Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11
    WAPNO
    Gość

    Domyślnie

    No to ja się wypowiem, ponieważ miałem przed kupnem identyczny dylemat. Długo się wachałem przez dłuższy okres będąc trochę po stronie D100. Jednak za namową ludu forumowego kupiłem D70. Jestem zadowolony! Na razie morę chyba miałem raz. Szybkość to zaleta tego aparatu choć do analogowego F80 troszke mu brakuje. D100 mimo swojej już starej konstrukcji dalej jest drogi i to jest absurd. Tym bardziej teraz nie opłaca się kupować bo dzisiaj kupisz, jutro wyjdzie D200 i cena spadnie pewnie mocno.

  2. #12

    Domyślnie

    Wojtku nie dręcz Trenciaka.. wszystko w swoim czasie
    Fakt że czyta się go dziwnie, ale posłuchaj naszych dziennikarzy, hihi.. w prasie jest ok, bo tam funkcjonuje korekta
    Pozdrawiam, Henryk

    | D70 | AF-S DX 18-70 | AF 70-300G | SB-600 |

  3. #13

    Domyślnie

    Panowie.. powiem to tak!
    Nie znam żadnego dziennikarza prasowego, który miałby ładny charakter pisma... wszyscy bazgrolą jak pijani!
    Większość w podstawówkach, tez w liecach mialo dyslekcje, dysgrafie i bóg wie co jeszcze!

    Tak W OGÓLE.. to wiem doskonale jak to się pisze... sęk w tym, że mi się po prostu nie chce z tym (za przeproszeniem) pieprzyć! W takich miejscach chcę uzyskać odpowiedzi na moje pytania... bo co to za różnica czy napiszę "się" ... czy po prostu "sie".
    Jeśli zwracacie uwagę na takie bzdury... to naprawdę musi śiĘ wam ostro nudzić!

    Wracając do wątku:

    Mowicie ze D70 lepsza?!... hmm
    Slyszalem tez ze D100 działa z SB-26 ( w sensie TTL itp.) prawda ?
    www.trphoto.pl
    D70(NIE CHCE GRIPA) / D200(MAM GRIPA) Nikkor 10.5mm/50mm/28-70mm/80-200mm SB 26/800 ..I na smaczek ... 622 Sunpaczek

  4. #14

    Domyślnie

    Drogi Trenciu, rozumiem że bardziej od stylistyki i ortografii, nurtują Cię zagadnienia o które pytasz, ale jak sami nie będziemy dbać o kulturę naszego rodzimego języka, to jeszcze ze dwa pokolenia i już w ogóle nie będziemy mogli się porozumieć.
    Skoro wiesz jak należy pisać poprawnie, w dobrym tonie byłoby to robić, bo ktoś mógłby to potraktować jako lekceważenie adwersarzy

    Wracając do wątku.. za kasę którą zaoszczędzisz kupując D70 zamiast D100, masz SB600, więc gdzie sens zakupu D100 i kombinowania ze "starymi" lampami??..
    Pozdrawiam, Henryk

    | D70 | AF-S DX 18-70 | AF 70-300G | SB-600 |

  5. #15

    Domyślnie

    W sumie masz rację Henryku! Postaram zwracać na to większą uwagę!

    Jeśli chodzi o aparaty... to ja mam zamiar ściągnąć go ze stanów... i sęk w tym, że znalazłem sklep... w którym chcą 779$ (D70 i D100 ta sama cena!)

    Mój stary aparat (czyt. F90X) chciałbym sprzedać za około 1,7k albo 1,8k (jest w idealnym stanie... nie ma najmniejszych sladów użytkowania! dbałem o niego jak o własne dziecko) ... więc i tak będe musiał dołożyć okolo tysiąca złotych!
    SB-26 i 28-70D narazie zostaną! ... będe musiał z nimi działać przez pierwszy okres posiadania D70/100.
    Musze znaleźć jakąś pracę... mam nadzieję, że z D70/100 będę miał większe szanse w moim fachu!
    www.trphoto.pl
    D70(NIE CHCE GRIPA) / D200(MAM GRIPA) Nikkor 10.5mm/50mm/28-70mm/80-200mm SB 26/800 ..I na smaczek ... 622 Sunpaczek

  6. #16

    Domyślnie

    Dzięki za zrozumienie.
    Uważaj na ten sklep, gdzieś tu się już przewijał wątek z taką ceną. Rażąco odbiega od normalności, więc może to być jakaś "mina"
    Pozdrawiam, Henryk

    | D70 | AF-S DX 18-70 | AF 70-300G | SB-600 |

  7. #17

    Domyślnie

    Właśnie.. zapomniałem!

    Wpierw znalazłem sklep co się nazywał www.starlightcamera.com ... ale zrezygnowalem bo w sumie sami sie telefonicznie przyznali ze to nie sa nowe aparaty (u nich to w ogóle nierealne ceny byly)

    Szukałęm szukałem .... znaleazlem strone www.complaints.com na której ludzie mogą skarżyć się na różne serwisy... starlightcamera zostało przez nich zbesztane!

    Szukałem szukałem...

    I w końcu znalezłem www.amphotoworld.com
    a) Sklep wygląda na zaufany! Niema skarg na complaints.com ( w sumie szukałem wszędzie i nie znalazłem złego słowa na ich temat)
    b) Podają swój adres itp.!
    c) Mają ten specjalny darmowy numer 1-800-cos tam-cos tam (podobno to dobry znak)
    d) no nie wiem co jeszcze.. wiem tylko, że musze być bardzo ostrożny. ale wyjścia innego niemam!... nie zdobędę 5 tysięcy!

    Muszę kupić aparat, żeby mieć pracę... i muszę muszę mieć pracę, żeby kupić aparat!
    www.trphoto.pl
    D70(NIE CHCE GRIPA) / D200(MAM GRIPA) Nikkor 10.5mm/50mm/28-70mm/80-200mm SB 26/800 ..I na smaczek ... 622 Sunpaczek

  8. #18

    Domyślnie Odp;

    Trochę niefortunnie może zacząłem podobny tenat;
    "Co wybrać?? zaznaczam że argumenty cenowe nie grają roli, zależy mi na sprzęcie trwałym z możliwością podłączenia dodatkowego zasobnika na baterie (spust w pionie) oraz wężyka spustowego, cały czas zastaniawiam się, czy ktoś z użytkowników D 100 mógłby podać mi jakieś niedoskonałości tego sprzętu? (może takich nie ma) gdyż o D 70 póki co wyczytałem wszystko (większość pozytywnych opinii) co ukazało się w Europie i Polsce w internecie.
    Ponieważ zakup planuję na styczeń-luty 2005 może poczekać na D80 (8-10 mln pxl ???) Zaznaczam iż do tej pory jestem użytkownikiem F 100 Prof, a dziedzna fotografii którą się zajmuję to szeroko rozumiana przyroda, makro, krajobraz,
    pozdrawiam"

    O tym co wsółpracuje a co nie z D100 i D70 przy odrobinie znajomości języka polskiego można wyczytać z instrukcji obsługi chociaż ja osobiście wolę oryginalny tekst gdyż z ust naszy tłumaczy wychodzą potworki,
    podobny problem> ale zważywszy na czas może poczekam na D80?
    Co wy na to
    APARATAMI I OBIEKTYWAMI NIKONA FOTOGRAFUJĘ OD 1990 roku
    moje fotografie na facebook-u, Jarosław Jeleński Fotografia Przyrody.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TRenciak
    Muszę kupić aparat, żeby mieć pracę... i muszę muszę mieć pracę, żeby kupić aparat!
    No tak.. kółko się zamyka..

    W każdym razie, jeśli rzeczywiście dają taką cenę i nie jest to "mina" to grzechem byłoby nie skorzystać, powodzenia
    Pozdrawiam, Henryk

    | D70 | AF-S DX 18-70 | AF 70-300G | SB-600 |

  10. #20

    Domyślnie Re: Odp;

    Cytat Zamieszczone przez Jarek
    ale zważywszy na czas może poczekam na D80?
    Co wy na to
    hihi.. jeśli masz więcej czasu to może nawet ukazać się jakieś D82 i 1/2
    a poważnie.. kupowanie zupełnych nowości, to jednak niezbyt dobry pomysł, choćby ze względu na kasę
    Pozdrawiam, Henryk

    | D70 | AF-S DX 18-70 | AF 70-300G | SB-600 |

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •