Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1

    Domyślnie Fotografowanie koncertów-proszę o porady

    Witam, właśnie dołączyłem do was ze względu kupno d70s.
    na początek chciałbym zapytać o porady dot fotografowania koncertów.
    mam 35-80 oraz 70-300G.

  2. #2

    Domyślnie

    Kameralnych scenicznych czy chóralnych. W kościele kawiarni czy na stadionie. Ile tu niewiadomych...

  3. #3

    Domyślnie

    kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrany balans bieli, do tego duza dziura, krotki czas i powinno byc ok, nie obejdzie sie tez bez podbicia iso, chyba ze to jakis bardzo jasny koncert, ale watpie

    tu masz 2 linki do moich koncertowych, jak cos to pytaj:
    http://pliki.ignasiak.net/koncertPiotraRubika/
    http://pliki.ignasiak.net/KoncertKasiCerekwickiej/

  4. #4

    Domyślnie

    Zalezy jakie koncerty, bo durzo zalezy od tego czy to jest noc czy dzień i oświetlenie zastane. Sprecyzuj mniej więcej jakie koncerty chcesz fotografować to coś więcej się powie.
    Zakładam ze światło bedzie takie sobie, to wazne jest ISO pracuj np, od 400-1600, jasne szkło tez by się przydało.
    Jak chcesz aby ludzie byli nieporuszeni to wysokie iso i czasy 1/80 i wyzej.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam wrażenie że Filpowi chodziło raczej o informacje czysto praktyczne, mniej związane z samą obsługą aparatu - bo to, to pewnie zna (typu: "ustawić wysokie iso" czy "duża dziura").

    Jak ktoś robi koncerty niech powie jak się ustawić, gdzie są najlepsze miejsca, na co zwrócić uwagę (np. jak myślę wysokość sceny itp). Co z fleszem? Czy doświetlacie? Itp...


    Też jestem ciekawy... nie robiłem koncertów...
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  6. #6

    Domyślnie

    Koncerty jazzowe robiłem najczęściej spod samej sceny. Kiedy grali jacyś znajomi mogłem w zasadzie krążyć dookoła z krótkim obiektywem. Dziura największa, ale czasy zdarzało mi się stosować 1/30 a czasem mniej. Szukałem kadru i w odpowiednim momencie seria 3-4 zdjęcia. Zdarzało mi się z nich coś wybrać przyzwoitego

    A tak poza tym to zły dział
    Ostatnio edytowane przez Eric T. Cartman ; 29-06-2007 o 22:04
    RESPECT MY AUTHORITY !!!
    D80 + T12-24/4 + N18-70 + N70-300VR + Pentacon 200/4

  7. #7
    blues
    Gość

    Domyślnie

    Podstawowa rada:słuchać przez obiektyw -ujęcie musi czymś oglądajacego zainteresować.Sprawy tech.też ważne ,ale podstawą jest ciekawy kadr.Nie fotografować na początku koncertu,poczekać aż wszystko się rozkręci-jak to się mówi:aż artysta się spoci.
    Ja podchodzę pod estradę nie wcześniej jak w1/3 a nawet 1/2 koncertu.Powtórzę:trzeba słuchać muzyki i umieć przewidzieć właściwy moment naciśnięcia spustu migawki.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blues Zobacz posta
    Podstawowa rada:słuchać przez obiektyw -ujęcie musi czymś oglądajacego zainteresować.Sprawy tech.też ważne ,ale podstawą jest ciekawy kadr.Nie fotografować na początku koncertu,poczekać aż wszystko się rozkręci-jak to się mówi:aż artysta się spoci.
    Ja podchodzę pod estradę nie wcześniej jak w1/3 a nawet 1/2 koncertu.Powtórzę:trzeba słuchać muzyki i umieć przewidzieć właściwy moment naciśnięcia spustu migawki.

    zasadniczo racja, problem jest jednak taki, ze coraz czesciej sie zdarza, ze moznafocic tylko na poczatku sztuki...

  9. #9

    Domyślnie

    zadko bywam na koncertach ale Bukowy moze miec racje
    ostatnio na myslovitz, chwilke potrzebowalem na skolowanie przepustki,,,,podchodze pod scene 20 fotek i wszystkich nagle zwija ochrona, ze juz nie mozna

    pierwszy raz sie z takim czyms spotkalem, pewnie "gwiazdy" sobie nie zycza ehh co zrobic

  10. #10

    Domyślnie

    zgadza sie, ostatnio taka sytuacje spotkalem na Hey'u. Fotografowac mozna bylo tylko w trakcie dwoch pierwszych piosenek a potem won .. doslownie.
    Co moge podpowiedziec to na pewno na wiekszosci nie mozna uzywac lampy.
    Po pierwszym koncercie zaczalem uzywac tylko i wylacznie manuala, duzo wieksza kontrola nad efektami swietlnymi
    Najlepsza metoda to metoda prob i bledow. No i przyda sie jakies jasne szklo, zainwestuj moze w 50mm 1.8, stosunek jakosc/cena na wysokim poziomie.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •