Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Question Korekcja parametrów na P w D80

    Witam.
    Mam D80 i przeszkadza mi jedna rzecz. Po ustawieniu na P i skadrowaniu zdjęcia czasem kręcąc głównym pokrętłem nie zmieniają mi się czas i przysłona, a czasem zmieniają. Może ktoś mi powie co robie nie tak, lub może to normalne po dłuższym kadrowaniu? Dodam tylko, że wcześniej robiłem analogowym Canonem i nie miałem takich problemów.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie używam zbytnio P więc przypuszczam że po prostu pucha zapamiętuje o ile ma względnie zmieniać ciągle przysłonę i czas względem siebie, a delikatna zmiana tej sugestii może nie mieć wpływu na wskazania w konkretnych sytuacjach.
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  3. #3

    Domyślnie

    Na P nie zmienisz parametrów kółkiem, jak dojedziesz do limitu czasu lub F. Szczególnie upierdliwe i trudne do upilnowania w zoomach ze zmiennym światłem.
    Na ISO auto masz włączony czas min, poniżej którego pucha nie zejdzie. Jak i ISO zabraknie, to koniec.
    Dużo sprzętu, mało czasu

  4. #4

    Domyślnie

    Chodzi Ci zapewne o fleksje "PROGRAMU", więcej o tym znajdziesz w instrukcji.
    NIKON D80 + GRIP | Nikkor 55-200| Tamron 17-50mm | CPL Mariumi | Cokin | SanDisk 2GB | 2 x En-EL3e | Metz 32CT 7 | Metz 48 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    a może poprostu zbyt krótki czas wyświetlania i dokonywania pomiaru ekspozycji????
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  6. #6

    Domyślnie

    jak znikają parametry lekko naciśnij spust (tak jak do pomiaru)...
    ale może nie zrozumiałem tytania

  7. #7

    Domyślnie

    Może wciskasz spust do połowy i masz włączoną blokadę ekspozycji??
    Nikon.

  8. #8

    Domyślnie

    A może masz wyświetlone zdjęcie na ekranie, wtedy pokrętłem się przegląda zdjęcia (sam się na to nabrałem kiedyś).
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  9. #9

    Thumbs up

    Dzięki wszystkim za cenne uwagi.
    Wrrum, dokładnie to mnie wk.... . W canonie i chyba Minolta, Sony też jak dojedzie się do końca limitu i go przekroczy to idąc w drugą stronę od razu parametry idą, a tu o ile się przekroczy limit to trzeba wrócić by zaczęły zmieniać wartości. A tak jak piszesz przy zmiennym świetle obiektywu to już totolotek.
    Chyba mam Wrrum, sprawdziłem to AUTO ISO. Jak włączy się Auto ISO to czasem nie zmieniają się wartości podczas kręcenia gdyż pewnie aparat zmienia wtedy ISO a nie parametry i to on wtedy decyduje co zmienić czas i przysłone czy ISO. Ale sprawdzę to jeszcze w dzień.
    Dzięki piękne wszystkim.

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli jest na tyle ciemno, że jedzie na czasie min., a ekspozycję dobiera podbijając ISO (przy zadanej przysłonie).
    Zwiększ otwór przysłony albo ilość światła - w domu można lampą. Najlepiej wyjdź na dwór i popstrykaj w słoneczny dzień. Na słońcu nawet aparatom humor się poprawia i nie grymaszą .
    Generalnie: WIĘCEJ ŚWIATŁA !!!!!!
    Dużo sprzętu, mało czasu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •