Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nikkor MF 24 2.8 AI i AIS oraz 28/2.8 AIS i 28/3.5

    Cześć,

    Jak te szkła pracują z cyfrą? Czy AI różni się optycznie od AIS? Wiem, że AI jest kompletnie zmieniona w stosunku do wersji NonAI (9 elementów w 9 grupach). Identycznie, jak wersja AIS. Jeśli optycznie jest tak samo i przyjemnie pracuje z cyfrą, to po co przepłacać

    Wiem też, że świetnie spisuje się MF 28/2.8 AIS z cyfrą, ale jakoś ciężko dorwać za normalne pieniądze.

    EDIT: poczytałem sobie http://www.naturfotograf.com/index2.html i widzę, że lepiej pakować się w 28/2.8 AI-S jednak. A - podobno - jeszcze lepiej w dowolną 28/3.5 - nawet stare H. Hmm... Ktoś się wypowie? A tymczasem szukam cenników
    Ostatnio edytowane przez miklo ; 13-07-2007 o 13:08
    Pusta torba team
    BLOG

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miklo Zobacz posta
    Wiem też, że świetnie spisuje się MF 28/2.8 AIS z cyfrą, ale jakoś ciężko dorwać za normalne pieniądze.
    Mam ten obiektyw na sprzedaż, jest na allegro. Z cyfrą super, ale niestety pisząc z cyfrą mam na myśli 5D, bo tylko z nim używałem tego obiektywu.
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Miałem, używałem, z bólem serca odsprzedałem... Zarówno z cyfrową puszką nikona, jak i analogiem daje znakomite efekty zdjęciowe. Zdecydowanie polecam. A z tym nikkorem 28/3.5 to lekki żart, nie dorównuje w żaden sposób wersji 28/2.8Ais.
    Z ogniskowych 24-28, w kolejności najlepsze są: 28/2.8; 28/2; 24/2; 24/2.8. Piszę o manualnych nikkorach w wersjach Ais, i tylko o tych, których używałem.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Vadim ; 13-07-2007 o 16:54

  4. #4

    Domyślnie

    Wini: Wiem, że jesteś na allegro. Nawet próbowałem "wymacać" niejakiego Pana Barana Uparł się najwyraźniej. Podejdzie chyba pod ceny Zeissów, a wtedy wybór jest prosty. Zobaczymy.

    Vadim: Dzięki. Jak tak dalej pójdzie, to posiądę Distagona T* 28/2.8 i z głowy Ceny MF stałek zaczynają wariować.
    Pusta torba team
    BLOG

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miklo Zobacz posta
    Jak tak dalej pójdzie, to posiądę Distagona T* 28/2.8 i z głowy Ceny MF stałek zaczynają wariować.
    Zaczynają wariować bo podaż w Polsce znikoma. Na eBayu AIS 28 2.0 w zależności od stanu 1200-1600 PLN (choć przyznaję, że nie pojawia się codziennie), AIS 24 2.0 podobnie, wersje 2.8 są tańsze (600-850 PLN) i zdecydowanie częstsze (w ciągłej sprzedaży conajmniej kilka sztuk). Zeiss (a właściwie Cosina z nalepką Zeissa) jest łatwiej dostępny - bo to nowy obiektyw, ale cena Distagona ZF 25 2.8 (bo nie ma tego obiektywu o ogniskowej 28mm) jest zdecydowanie wyższa 700-800 USD...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HSM Zobacz posta
    bo to nowy obiektyw, ale cena Distagona ZF 25 2.8 (bo nie ma tego obiektywu o ogniskowej 28mm) jest
    Jest, zdecydowanie jest. Nawet go mam
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wini Zobacz posta
    Jest, zdecydowanie jest. Nawet go mam
    Chodziło chyba o wersję ZF. Ty masz starego Distagona. I ja zaraz też będę miał. Będziemy mogli razem pójść z dziećmi na spacer i se te Distagony poprzekręcać z body do body
    Pusta torba team
    BLOG

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miklo Zobacz posta
    Chodziło chyba o wersję ZF. Ty masz starego Distagona. I ja zaraz też będę miał. Będziemy mogli razem pójść z dziećmi na spacer i se te Distagony poprzekręcać z body do body
    A to się zgadza.
    Nie Nikkor?
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •