Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Tak zrób
    Podejdź do sklepu z ff sony a7
    Ja po oględzinach odpuściłem i czuje się lepiej

    Zostaw d700 do tego n28 n50 i coś do portretu n85?
    Więcej nie trzeba
    Ja taki zestaw szkieł zamierzam dokupić do n50 i do tego najtańsze ff nowe czyli d610
    R | 35 | 50 | 135

  2. #12

    Domyślnie

    Tomtytus. A teraz z innej beczki. Odpowiedz sam sobie na następujące pytania:
    1. Po co chcesz znienić sprzęt?
    2. Ile chcesz wyłożyć kasy na coś nowego?
    3. Jaki rodzaj zdjęć robisz w 95%

    Dopiero jak sam sobie na to odpowiesz to zobaczysz czy zmieniać ? I ewentualnie jakie obiektywy kupić ? Zakres/ zumy czy stałki/ z jakim światłem.

    I jak dojdziesz (tak jak ja) że czas na zmiany i wymyślisz sobie np: nowe body i nowe obiektywy to zanim cokolwoek zrobisz to przetestuj sobie swoją idee wypożyczając sprzęt. Czasami można się rozczarować.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #13

    Domyślnie

    tomtytus - dziękuję, mi również miło
    co zaś af - nigdy nie miałem jakiś problemów z bocznymi punktami, owszem zdarzają się pudła w zależności od szkła ale nawet na bez porównania wolniejszych niż zoomy stałkach f1,8 nie był to jakiś znaczący odsetek. Raczej kwestia rzędu standardowych odchyłek kilku, max kilkunastu procent. Spróbuj wpierw przeczyścić sprzęt, głównie przedmuchać solidnie czujniki u dołu komory lustra, potem styki, zresetować sprzęt itd. Czasem najprostsze metody są najskuteczniejsze

    - - - - kolejny post - - - - - -

    tomtytus - dziękuję, mi również miło
    co zaś af - nigdy nie miałem jakiś problemów z bocznymi punktami, owszem zdarzają się pudła w zależności od szkła ale nawet na bez porównania wolniejszych niż zoomy stałkach f1,8 nie był to jakiś znaczący odsetek. Raczej kwestia rzędu standardowych odchyłek kilku, max kilkunastu procent. Spróbuj wpierw przeczyścić sprzęt, głównie przedmuchać solidnie czujniki u dołu komory lustra, potem styki, zresetować sprzęt itd. Czasem najprostsze metody są najskuteczniejsze
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #14

    Domyślnie

    czupacabra, w pierwszym poście napisałem, może nie wprost, że ze względu na powiększoną rodzinę robię przede wszystkim zdjęcia rodzinne, imprezy rodzine, zdjęcia dzieci.
    Lubię mieć dobry sprzęt fotograficzny, lubię mieć rozmyte tło, ładny bokeh, zapas ISO i pewny sprzęt więc potrzebuję FF (nie będę się sprzeczał, czy FF jest niezbędne - po prostu chcę FF i przynajmniej mam łatwiejszy wybór), jasnych obiektywów, niekoniecznie zmiennoogniskowych.
    To co mnie boli w tym, co mam teraz to waga i rozmiary. To paradoks bo wiadomo, że solidny i pancerny sprzęt musi ważyć ale kto ma dwójkę małych dzieci ten wie, że czasami sporego aparatu się już po prostu nie che targać, nie wspominam już o połączeniu d700 + 24-70

    Odpowiadając na Twoje pytania, bo może to być temat do dalszej dyskusji:
    1. Chcę zmienić sprzęt dla chęci posiadania nowszego sprzętu, o większych możliwościach, bardziej zaawansowanego, o lepszych parametrach (d700: 2008r, wspomniany i można go uznać za faworyta Sony a7 II: 2014r - 6 lat w elektronice/fotografii MUSI robić różnicę). Drugi powód do zmiany: coś mniejszego będzie bardziej poręczne/praktyczne...ale wciąż spore i w kieszeń nie wejdzie więc nie wiem, czy to nie oszukiwanie samego siebie. I po trzecie: zmiana pociąga za sobą nowe doznania, doświadczenia, dreszczyk emocji , żeby nie pisać "podniecenie"
    2. Nie chcę wyłożyć kasy na coś nowego - nie stać mnie. Dla tego w grę wchodzi sprzedaż starego i kupno nowego w dowolnej kolejności. Rachunku zysków i strat nie robiłem. Nie wiem, ile bym wziął za moje i ile bym wydał na nowe...
    3. Rodzaj zdjęć, jak wyżej.

    Jakie obiektywy kupić, stałki czy zmiennoogniskowe - o tym też było powyżej.
    Nie jestem fotografem, nie jestem profesjonalistą ale mniej więcej wiem, czego chcę

    nowart, może to jakiś pomysł, żeby zrobić serwis, wyczyścić, przedmuchać i sprawdzić co i jak. Może coś nie gra. A może warto iść do jakiegoś sklepu, pobawić się Sony a7 II i się wszystko rozjaśni?

  5. #15

    Domyślnie

    He he Ad1 - rozumiem to doskonale. Sumując ad1 i ad2 to szczerze mówiąc nie wiem czy jest sens ładować się w coś innego. Piszesz o sony A7II fajna puszka ale obiektywy z AF raczej spore. Fakt powinno być trochę lżej niż z D700 bo to cegła. Ja nie kupiłem sobie Soniaka właśnie ze względu na wielkość i wagę dobrych jasnych obiektywów. Jedynie co mi przychodzi do głowy to nie FF tylko apsc z fuji . Xt20 jako baza i dwa obiektywy a fuji ma jasne i dobre. To pewnie po sprzedaży swojego sprzętu wyjdzies na +\- 0 zł dopłaty. Tylko czy APSC cię interesuje? Jeżeli uznasz , że to ma sems to sobie fujika wypożycz. Zresztą wypożycz też sobie soniaka bo może u ciebie będzie efekt wow i się zapalisz .


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Chcesz mniejszy sprzęt, to zastanów się nad D750: https://camerasize.com/compact/#181....0,579.580,ha,t oraz https://camerasize.com/compact/#181....0,579.580,ha,b
    Z drugiej strony dużym plusem A7II jest możliwość swobodnego podpinania pleśniaków, ale na bagnet F też coś się znajdzie - Helios 81H i Jupiter37 (którego posiadasz).

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    214
    Wpisów
    7

    Domyślnie

    Jesteś z Warszawy i okolic - nie powinno być problemu żeby wypożyczyć albo nawet umówić się z kimś żeby przestrzelić A7-kę.
    Lubisz FF z 50-ką. Miałem Canona 6D z Sigmą ART 50 1.4 a teraz mam A7II z Sony/Zeissem 55 1.8 i zdjęcia z tego drugiego tandemu sa dla mnie zdecydowanie bardziej satysfakcjonujące jakościowo pomimo różnicy w DOF na korzyść Sigmy. Ale ja rzadko wołam RAWy...

  8. #18

    Domyślnie

    Nie powinno być problemu z wypożyczeniem sprzętu albo nawet z krótkim testem w sklepie - wiem. Chyba od tego zacznę.
    Ja zawsze wywołuję RAW'y - czasami odnosz wrażenie, że lubię bardziej to od samego robienia zdjęć

    _Pawel, d750 to niewielka różnica w gabarytach....

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Jaki Nikon do fotografi koncertowej? Nikon D700
    By Aleksiss in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 09:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •