Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55
  1. #1

    Domyślnie Profil icc - jak go uzywać?

    Witam,

    mam spory problem. Wysłałem pliki do labu w internecie ale wyszło mi zupełnie co innego w wydruku niż na monitorze. Cały prbolem sprowadza siędo bieli która po wydruku jest szara. Na stronie internetowej labu jest do pobrania profil barwny. Pobrałem go ale nie wiem co dalej z nim zrobić. mam program Raw Shooter i zdjęcia na monitorze wyglądają bardzo dobrze. Zapisuję zdjęcia w sRGB. Co mam zrobić aby te zdjęcia były zapisywane w profilu danego labu? Gdzie mam skopiować ściągnięty plik icc?

    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    NIKON...

  2. #2

    Domyślnie

    INSTALACJA PROFILU ICC

    Zainstalowanie profilu jest bardzo proste i ogranicza się do przekopiowania go do odpowiedniego katalogu na dysku, na którym zainstalowany jest system operacyjny.

    W systemie Windows XP instalacja profilu jest jeszcze prostsza: wystarczy kliknąć dwukrotnie na ściągnięty plik, a ten sam przekopiuje się do odpowiedniego katalogu.

    Poniżej znajdują się ścieżki do odpowiednich katalogów w zależności od posiadanej platformy.

    Windows 98/ME dysk:\Windows\System\Color Windows 2000 dysk:\Winnt\System32\spool\drivers\color Windows XP dysk:\Winnt\System32\spool\drivers\color Mac OS 9.x System Folder/ColorSync Profiles Mac OS X / Jagurar Library/ColorSync/Profiles

    jak korzystac masz tuttaj

    http://www.e-agfa.pl/flash/help/inde...dit_icc&case=1


    na przykladzie labu agfa
    emeryt

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za szybką odpowiedź. Zrobiłem tak jak napisałeś i faktycznie nowy profil pojawił się w programie rawshooter. Ale tu jednocześnie pojawił się nowy problem. Jak wybieram ten profil to wszystkie zdjęcia zamieniają się w zielone kwadraciki.
    NIKON...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    dzięki za szybką odpowiedź. Zrobiłem tak jak napisałeś i faktycznie nowy profil pojawił się w programie rawshooter. Ale tu jednocześnie pojawił się nowy problem. Jak wybieram ten profil to wszystkie zdjęcia zamieniają się w zielone kwadraciki.
    Zdjęć nie masz oglądać w programie graficznym w tym profilu, tylko przekonwertować je do profilu labu. W tym tekście do którego dostałeś linka jest wszystko łopatologicznie wyłożone, co prawda tam przykładowo posługują się PS-em, ale zasada jest we wszystkich programach podobna.
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 19-07-2007 o 18:26
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #5

    Domyślnie

    hhmm. w innych profilach mogę oglądać a w tym jednym całe zdjęcie jest zielone - konkretnie mam na myśli lab-net.pl
    Właśnie skopiowałem profil icc ze strony która jest podana powyżej i też mogę oglądać przy obróbce. Jak zapiszę ten zielony kwadracik jako jpg to na moje oko jest za mały kontrast. Jak zapiszę w sRGB to jest zadowalający kontrast.
    NIKON...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    hhmm. w innych profilach mogę oglądać a w tym jednym całe zdjęcie jest zielone - konkretnie mam na myśli lab-net.pl
    Właśnie skopiowałem profil icc ze strony która jest podana powyżej i też mogę oglądać przy obróbce. Jak zapiszę ten zielony kwadracik jako jpg to na moje oko jest za mały kontrast. Jak zapiszę w sRGB to jest zadowalający kontrast.
    Masz te fotki przekonwertować z profilu barwnego w jakim są (podejrzewam, że sRGB), do profilu labu i dopiero wtedy oceniaj. W programie profil ustaw na sRGB.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Masz te fotki przekonwertować z profilu barwnego w jakim są (podejrzewam, że sRGB), do profilu labu i dopiero wtedy oceniaj. W programie profil ustaw na sRGB.
    jak je przekonwertuję i zapiszę jako jpg w profilu icc ze strony net-lab to plik jpg to zielony prostokąt tak jak widzę go w programie raw shooter jak jeszcze jest to plik RAW.

    Może mój raw shooter nie działa z tym profilem? podaję adres strony www.lab-net.pl
    Ostatnio edytowane przez Jacek B. ; 19-07-2007 o 19:10
    NIKON...

  8. #8

    Domyślnie

    Który dokładnie profil? Bo są cztery do wyboru.
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 19-07-2007 o 20:19
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #9

    Domyślnie

    LAB-NET-Kodak-Professional-Endura-12.02.2007-ICC4.icc

    pierwszego w ogóle raw shooter nie widzi z ostatnim (MAT) to samo co z drugim w kolejności od góry
    Ostatnio edytowane przez Jacek B. ; 19-07-2007 o 21:27
    NIKON...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    LAB-NET-Kodak-Professional-Endura-12.02.2007-ICC4.icc
    Sprawdzę i odpowiem, nie obiecuję, że natychmiast.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •