Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Domyślnie Zachód nad Bałtykiem

    Witam,
    Temat zgrany do bólu, ale będę wdzięczny za opinie nt tej fotki - broni się jakoś, czy kosz?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zachod_4855f.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	338,6 KB
ID:	12907
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć

    Ładny balans słońce żaglówka. Jestem z Gdańska, dla mnie temat nie jest zgrany do bólu ...

    pozdrowienia

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za miłe słowo i pozdrawiam!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #4

    Domyślnie

    Gdybyś był fotografem z zacięciem astronomicznym, wtedy na bank poczekałbyś aż Słońce zejdzie niżej, ustawił się tak, żeby żaglówka wpłynęła na jego tarczę i na pewno dałbyś taki komentarz: inni mają przejście stacji kosmicznej na tle Słońca, a ja mam przejście żaglówki!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja niestety nie jestem z Gdańska i nie mam możliwości robić takich zdjęć. Jak dla mnie bardzo zacne ujęcie
    Nikon D300s + MB-D10 + Nikkor 50 + Nikkor 105 + Helios 44/2, Metz 48 + Bilora 1119

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Gdybyś był fotografem z zacięciem astronomicznym, wtedy na bank poczekałbyś aż Słońce zejdzie niżej, ustawił się tak, żeby żaglówka wpłynęła na jego tarczę i na pewno dałbyś taki komentarz: inni mają przejście stacji kosmicznej na tle Słońca, a ja mam przejście żaglówki!
    Mówisz, masz:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zachod_4860f.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	552,9 KB
ID:	12962

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez neos86 Zobacz posta
    Ja niestety nie jestem z Gdańska i nie mam możliwości robić takich zdjęć. Jak dla mnie bardzo zacne ujęcie
    dzięki za dobre słowo i pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety pierwsze zdjecie sie nie broni. Ta zaglowka i slonce zdaja sie byc przypadkowo w kadrze ulozone. Niebo jest monotonne, nic sie na nim nie dzieje, slonce wyjarane na maksa.
    2 kadrowo jest juz lepsza, taki klasyk z zaglowka i sloncem w mocnym punkcie. Nadal razi wyjarane slonce, znaczy wiadomno ze przepal musi byc ale moglby byc mniejszy. I zeby chociaz troche informacji bylo.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Niestety pierwsze zdjecie sie nie broni. Ta zaglowka i slonce zdaja sie byc przypadkowo w kadrze ulozone. Niebo jest monotonne, nic sie na nim nie dzieje, slonce wyjarane na maksa.
    2 kadrowo jest juz lepsza, taki klasyk z zaglowka i sloncem w mocnym punkcie. Nadal razi wyjarane slonce, znaczy wiadomno ze przepal musi byc ale moglby byc mniejszy. I zeby chociaz troche informacji bylo.
    ?? Jakiej informacji??
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    ?? Jakiej informacji??
    Calkowity przepal na kanalach RGB to 255,255,255. Jesli te wartosci beda mniejsze niz wartosc 255 to mamy troche informacji. Najtrudniej jest tak zrobic zdjecie Slonca zeby nie wypalic calkowicie kanalu R.
    Nie wiem czy tu wszedzie jest 255 na wszystkich kanalach, ale raczej tak lub bardzo blisko.

    Mam na mysli ze lepiej by bylo jakby ten przepal byl mniejszy a co za tym mial wiecej informacji.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Calkowity przepal na kanalach RGB to 255,255,255. Jesli te wartosci beda mniejsze niz wartosc 255 to mamy troche informacji. Najtrudniej jest tak zrobic zdjecie Slonca zeby nie wypalic calkowicie kanalu R.
    Nie wiem czy tu wszedzie jest 255 na wszystkich kanalach, ale raczej tak lub bardzo blisko.

    Mam na mysli ze lepiej by bylo jakby ten przepal byl mniejszy a co za tym mial wiecej informacji.
    Aha, jasne! Dzięki za uwagi!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Nad Bałtykiem
    By harb in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-02-2015, 11:19
  2. [ Krajobraz ] Zachód słońca nad Bałtykiem
    By dominikpl72 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 12:45
  3. [ Przyroda ] ... nad Bałtykiem
    By mario_s_2007 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 21:08
  4. [ Krajobraz ] Zachód nad Bałtykiem
    By c77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-05-2009, 17:04
  5. [ Krajobraz ] Zachód nad Bałtykiem
    By bloker22 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2008, 20:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •