Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Jakie filtry :)

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Zuzka
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Rychwał/Konin
    Posty
    39

    Smile Jakie filtry :)

    Witam
    proszę o radę - czy systemowe filtry Cokin to dobry wybór ? Jeżeli ktoś z Was jest na TAK - to kolejne pytanie: przy moim zestawie lepiej wybrać system "P" ? (wg mnie, chyba tak )
    Pozdrówka

    Miłego dzionka

    dodam jeszcze - że mam ogromny zamiar wzbogacić się o szkiełko 55-200 - nie wiem tylko, kiedy to nastąpi


    WIELKIE SORRY - WCIĘŁAM SIĘ NIE TU GDZIE POWINNAM - ZAPOMNIJCIE O TYM POŚCIE
    Ostatnio edytowane przez Zuzka ; 29-06-2007 o 04:50
    Zuzolka | Nikuś D40 | 18-55 | 55-200VR |

  2. #2

    Cool

    jak już to 55-200 VR - jest niewiele droższe a jest to dość ciemne szkło i stabilizacja obrazu pozwoli ci pracować na lepszych czasach... - pozdrawiam
    D700 z kitem 24-70 | Nikon 70-200 | Nikkor 35 f2 | Nikkor 85 f1.8 | SB600 | SB900

  3. #3

    Domyślnie

    Proponuję zajrzeć do działu o filtrach.
    Dodatkowo można ściągnąć guide przez system Cokina autorstwa Alfa.
    tak Cokin P.
    Co po sprzęcie jak talentu brak.
    D70S T 17-75 N 50, 80-200 Af-s, błyska po oczach 800 , SS300AW, jakieś filtry, cokiny, cudaki

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Zuzka
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Rychwał/Konin
    Posty
    39

    Domyślnie

    jasne vasper31 - VR zapominam jeszcze o tych wszystkich oznaczeniach, ulepszeniach etc. powiem szczerze, że na jeden raz, to dla mnie trochę duży wydatek...chyba, że znowu ratki ...patrzyłam na allegro - ale tutaj znowu boję się kupować - to taki kot w worku, więc chyba wzbogacę swoją szklarnię (tak to się tutaj mówi?) raczej później niż wcześniej i mam nadzieję, że będą tańsze
    pozdrawiam serdecznie
    Zuzolka | Nikuś D40 | 18-55 | 55-200VR |

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Zuzka
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Rychwał/Konin
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karrlos Zobacz posta
    Proponuję zajrzeć do działu o filtrach.
    Dodatkowo można ściągnąć guide przez system Cokina autorstwa Alfa.
    tak Cokin P.
    Dzia Karrlos - już przerobiłam ten dział, a info ze strony ALFA już nad ranem drukowałam
    tak na marginesie - ALF - to jest super - nawet ja to zaczynam rozumieć
    Dzięki wielkie - wrrr, ale mnie to wszystko wciąga
    Zuzolka | Nikuś D40 | 18-55 | 55-200VR |

  6. #6

    Domyślnie

    Chyba jedyne filtry jeżeli chodzi o Cokina to kup z kolorowych szare, albo szare połówki, bo resztę tego typu możesz sobie stworzyć na kompie. Jeżeli chodzi o to czy Cokin A, czy P to chyba zdecydowane P, zawsze jak zmienisz obiektyw to nie będziesz musiała sprzedawać filtrów. Jeżeli jeszcze chcesz jakieś dokupić to może zastanów się nad polaryzacyjnym pod Cokina i może IR.
    Pozdrawiam.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Oj Zuzka, niedobrze - widzę, że połknęłaś bakcyla Niedługo Cokiny, Nikkory i inne Sabinki po nocach Ci się będą śniły... Jak przerzucisz się na dietę kartofle+smalec, byleby na nowe szkiełka starczyło, sugeruję wizytę u specjalisty

  8. #8

    Domyślnie

    Zdecydowanie system P, który może nawet nie starczyć (przynajmniej będzie trzeba piłować sloty) jak wejdziesz w posiadanie naprawdę szerokokątnego obiektywu.

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar Zuzka
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Rychwał/Konin
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MsbS Zobacz posta
    Oj Zuzka, niedobrze - widzę, że połknęłaś bakcyla Niedługo Cokiny, Nikkory i inne Sabinki po nocach Ci się będą śniły... Jak przerzucisz się na dietę kartofle+smalec, byleby na nowe szkiełka starczyło, sugeruję wizytę u specjalisty

    W takim razie od razu poleć mi jakiegoś specjalistę - chociaż jestem na diecie, ale nie z powodu szkiełek (wiesz, "wspomnienia po zimie jeszcze mam" ) - wiem, że wkrótce to nastąpi
    Nie zdawałam sobie sprawy, że to mnie tak wciągnie... nie sypiam po nocach bo śmigam po necie i szukam, szukam, szukam czegoś, co mnie jeszcze bardziej oświeci w tych tematach.
    Pstrykam kotki, pieski, ślimaki, świerszcze, kolegów z pracy, kwiatki, motylki, chmurki, oczka wodne etc... w wolnych chwilach pracuję, biegam "pipi" do WC, zajmuję się domem i trochę jeszcze zostaje na przymknięcie oka
    Nawet nie mam kiedy usiąść do kompa i zrobić porządek w fotach... nie zabieram się póki co za "obrabianie" zdjęć - są prosto z puszki (tak to się mówi ???)
    Oooo, ale się rozgadałam - zaraz ktoś zwróci mi uwagę, że nie na temat , ale jeszcze jedno muszę powiedzieć... poprzednia moja lustrzanka (analog) Canona był dla mnie wszystkim, jednak czekanie na efekty dobijały mnie... nie raz okazało się, że z 36 fotek wpadły mi w oko 3, 4 - reszta do kubła... dlatego zaprzestałam focenia, więc teraz muszę nadrobić stracony czas

    NIKONOWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ ... BYLE NIE PRZEZ MOSKWĘ

    Pozdrawiam gorąco

    Sorki MsbS za tak wylewnego posta - mam nadzieję, że mnie zrozumiesz
    Zuzolka | Nikuś D40 | 18-55 | 55-200VR |

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •