Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
  1. #1

    Domyślnie Wielkopolska wieś

    Taki oto kadr z ostatniego dnia wiosny, notabene, bardzo zimnego i wietrznego

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2947-HDR.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	1,12 MB
ID:	12804

  2. #2

    Domyślnie

    Warunki fajne, wzrok jednak błądzi bo nie bardzo wiadomo co chciałeś pokazać.
    LED ZEPPELIN

  3. #3
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Andrzeju-odpowiadam Ci Twoimi słowami:
    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    Warunki fajne chciałeś pokazać.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniak666 Zobacz posta
    Andrzeju-odpowiadam Ci Twoimi słowami:

    LED ZEPPELIN

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    Warunki fajne, wzrok jednak błądzi bo nie bardzo wiadomo co chciałeś pokazać.
    Sorry, ale nie rozumiem takich komentarzy. Czy żebyście uznali jakąś fotkę za "dobrą", "godną" czy coś jeszcze w tym stylu, to zawsze musicie mieć jakiś konkretny obiekt? Nawet czasami bez sensu i nie do końca pasujący do danej scenerii?????

    Dla mnie ta powyższa fotka jest świetna. Piękna gra kolorów, śliczne niebo i to słońce, które pada na zboże po lewej stronie, dodając złotego połysku kukurydzy po prawej. Coś pięknego. Jak dla mnie cały kadr jest śliczny i w jego całości jest zawarte piękno tej sceny.

    No, ale ja pewnie jestem "inny" :P
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  6. #6

    Domyślnie

    nieco subtelniejsza obróbka dodałaby kadrowi uroku
    zestaw N: d700 +17 + 70-200 // zestaw S: A7 + 40 + 24-240

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Sorry, ale nie rozumiem takich komentarzy. Czy żebyście uznali jakąś fotkę za "dobrą", "godną" czy coś jeszcze w tym stylu, to zawsze musicie mieć jakiś konkretny obiekt? Nawet czasami bez sensu i nie do końca pasujący do danej scenerii?????
    A jakie komentarze szanowny Kolega by zrozumiał?
    Na postawione pytanie odpowiedź brzmi: nie.

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Dla mnie ta powyższa fotka jest świetna. Piękna gra kolorów, śliczne niebo i to słońce, które pada na zboże po lewej stronie, dodając złotego połysku kukurydzy po prawej. Coś pięknego. Jak dla mnie cały kadr jest śliczny i w jego całości jest zawarte piękno tej sceny. [...]
    "Gra kolorów, śliczne niebo i to słońce" nie są niczym nadzwyczajnym, powiedziałbym nawet pospolitym, normalnym. Może nie codziennym, ale nie trzeba być w czepku urodzonym aby na takie warunki trafić. Widoczek na zdjęciu też nie jest jakiś wyszukany: pole jakich w Polsce masa. Pozostał kadr, który jest najsłabszą częścią tej foty. Jest o niczym, nic nie opowiada, nie ma nawet zarysu mocniejszego punktu. Droga prowadzi donikąd, tytułowej wsi ani śladu.
    Mocną stroną są technikalia, światło jest dobrze wyeksponowane, kolory zdecydowane, ale utrzymane w ryzach. Nic tu się nie wali ani nie pali.
    LED ZEPPELIN

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    "Gra kolorów, śliczne niebo i to słońce" nie są niczym nadzwyczajnym, powiedziałbym nawet pospolitym, normalnym. Może nie codziennym, ale nie trzeba być w czepku urodzonym aby na takie warunki trafić. Widoczek na zdjęciu też nie jest jakiś wyszukany: pole jakich w Polsce masa.
    W sumie to w ten sposób można skwitować 90% zdjęć. Bo przecież góry też są jakie są, zachody słońca nad morzem? Też oklepane...
    Moim zdaniem np. powtórzenie takiego ujęcia, z takim światłem i układem chmur i kolorów na niebie, z pewnością wymagałoby więcej czasu niż zrobienie np. kolejnej fotki zachodu słońca nad morzem
    Ja doceniam tę fotkę za kolorystykę, za ostrość. To dla mnie podstawa w zdjęciach. Kadr też mi się podoba bo jak dla mnie, jest fajnie i na górze i na dole i nie widzę tu monotonii (zobacz nawet jak fajnie jest nachylona kukurydza).
    Ja nie muszę np. tutaj mieć jakiegoś stracha na wróble żeby piąć z zachwytu jaki to ma z...y kapelusik albo coś w tym stylu
    Dla mnie zdjęcie nie musi od razu opowiadać nie wiadomo jakiej historii (o taką raczej trudno przy typowej fotce krajobrazu), jak to napisałeś. Mi wystarczy piękno chwili w danym momencie, ładny widok. A taki moim zdaniem jest tutaj. Mi się podoba.
    No, ale ok, mi się podoba co innego, a Tobie co innego. To normalne i uszanujmy wzajemnie swoje zdanie Zbyt nudno by było gdyby każdy miał taki sam gust. Tym sposobem każda fotka byłaby praktycznie powieleniem innej bo każdy by nagminnie kopiował ogólnie przyjęty wzorzec.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    W sumie to w ten sposób można skwitować 90% zdjęć.
    Właśnie o to chodzi. Dorzuciłbym nawet jeszcze z 5% do Twoich 90. Dopiero wśród reszty można znaleźć fotki lepsze, dobre, a czasami wybitne. Pozdrawiam.
    LED ZEPPELIN

  10. #10

    Domyślnie

    Dwa jakże różne spojrzenia na fotografię.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Radlunka wielkopolska... ;)
    By NBA in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 07:24
  2. [ Krajobraz ] ".... byle polska wieś zaciaszna,byle polska wieś spokojna"
    By jurek1906 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 21:07
  3. [ Krajobraz ] Wielkopolska, 5.20...
    By NBA in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-05-2009, 19:39
  4. [pytanie] Wielkopolska
    By pebees in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 14:35
  5. [pytanie] Wielkopolska
    By tito in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-07-2007, 10:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •