Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 55
  1. #31

    Domyślnie

    taki ot. Pani młoda wygląda jak facet w przebraniu
    sporo gratów

  2. #32

    Domyślnie

    Obiecałem się odezwać, to się odzywam. Sprawdziłem te profile pod trialowym PS-em CS3 i nie mam zastrzeżeń, musisz mieć coś nakrzaczone w kompie.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Obiecałem się odezwać, to się odzywam. Sprawdziłem te profile pod trialowym PS-em CS3 i nie mam zastrzeżeń, musisz mieć coś nakrzaczone w kompie.
    Tak myślałem. Ale chyba już nic z tym nie zrobię bo za bardzo czasu nie mam. Lepiej zmienić lab. Ale zauważyłem jeszcze jedną rzecz. W Raw Shooter jest korekcja highlight contrast. Do tej pory używałem tego do wyciagania cieni ale teraz jak sie pzyglądam zdjęciom na monitorze to ta opcja na białej sukni powoduje że powstają takie szare cienie jak daję na minusie, a jak koryguję na plus to suknia staje się bardziej biała. Wcześniej sporo tej opcji używałem i może tu jest problem?

    Cytat Zamieszczone przez piom Zobacz posta
    taki ot. Pani młoda wygląda jak facet w przebraniu
    Taka uroda, ale może na tym zdjęciu tak się wydaje bo ogólnie dziewczyna dość ładna.
    Ostatnio edytowane przez Jacek B. ; 22-07-2007 o 09:25
    NIKON...

  4. #34

    Domyślnie

    Podłączę się pod ten temat, żeby nie zakładać nowego...Pracuję na Ps Elements i przy wgraniu nowego profilu Ps nie widzi go, tzn. windows ma inne kolorki i elements inne- jak temu zaradzić??? W dorosłym ps jest to ustawiane w menu obrazek, ale elements ma mniej "przełączników"...
    I druga sprawa - Elements otwiera mi fotki dodając w nagłówku gwiazdkę np "nazwa @ 100% RGB*". Nowy dokument jest bez gwiazdki np."nazwa @ 100% RGB". Fotki przekopiowane do nowego dokumentu zmieniają odcień( Coś gdzieś o tej gwiazdce tłucze mi się w pamięci, ale nie mogę sobie przypomnieć...Poradżcie proszę co "przełączyć" żeby wróciło do normy - bo jakoś pewny jestem że "bez gwiazdki" było... i być powinno

    24.07.07r
    Już nieco sprawdziłem...Ta gwiazdka oznacza (jak wynika z "doświadczeń"), że fotka prosto z aparatu jest w profilu sRGB IEC61966-2.1. Nieco mnie martwi, że po obróbce Elements domyślnie chce ten profil załączać(???) Zdawało mi się, że powinno otwierać zdjęcie w zmienionych barwach i proponować zapisanie z nowym profilem...A dotychczas nie znalazłem możliwości takiego zapisania, chyba że przekopiuję do nowego dokumentu- ale wtedy mam zmienione kolorki. Myślałem, że kalibrując monitor uzyskam otwieraną fotkę w "nowych kolorkach", które dopiero dopieszczam... Wprawdzie fotki obrobione na tak skalibrowanym (pod lab) sprzęcie, wywołane na zerowych ustawieniach w labie są ok, ale jeśli chcę je wkopiować np.w "białą karkę" to już mi się kolorki przewracają Rodzi to pewne ograniczenia...
    Pewnie czegoś nie wiem - może ktoś mi rozjaśni???
    Ostatnio edytowane przez fotomarek_k ; 24-07-2007 o 11:38
    Marek

    Zakon Fuji

  5. #35

    Domyślnie

    Mam pytanie:

    Dostałem z labu przykładowe zdjęcie - odbitke oraz to samo zdjęcie w tifie na płytce oraz ich profil ICC.

    Kiedy mam ustawiać monitor tak aby to co wyświetla zgadzało się z odbitką? W momencie kiedy przekonwertuje zdjęcie w Psie do profilu który dostałem i na podstawie wyświetlanego przekonwertowanego zdjęcia ustawiam monitor, czy monitor ustawiam na podstawie poprostu wyświetlonego zdjęcia np w przeglądarce zdjęc fast stone??

    Pytam ponieważ zdjęcie przekonwertowane różni się jeszcze bardziej od odbitki niż zdjęcie nieprzekonwertowane.

  6. #36

    Domyślnie

    mati_wrc-ja robiłem tak: przy fotce otwartej w programie w którym obrabiam, guzikami na monitorze ustawiałem jasność, kontrast i kolorki-profil był standardowy sRGB... "Działało" całkiem nieźle-jak masz ich profil i fotkę wzorcową to powinno być lepiej...Mnie teraz podkusiło by ustawić monitor pożyczonym z labu kalibratorem...i jeszcze nie mogę się z tym pozbierać

    ps.tak serio to fotki z labu mam teraz OK bez żadnej ingerencji, ale zaskakują mnie zmiany w obrazkach pojawiające się zależnie od żródła pochodzenia,posiadania lub nie exifa i takich tam różnych
    Marek

    Zakon Fuji

  7. #37

    Domyślnie

    Kolejna sprawa jeszcze:

    Podczas obróbki zdjęcia w Psie (zdjęcie przekonwertowane do profilu z labu) ustawiam wszystko tak jak chce. Zapisuje zdjęcie (wraz z profilem) i jak otwieram to zdjęcie w normalnej przeglądarce zdjęć to zdjęcie jest zupełnie inne niż niż wyświetlane w Psie.

  8. #38

    Domyślnie

    przeglądarka "rozumie" tylko profil sRGB. Jeżeli skonwertujesz zdjęcie do innego profilu, będzie się ono wyświetlać niepoprawnie. Nie musisz też koniecznie dokonywać konwersji do profilu labu (a wręcz odradzam) - możesz pracować w sRGB z włączonym podglądem przestrzeni labu (menu View, proof setup, custom -> wybierasz profil labu, otwierasz zdjęcie i włączasz symulację [Ctrl+Y]).

    Co do pierwszego pytania - to jest sporo zagwozdek. Czy tiff ma osadzony profil, jeśli tak, to jaką opcję wybierasz otwierając go w PS i w jaki sposób konwertujesz go do przestrzeni labu?
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 25-07-2007 o 00:17

  9. #39

    Domyślnie

    Nieźle, spróbowałem i wygląda to na świetne rozwiązanie. Dzięki Czornyj

    A co z kalibrowaniem monitora, czy kalibrować go do zdjęcia wyświetlanego w profilu laba, czy poprostu RGB?

  10. #40

    Domyślnie

    jw. - to zależy, jaki jest profil zdjęcia. Teoretycznie może być tak, że np. konwertujesz drugi raz już skonwertowane zdjęcie, albo konwertujesz je ze złej przestrzeni do przestrzeni labu. W powyższych przypadkach wyjdą totalne krzaczory.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •