Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55
  1. #11

    Domyślnie

    ok, dzięki.
    a może mieć na to wpływ sterownik od karty graficznej?
    Ostatnio edytowane przez Jacek B. ; 19-07-2007 o 21:47
    NIKON...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    Witam,

    mam spory problem. Wysłałem pliki do labu w internecie ale wyszło mi zupełnie co innego w wydruku niż na monitorze. Cały prbolem sprowadza siędo bieli która po wydruku jest szara. Na stronie internetowej labu jest do pobrania profil barwny. Pobrałem go ale nie wiem co dalej z nim zrobić. mam program Raw Shooter i zdjęcia na monitorze wyglądają bardzo dobrze. Zapisuję zdjęcia w sRGB. Co mam zrobić aby te zdjęcia były zapisywane w profilu danego labu? Gdzie mam skopiować ściągnięty plik icc?

    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    moja rada: nie pakuj sie w zabawe z profilami - jesli nie masz (a nie masz) konkretnej ugruntowanej wiedzy to jesli sobie nie zaszkodzisz, to przynajmniej przysporzysz niepotrzebnych nerwow (bo mala szansa, bys tym sposobem rozwiazal swoje problemy)
    tym bardziej, ze jak piszesz twoj problem nie dotyczy rozjezdzania sie kolorow, a poziomu jasnosci (skoro biel zamienia sie w szarosc). sprawdz jakims kroplomierzem wartosci tej bieli - jesli to rzeczywiscie biel (tak powiedzmy od ok 245) to reklamuj usluge. jesli maja mniej, a ty widzisz ja jako biel, to znaczy, ze masz zle ustawiony monitor. ja bym z reszta tak obstawial...
    pozdr

  3. #13

    Domyślnie

    więc co mam zrobić? Muszę się wpakować w zabawę profilami bo bez tego jak zapiszę do sRGB to lipa wychodzi.
    NIKON...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    więc co mam zrobić? Muszę się wpakować w zabawę profilami bo bez tego jak zapiszę do sRGB to lipa wychodzi.
    Chyba najprościej to zmienić lab na taki, który "rozumie" sRGB.

  5. #15

    Domyślnie

    Wg. mnie twój problem to prędzej będzie nieprawidłowo ustawiony monitor. Pewnie za bardzo przywala w światłach i nie widzisz, że w bielach masz jeszcze szarość, która wychodzi na odbitkach. Jaki masz monitor?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    więc co mam zrobić? Muszę się wpakować w zabawę profilami bo bez tego jak zapiszę do sRGB to lipa wychodzi.
    to zmien lab!. 99,9% ludzi oddajacych zdiecia do wszystkich niemal labów (z wyjatkiem paru bardziej wyspeclalizowanych) nie ma (i miec nie musi) pojecia o profilach. nie wiedza nawet, ze zdiecia z ich aparatow maja cos takiego. jesliby przez to, ze tego nie wiedza zawsze miala wychodzic kupa, to ja dziekuje za taką obsluge dziekuje (inna sprawa, ze kupa czesto wychodzi, ale nikt sie nie wykloca bo nie wie, ze moze/powinno byc lepiej).
    sprawdziles juz ustawienia monitora? nie musisz miec nawet skalibrowanego nie wiadomo jak - wystarczy lepiej niz przecietnie (temperatura 6500K, miast 9300K, dosc duzy kontrast (biel ma byc czysta, ale jeszcze nie bic po galach zbyt mocno), dobre przejscia tonalne (przy czym pozbycie sie paru dolnych poziomow czerni jest nawet pozadane).
    odkad mam tak ustawiony monitor to gdzie bym nie zaniosl wielkich roznic w kontrascie/jasnoci odbitek nie ma. a kolory - jesli zdajesz sobie sprawe czego maszyna nie jest w stanie oddac - tez nie sa problemem.
    z profilami dla labu specjalnie ladu nigdy nie dojdziesz - rozne serie jednego rodzaju papieru potrafia sie roznic miedzy soba na tyle, ze kazda powinna miec nowy profil. myslisz, ze ma? no nie ma (choc to, ze lab daje nie tylko ogolny, ale i pod konkretny rodzaj papieru jest dosc mile i wskazuje na pewne wyjscie w strone klientow - podejrzewam wiec, ze wina lezy raczej po twojej, a nie ich stronie)

  7. #17

    Domyślnie Biel - jak!

    W/g mnie zrób tak. Zrób fotke aparatem na auto , oczywiście prawidłowo naświetlona . idz do laba i niech Ci skopiują bez AUTOKOREKCJI ( oczywiście dobry lab- maszyna laser ) i na podstawie tej fotki ustaw wstępnie monitor . Dalej już poleci samo.Udanej zabawy , to chyba najprostsze rozwiązanie.

  8. #18

    Domyślnie

    Najlepiej to popytaj, czy ktoś z twojej okolicy nie ma kalibratora. Poźniej już tylko trzeba się spotkać, coś wypić, pogadać i monitor będzie chodził jak trzeba.
    Jacek

  9. #19

    Domyślnie

    a znacie jakiś lab w internecie który drukuje w sRGB?
    NIKON...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    a znacie jakiś lab w internecie który drukuje w sRGB?
    Pytanie chyba powinno brzmieć: który dobrze drukuje w sRGB. Bo wogóle, to wszystkie. Był niedawno o tym wątek. Poszukaj.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •