Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    To kup od razu D5 jak gdzieś tam nie wykluczasz meczów czy spoterstwa Tym się właśnie różnią amatorzy od zawodowców. Amator chce mieć jedną puszkę do wszystkiego, będzie na wakacje jeździł z D500 i 70-200 bo gdzieś tam za lat kilka MOŻE zacznie fotografować ptaszki czy samoloty.
    Co do ceny D500 to weź pod uwagę, że to na bank dystrybucja wschodnia.
    Dlatego właśnie pytam, żeby nie zrobić gafy i nie kupić drogiego body którego nie wykorzystam w przeciągu roku czy pół.


    Odnośnie tego gray market - dziękuję za uświadomienie, nie wiedziałem, że są gorsze i lepsze dystrybucje nie trzymające jakości, odnośnie gwarancji wiadomo, że przy kwocie ok. 5-6tys oczywistym jest, że nie będę ryzykował taniej, "a może się nie zepsuje". Będę się pytał jaka dystrybucja, o sklep cyfrowe.pl - mogę być spokojny?

    To Panowie jeśli D500 jest za wysokimi progami, to D7500 też? Jest kandydat D5600 i wtedy ten bezlusterkowiec Sony (chociaż już od jakiegoś czasu trzymając Nikona kolegi profesjonalnego fotografa mówiąc kolokwialnie najarałem się na Nikona)
    Ostatnio edytowane przez The Player ; 19-08-2018 o 12:25

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D7500 to świetna maszyna, jest cashback i wtedy masz też normalną dystrybucje i gwarancję.
    Skup się na obiektywach jak ci więcej kasy zostanie.

  3. #13

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy traktujesz fotografię jako potencjalne hobby. Jeśli nie i pozostaniesz z jednym ciemnym obiektywem to linia D5xxx jest akceptowalna. Jeśli jednak myślisz, że „rozmazane tło” będzie Cię kręcić, to polecam serię D7xxx. Brak mikroregulacji w D5xxx jest strasznie upierdliwe. D7200 to dobry stosunek jakość / cena, ale nie wiem czy nowy jeszcze znajdziesz. D7500 to też super sprzęt.

  4. #14

    Domyślnie

    Czyli jak dobrze patrzę https://abfoto.pl/aparat-nikon-d7500...lata-gwarancji - wychodzi 5099zł - 1260zł cashback - vat ok. 1200 = ok. 2700zł, to jakaś mega promocja

    Ewentualnie wtedy z jakim/jakimi obiektywami można pomyśleć w kilku zakresach budżetowych?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez The Player Zobacz posta
    Czyli jak dobrze patrzę https://abfoto.pl/aparat-nikon-d7500...lata-gwarancji - wychodzi 5099zł - 1260zł cashback - vat ok. 1200 = ok. 2700zł, to jakaś mega promocja

    Ewentualnie wtedy z jakim/jakimi obiektywami można pomyśleć w kilku zakresach budżetowych?
    Z mega promocji masz jeszcze AF-P DX 70-300 VR, jeśli odpisujesz VAT to jak za darmo
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  6. #16

    Domyślnie

    Ja akurat uważam serię d7x00 za wartą dopłaty do d5x00, za stosunkowo niedużą różnicę w kwocie dostaje się sporo. Chociaż akurat d7500 jest trochę okrojony w stosunku do d7200, m.in. o pomiar światła z manualnymi obiektywami. Dopracowana konstrukcja i nowsza matryca w jakimś stopniu niweluje te mankamenty, zwłaszcza, jeśli nie planujesz zabawy manualami (do tego i tak są lepsze aparaty) czy nie jest istotna druga karta pamięci.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez The Player Zobacz posta
    Dlatego właśnie pytam, żeby nie zrobić gafy i nie kupić drogiego body którego nie wykorzystam w przeciągu roku czy pół.


    Odnośnie tego gray market - dziękuję za uświadomienie, nie wiedziałem, że są gorsze i lepsze dystrybucje nie trzymające jakości, odnośnie gwarancji wiadomo, że przy kwocie ok. 5-6tys oczywistym jest, że nie będę ryzykował taniej, "a może się nie zepsuje". Będę się pytał jaka dystrybucja, o sklep cyfrowe.pl - mogę być spokojny?

    To Panowie jeśli D500 jest za wysokimi progami, to D7500 też? Jest kandydat D5600 i wtedy ten bezlusterkowiec Sony (chociaż już od jakiegoś czasu trzymając Nikona kolegi profesjonalnego fotografa mówiąc kolokwialnie najarałem się na Nikona)
    Cytat Zamieszczone przez The Player Zobacz posta
    Czyli jak dobrze patrzę https://abfoto.pl/aparat-nikon-d7500...lata-gwarancji - wychodzi 5099zł - 1260zł cashback - vat ok. 1200 = ok. 2700zł, to jakaś mega promocja

    Ewentualnie wtedy z jakim/jakimi obiektywami można pomyśleć w kilku zakresach budżetowych?

    Nie , to nie są jakieś "nielegalne" dystrybucje jak ktoś wyżej napisał ale w kolejnym wątku sprzeczać się nie będę bo niektórzy Nikon Polska traktują jak jakiś fetysz. Są to identyczne aparaty, z taką samą jakością, takim samym menu. Różnie tylko bywa z gwarancją ale tu już zależy od konkretnego przypadku, regionu dystrybucyjnego sprzętu itd itp. Niestety sprzedawcy - ci najwięksi również - nie są żadną gwarancją czegokolwiek, możesz równie dobrze otrzymać sprzęt z Tajwanu co ma miejsce coraz częściej, zwłaszcza w przyp. obiektywów, bo jest tam najzwyczajniej dużo taniej a gwara. realizowana inaczej niż na body. Tu masz też przykłady - piszą często o 2 latach gwarancji a potem dostajesz świstek z adnotacją, że jak coś się stanie przyjdź pan do nas, tylko tego już nikt nie wyjaśnia bo lepiej wygląda samo 2 lata gwarancji.

    Co do sprzętu, powtórzę, idź do sklepu, pomacaj, przymierz się, zobacz ile to wszysto waży i czy chciałbyś z tym podróżować, potem decyduj. Ja czasem też podróżuję z D700 i 28/35 f1.8 i już jest naprawdę ciężko, odczuwam ogromną różnicę zamieniając to na bezlustro Fuji. Choć wiele zależy od samej formy podróżowania, można siedzieć w hotelu i wymykać się wynajętym autkiem a można tyrać z plecakiem na plecach.

    Za dużo oczekujesz podając tak mało danych, widać, że chcesz wszsytko w jednym a wydać jak najmniej i jeszcze mieć sprzęt zarówno do samolotów jak i do plecaka w podróże. Nie wiesz jakich nawet szkieł potrzebujesz. Piszesz o 4k, tylko do czego to Tobie? Co chcesz tym filmować? Migawki z podróżnych wojaży? To może dokup lekkie GoPro czy inny wynalazek.
    Ciężko doradzać nie wiedząc prawie nic...
    Ostatnio edytowane przez nowart ; 19-08-2018 o 14:26
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #18

    Domyślnie

    Sklep cyfrowe.pl jest jak najbardziej ok, oczywiście zawsze trzeba sprawdzać i dopytać o konkretny model przed zakupem.
    He, ja nie raz broniłem zakupów sprzętu z poza dystrybucji krajowej, sam korzystałem, jednak aparat to trochę co innego niż obiektyw, no i kwota "oszczędności" w tym wypadku nie za duża (proporcjonalnie).

  9. #19

    Domyślnie

    Ja osobiście bym Ci polecił albo:
    - D7500 przy obecnym cashback + AF-P 70-300 to Cie wyniesie pewnie 3100-3200zł po odliczeniu VAT, do tego bierzesz kit AF-P 18-55 VR czyli około 250zł po odliczeniu VAT. Masz 3500zł wydane. I zobacz jak Ci się tym zdjęcia robi.
    Jak by nie patrzeć zazwyczaj liczy się rozmiar i waga.
    Przemyśl jeszcze filmy bo Nikon jest dość "specyficzny" i osobiście poza obiektywami AF-P zapominam o tej funkcji

    Może być tak ze uznasz ze za duże za ciężkie etc. to dokupisz A6300/A6500 na wycieczki i filmy.
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  10. #20

    Domyślnie

    Panowie tak czytam o tych bezlusterkowcach i w podobnej cenie - cashback jaką alternatywę w gamie Sonego proponujecie? A6300/A6500? Bo chyba między tym D7500 myślę i jakimś Sonym, pełna klatka A7 ii R jest mi zbyteczna.

    Jak mówiłem raczej all roundera bym potrzebował + zmienne obiektywy, do:

    - głównie zdjęć z wycieczek, krajobrazy, budynki + może jakieś wideo (ale to nie jest priorytet, wiem, że do tego powinienem kupić inną puszkę)
    - zdjęcia aut, raczej statyczne, ale nie wykluczam ruchu
    - makro do produktów na sklep internetowy + allegro (tu na pewno inny obiektyw)
    - czasami zdjęcia z eventów/koncertów czy meczów

    Ciężko mi dokładnie określić co jeszcze bo wyjdzie w praniu to co mi się spodoba i mnie wciągnie, także przepraszam za słabe określenie się.

    PS. D7500 będzie robił lepsze zdjęcia "statyczne" niż A6500?

    PS2. Kolego @Nachzehrer dopiero po tym poście zobaczyłem Twój post i tak myślę narazie żeby tak zrobić tylko porównam w sklepie, Sony mnie też wyjdzie drożej, jeszcze nie wiem jak z obiektywami.
    Ostatnio edytowane przez The Player ; 19-08-2018 o 22:13

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomoc przy wyborze lustrzanki
    By AlexaM in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 06-08-2018, 20:10
  2. Pomoc w wyborze pierwszej lustrzanki
    By miroon1997 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 22:54
  3. Pomoc w wyborze uniwersalnej lustrzanki
    By DaemonX in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 19:15
  4. Pomoc w wyborze lustrzanki
    By pablo28 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 11:37
  5. Pomóc w wyborze pierwszej lustrzanki.
    By Przyjazny.Eu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 14:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •