Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47
  1. #1

    Domyślnie torba czy plecak???

    witam
    z racji powiekszenia sie mojej foto-rodzinki o lampe, musze sie przeprowadzic w wieksza torbe lub plecak... i tu pytanie, co lepsze?

    bardziej sie sklaniam ku plecakowi ale sam nie wiem, ma ktos plecak??? jaki???
    ma ktos moze CULLMANN MINI CARRIER???

  2. #2

    Domyślnie

    Icemaster juz kilka razy o tym rozmawialismy i wsumie wyszlo że każdy ma swoje zdanie na ten temat.
    pozdrawiam Sebastian

  3. #3

    Domyślnie

    to chyba zależy od tego jak Ci wygodniej... mnie tam plecak bardziej odpowiada niż torba... ale tak jak Tr0n powiedział - każdy ma swoje zdanie
    boli mnie kolano czasem

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam podobny dylemat co Icemaster.
    Dokupiłem ostatnio 80-200/2.8 który jakkolwiek wspaniały jest, skurczybyk, większy niż moja dotychczasowa torba (lowepro nova4)
    No, powiedzmy większy może nie jest, ale i tak się już torba prawie nie domyka
    Znak to iż czas najwyższy udać się na zakupy. Plecak wydaje się praktyczny przy fotografii górskiej i przy dłuższym transporcie sprzętu (sytuacja dość częsta w moim przypadku)
    Jednak torba jest niezwykle poręczna przy fotoreporterskich zdjęciach – czy widział ktoś fotoreportera z plecakiem???
    A może istnieją jakieś systemy hybrydowe, taki plecak który dało by się nosić i używać jak torbę?
    Pozdro ze słonecznego Wrocławia

  5. #5

    Domyślnie :-)

    Pewno zbyt oryginalny nie będę jak odpowiem jedno i drugie jest dobre zależy tylko do czego mamy zamiar tego uzywać.
    Ja nie raz klnąłem na swoją głupotę wspinając się z torbą na połoninę lub pod inszą górkę
    Plecak jest w tej sytuacji lepszym rozwiązaniem hehe, ale z drugiej strony zachęca do zabrania do niego wszystkiego i to też mi bokiem kiedyś wylazło jak się po wyższych pagórkach wspinałem, bo dźwiganie kilkunastu kilogramów na plerach "na wszelki wypadek" było głupotą. Efekt był taki, że po wyjściu na górkę nie miałem już siły plecaka z pleców ściągać
    Ale torba byłaby w tym przypadku znacznie gorszym rozwiązaniem.
    Lepszym jest chyba przy odwalaniu reporterki, bo dostęp do szpejów lepszy
    Ja tam jednak żeby się ni rzucać w oczy pakuję wybrane sprzęta do małej torby (lub czasami nawet nie) i to do niewielkiego plecaka. Zakładam na szyje najmniej rzucajacy się w oczy aparat i ruszam w trasę. Jakby co to zasze w plecaku wygrzebię jakieś opcjonalne szkiełko
    Kamuflaż turysty świetnie sie sprawdza hehe.
    A tak praktycznie na wakacjach chyba bardziej sprawdzał się plecak, bo mniej kojarzył się ze sprzętem foto (taki mój wybrany powód ).
    Jak się ma super aparat to się robi same super foty.
    Ja wolę robic badziewem hehe

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elmihu
    A może istnieją jakieś systemy hybrydowe, taki plecak który dało by się nosić i używać jak torbę?
    Są torby do których można zamocować szelki. Zazwyczaj są odpowiednio konstruowane. Zdarzyło mi się jednak widzieć niedawno w jednym ze sklepów szelki luzem, nie wnikalem jednak czy są dedykowane do jakiejś torby, czy to kolejny nowy cudowny uniwersalny patent.

    Popzdrawiam z jesiennego Krakowa
    Jak się ma super aparat to się robi same super foty.
    Ja wolę robic badziewem hehe

  7. #7

    Domyślnie

    Ice,

    widze, ze masz rodzinke podobna do mojej ,
    ja pakuja ja w plecaczek jak w podpisie i sie miesci (jest jeszcze miejsce na 50-tke), mysle jednak ze nikt za Ciebie nie wybierze,
    proponuje abys poszedl do jakiegos MM i potestowal,
    ja tak zrobilem (nawet wypozyczyli mi na czas testow wlasny sprzet) przymierzylem i wybralem

    oczywiscie nie miesci sie statyw

  8. #8

    Domyślnie

    hehe, mam do najblizszego MM 170 km

  9. #9

    Domyślnie

    hmmm,

    no to faktycznie bedzie ciezko,
    jak Ci to pomoze to powiem tyle, jak mialbym wybierac to jeszcze raz wybralbym moj plecaczek
    ale to tylko moje zdanie

  10. #10

    Domyślnie

    Plecaki dla tych co lubią się kamuflować

    Ice tego sie po Tobie (byku) nie spodziwałem

    serio : jestem za plecakiem.
    reakcja na to co widzę, codziennie nowe zdjęcia fotoblog
    coraz mniej amatorska fotografia

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •