menu lub zdjęcia czasami aparat się przywiesza na ok. 15 sekund, autofocus zazwyczaj wtedy nie działa (podświetla na czerwono pola ostrości, ale nic więcej). Trwa to kilka sekund, chyba, że wyłączę i włączę aparat, bądź zmienię wartość przesłony bądź czas naświetlania. Aparat był kupiony wczoraj, a więc wręcz pachnie nowością (oj ładnie, ładnie ).
    Nie wydaję mi się, że to jest normalne - nic na ten temat nie znalazłem na forum, instrukcja tez nie ma nic ciekawego do powiedzenia.

    To mój pierwszy dslr, ale wcześniej miałem w rękach dość długo canony z serii eos i nic takiego nie zauważyłem.. hmm czyżby wizyta w sklepie i wymiana?

    Pozdrawiam
    Dawid
    Ostatnio edytowane przez DawidK ; 09-08-2007 o 01:40

  2. #2

    Domyślnie

    Nic takiego nie zauważyłem u siebie. Chyba lepiej kontrolnie go wymienić.

  3. #3
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    Na początek zresetuj puszkę - opis znajdziesz w instrukcji. Jeśli to nie pomoże to wymiana - dziś jest to delikatne przywieszenie - po miesiącu lub roku aparat może się wykrzaczyc całkiem.

  4. #4

    Domyślnie

    z niektórymi kartami pamięci aparat może się podwieszać lub nawet całkowicie
    zawiesić.. weź inną kartę na próbę
    przem

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez specjal Zobacz posta
    z niektórymi kartami pamięci aparat może się podwieszać lub nawet całkowicie
    zawiesić.. weź inną kartę na próbę
    Dobrze prawi, dać mu to co lubi.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #6

    Domyślnie

    Też tak myślałem, jednak nie mam za bardzo jak tego sprawdzić.. mam kartę Secure Digital Extreme III 2 GB SanDisk'a.I wydaję mi się, że chyba jednak ona jest ok. Jakie karty korpus lubi, według Was ?


    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    extreme III powinien wprost uwielbiać więc raczej odpada (o ile karta jest dobra) zastanawia mnie czemu zmula w menu? w jakimś konkretnym miejscu czy w ogole w menu?
    Pozdrawiam Tomasz
    D-7000, D-80, F-601m, N18-105dx VR, N18-70dx, N70-300VR, SB-800, kilka sowieckich słoików


  8. #8

    Domyślnie

    Nie ma zasady, zamulać może w każdym dziale menu.. o ile wczoraj działo się to 'co jakiś czas' to dzisiaj zdecydowanie częściej :/ co do karty, to raczej jest chyba ok.

  9. #9
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    No to zobacz czy to samo dzieje się (w menu) bez karty.

  10. #10

    Domyślnie

    jak zamula menu to będzie coś nie tak z procesorem, takjakby się grzał...
    ja bym wymienił puszkę u sprzedawcy natychmiast! równiez używam
    karty Extreme III 2 GB Sandiska.. na zwykłych Kingstonach 512 MB również mi
    działa prawidłowo.

    bardzo niepokojące jest to co piszesz, sprawdz jeszcze z odkręconym obiektywem
    czy jest tak samo..

    niestety powodów może być wiele i my będziemy tutaj tylko i wyłącznie "strzelać"
    co może być powodem...
    przem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •