Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

WÄ…tek: Czapla Siwa

  1. #1

    Domyślnie Czapla Siwa

    Dzisiaj na wieczornym spacerku napotkałem ptaszka

    1. ISO 100, 210mm, F/4, 1/60 sec

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1286.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	2,44 MB
ID:	12637

  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie mam takie zdjęcie zrobione smartfonem. Ale bez tej brzydkiej rury. Gratulacje.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jak chcesz porównać mogę wkleić

  3. #3

    Domyślnie

    Ok. Z rurą wydaje mi się, że ciężko coś zrobić A chciałem, żeby choć trochę wody ująć

  4. #4

    Domyślnie

    Pokaż to zdjęcie ze smartfona. Chętnie porównam ?

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Lazar
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    WLKP
    Posty
    49

    Domyślnie

    Mnie ta rura nie przeszkadza, wręcz przeciwnie....
    ...0...

  6. #6
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czapajew24 Zobacz posta
    Pokaż to zdjęcie ze smartfona. Chętnie porównam 😉
    Nie mogę tutaj bo to nie mój wątek ,

  7. #7

    Domyślnie

    Wystarczy, że autor wyrazi zgodę- @Paw-Bor, wyrażasz zgodę na porównanie?

  8. #8

    Domyślnie

    Oczywiście że tak, jak najbardziej
    Też wrzucam fotki żeby ktoś powiedział czy jest ok, czy lipa


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9

    Domyślnie

    Paw-Bor - to zdjęćie rzeczywiście nie jest dobre. Abstrahując od kolorów - które jak dla mnie są zbyt plastikowe, momentami już zahaczają o radioaktywność, a WB wydaje mi się zbyt żółta, a mówię to ja, który na ogół woli cieplejsze niż zimniejsze... Ale jako się rzekło nie kolory są głownym mankamentem tego obrazka, a GO, czy raczej jej brak.

    W dawnych latach, kiedy książki bywały wyłącznie papierowe i były pisane dla nauki a nie drenażu rynku z pieniędzy naiwniaków - otóż w tamtych czasach identyczne zdjęcie bywało w tych książkach nader często przedstawiane jako podręcznikowo złe. Złe z powodu takiego, że zbyt hałaśliwe tło kompletnie zagłusza temat, nie pozwala nie tylko na ładne odcięcie się, ale nawet na dostrzeżenie co jest tematem (no chyba, że rura, ta jest dostrzegalna). Słowem ostre, zabałaganione tło - w tym wypadku trawy - nie pozwalają na piękne pokazanie samego ptaka, który ginie w natłoku traw i jest niemal nie do zauważenia.

    Masz szczęście (lub pecha, zależy jak spojrzeć), bo na tym forum są zdjęćia dzikiego ptactwa na niezaprzeczalnie światowym poziomie - możesz zobaczyć na czym polega ideał i do czego w ogóle zmierzać. Temu zdjęćiu daleko nawet do tego, żeby miało ręce i nogi jak to mawiają... Nie piszę tego po to, żeby Cię zniechęcić, a wręcz odwrotnie; podpatrując mistrzów możesz podciągnąć warsztat - a tych mistrzów masz naprawdę blisko, bo w tym samym dziale.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki @2pompony. Oglądam te wszystkie zdjęcia, ale nawet w 10% nie próbuję się porównywać do autorów tych zdjęć. To jest Liga Mistrzów jeśli chodzi o te wszystkie ujęcia, ja to okręgówka
    To zdjęcie było zrobione niespodziewanie, spacerując z córą i aparatem zauważyłem tą czaplę i psrtyknąłem Było to wieczorem około godziny 20:00 i pochmurno
    W dodatku chyba jedno z pierwszych zdjęć nowo zakupionym szkłem T-70-210 f4.
    Twoja krytyka nie zniechęca mnie, przeciwnie Nowe hobby pochłania strasznie dużo czasu tym bardziej ja jako amator tego czasu potrzebuję na praktykę.
    Ale będę się starał

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wÄ…tki

  1. [ Przyroda ] Czapla siwa #7
    By sebah in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2021, 16:33
  2. [ Przyroda ] Czapla siwa
    By Chacal in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2012, 21:17
  3. [ Przyroda ] Czapla siwa
    By Marek-frotka in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 21:38
  4. [ Przyroda ] Czapla siwa #10
    By sebah in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-09-2008, 15:20
  5. [ Przyroda ] Czapla siwa #8
    By sebah in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-09-2008, 02:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •