Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55
  1. #51

    Domyślnie

    Obawiam się, że mieszasz coraz bardziej. Na początku pisałeś o profilu ICC z labu, a teraz piszesz o przestrzeni CMYK której nie używa ani lab ani domowa drukarka. Jest więc pytanie jak otrzymujesz te odbitki które są niezgodne z tym co widzisz na monitorze? Bo jeżeli te próby robisz na domowej drukarce to poszukiwanie przyczyn należy rozpocząć zupełnie gdzie indziej tzn w ustawieniach sterownika drukarki.

  2. #52

    Domyślnie

    Nie wiem czy mieszam. Zamówiłem w fotolabie testowe odbitki na różnych papierach foto (jedwab, mat, błysk) oraz wydruk atramentowy na mat i błysk.
    Niezależnie od papieru i technologii odbitki/wydruki wyglądają podobnie.
    Problem mój, przypomnę, że odbitki/wydruki są ciemne i kolory inne niż na monitorze podczas edycji.
    Soft proofing z użyciem profili z fotolabu był jednym z pomysłów jak to rozwiązać, ale nie mam Photoshopa, więc szukałem do tego programu darmowego.
    Pewnie skończy się na ustawianiu jasności i temperatury monitora ręcznie.

  3. #53

    Domyślnie

    Ja wysłałem kiedyś do labu taki plik graficzny do druku (nie kokretnie ten, ale coś bardzo podobnego)

    http://www.komputerswiat.pl/media/11...zKontrolny.jpg

    Odebrałem zdjęcie (papier matowy), postawiłem obok monitora. W programie graficznym który używam odpaliłem to samo zdjęcie, uruchomiłem ustawienia monitora i po pół godziny zabawy otrzymałem na monitorze zdjęcie o identycznym kontraście, jasności i barwach. Gotowy profil zapisałem i w dowolnym momencie mogę go sobie włączyć, lub wyłączyć. Oto cała filozofia
    Pozdawiam

  4. #54

    Domyślnie

    Dzięki fido. Pewnie też tak zrobię.
    Jeszcze pytanie, czy niezależnie edytujesz te same zdjęcia do wydruku (z włączonym profilem ustawień monitora) oraz do pokazywania na ekranie?
    Może jest jakiś prosty sposób, aby przygotować zdjęcia do oglądania, a dla wybranych dodatkowo wersję do wydruku?
    Przykładowo startując od NEF, w wersji przeznaczonej do wydruku wsadowo dodać np. 0.5 EV do ekspozycji. Tylko czy wtedy po prostu nie prześwietlę w światłach.

  5. #55

    Domyślnie

    W zasadzie każde zdjęcie traktuję tak jakbym miał je później wydrukować (chociaż drukuję niewiele). Jeśli któreś z nich zamierzam dodatkowo umieścić np na facebook'u to dodatkowo skaluję i dodaję w rogu logo. Nie bawię się w specjalne przygotowanie zdjęć do publikacji w necie bo to nie ma sensu - każdy ma inaczej ustawiony monitor i nie zrobisz uniwersalnej kopii. Nawet dziś na tym forum czytałem wątek dotyczący reportażu ze ślubu i dyskusja rozwinęła się wokół jednego ze zdjęć: czy jest przepalone, czy nie. Przypuszczam, że u tych którzy mieli zbyt jasno ustawiony monitor przepalone było (na mojej komórce także), natomiast w komputerze widziałem wszystkie szczegóły na białej koszuli.
    To trochę tak jak z wykonaniem strony internetowej w HTML-u i CSS1 10 lat wstecz. Choćbyś nie wiem jak się starał to i tak zawsze znajdzie się przeglądarka na której wszystko rozjedzie się w cholerę.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •