Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 68
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Możesz też pokazać zdjęcia w tematyce sportowej z D500 + S50-100 i S18-35... Myślę, że zdjęcia dadzą lepszy przekaz niż dyskusja. I wcale nie muszą to być super hiper zdjęcia- mogą być równie przeciętne (bądź słabe) jak moje (lub Maćka).
    Nie robię zdjęć w tematyce sportowej, zresztą autor też nie tylko o takiej tematyce myśli. Sigmy 18-35 nie kupiłem, bo nie miała pewnego AFu, czego nigdy nie ukrywam. Sigma 50-100 ma świetny af, choć to nie jest poziom 70-200, więc pewnie może nie nadążać w sporcie. Za to w warunkach ciemnej sali i tańczących ludzi daje radę, podobnie jak D500, no ale ta tematyka foto jest przecież niewymagająca, to co ja tam wiem.
    Wracając do tematu - D500 z S50-100 do portretu i reporterki, nie wiem jak ze sportem, będzie się nadawać. Ma świetną ostrość na 1.8 w całym zakresie ogniskowych. Ale jak jest w planach 70-200, to bez sensu może być targanie dwóch ciężkich klocków. Wolałbym mieć Nikkora 17-55 2.8 i coś 70-200, na przykład Tamrona G2, albo Nikkora VR II. Takim duetem załatwisz większość potrzeb moim zdaniem.

  2. #42

    Domyślnie

    ... Panowie, Panowie .... bardzo z tematu zboczyliśmy i przeczytałem wiele mało dla mnie istotnych rzeczy (na chwilę obecną) na temat FX. Pisałem, że jest to zew przyszłości. Z zainteresowaniem śledzę równolegle rozwój bezlusterkowców. Format FX na chwilę obecną jest tematem, który nie zaprząta mi głowy.

    Mam D500, jego używam, jego rozwój na dzień dzisiejszy interesuje mnie najbardziej.

    Dziękuję za uwagi "w temacie".
    Chętnie zobaczył bym przykłady "zdjęciowe" wspomnianych obiektywów, szczególnie S50-100.
    Sport też się foci:

    https://nonchoiliev.com/blog/4120

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krawczyk.photo Zobacz posta
    Chętnie zobaczył bym przykłady "zdjęciowe" wspomnianych obiektywów, szczególnie S50-100.
    Pewnie zaraz mi się zarzuci, że to żadne wyzwanie takie zdjęcia, ale cóż... Miałem w tym roku mniej czasu na zabawę, ze względów prywatnych, a zdjęć "służbowych" publikować nie mogę. Ale jakbyś chciał zobaczyć ostrość szkła na 1.8, to chyba wszystkie są na pełnej dziurze:







    Jak mi się uda znaleźć czas na coś dynamicznego, możliwego do publikacji, to chętnie pokażę.

  4. #44

    Domyślnie

    Mam 50-100 od niedawna, na d7100. Myślę, że w temacie ostrości nie ma co dywagować. Jeśli AF trafi to to co ma być ostre jest po prostu ostre do kwadratu. Od 1.8. Poniżej link do moich zdjęć, które były praktycznie debiutem tego szkła u mnie. Obiekty wprawdzie spore ale za to w sporym ruchu. Jeśli d7100 dawał radę z AF (raptem kilka zdjęć ze zgubioną ostrością) to z d500 nie odrzucisz nic
    http://www.grzegorzafoty.pl/lotnictwo/spotting

  5. #45

    Domyślnie

    A czy macie jakieś doświadczenia jeśli idzie o kalibrację i zabawę z USB Dock-iem? Czy warto, czy proces sprawia dużo problemów?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krawczyk.photo Zobacz posta
    A czy macie jakieś doświadczenia jeśli idzie o kalibrację i zabawę z USB Dock-iem? Czy warto, czy proces sprawia dużo problemów?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Trochę zabawy, ale w stu procentach do ogarnięcia.
    N

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krawczyk.photo Zobacz posta
    A czy macie jakieś doświadczenia jeśli idzie o kalibrację i zabawę z USB Dock-iem? Czy warto, czy proces sprawia dużo problemów?
    Cytat Zamieszczone przez raddeli Zobacz posta
    Trochę zabawy, ale w stu procentach do ogarnięcia.
    Dokładnie, choć ja się leniwy zrobiłem i mając szkło na gwarancji wysyłam do Gdyni. Tydzień i nie zastanawiasz się czy ta nieskończoność na pewno jest ok...

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Wszystko zależy od tego, co fotografujesz.
    Ja na pewno wziąłbym dla siebie jakiś obiektyw 10-24 + np. 35/1.4 art.
    No właśnie ... tu jeszcze jeden dylemat się rodzi.
    18-35mm ma dość wąski zakres i wiele osób poleca mimo wszystko stałki 35mm lub nawet 30mm. W tym wypadku również Art-y by mnie interesowały.
    Wiem, że jest niezły ... i tani N35mm1.8G, ale ... nie przekonuje mnie do końca obrazek przez niego generowany.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  9. #49

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę Twoje zainteresowania 18-35/1.8 chyba będzie praktyczniejszy.
    Nie miałem okazji porównywać, ale wydaje mi się, że jakość optyczna pomiędzy 35/1.4 a 18-35/1.8 będzie podobna. Na plus stałki światło, mniejsze gabaryty i waga, na plus zooma uniwersalność.

    N35/1.8G musisz sobie sam sprawdzić. Ja się nim zachwycałem gdy wyszedł, bo wówczas bił wszystkie obiektywy tego typu pod bagnet F.
    Niedawno odkupiłem po długiej przerwie i szybko sprzedałem (podobnie jak N50/1., kupiłem Sigmę Art i jest super.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Jest jedna kluczowa rzecz w D500, której nie da się obejść. Znacząco gorsze odcięcie od tła niż w FX. Sama jakość na wysokim ISO od współczesnych konstrukcji także odstaje o te 1-1.5 EV.
    ... znalazłem, coś co do mnie przemawia. Takie odcięcie tła mnie zadowala:

    https://farm8.staticflickr.com/7461/...a231d7b4_c.jpg

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D4s kontra Nikon D500 który AF lepszy
    By Paapaj in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 11-10-2017, 15:02
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 09:44
  3. jaki aparat lepszy?
    By piter203 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 15:53
  4. Który zestaw lepszy
    By artur0372 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 00:02
  5. Który zestaw lepszy - D80 + obiektywy
    By israel in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-11-2006, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •