Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Używam oryginalnych aku i jednego zamiennika. Nie mam ich aż tak dużo bo fotografią zajmuję się amatorsko. Ale nachodzi mnie refleksja. Oryginalny aku np. do D750 kosztuje ok 230 zł. Zamienni kiedyś kupiłem do D7200 za 1/3 tej ceny. Czy warto? Jeżeli nie spowoduje się takim działaniem uszkodzenia puszki to OK, mniejsza o jego wydajność. Ale biorąc pod uwagę wartość body to czy warto ryzykować oszczędzając powiedzmy 150 zł, tym bardziej że zakup aku robi się na parę lat.

  2. #12

    Domyślnie

    Masz @Krzysztofh rację. Zawsze są za i przeciw. Ja natomiast jestem bardzo uwrażliwiony na sianie paniki. Ryzyko jest żadne a w każdym razie nie większe niż możliwość wybuchu czy zapłonu oryginałów. Wiem, że niektórzy się naczytali "sensacyjnych" doniesień czy naoglądali "dramatycznych" filmów na YT ale jeśli się rzetelnie przeanalizuje temat to najbardziej nagłośnione i spektakularne oraz masowe zjawiska zapłonów akumulatorów dotyczyły tych montowanych w sprzęcie z wyższych półek a nie dobrych zamienników czy totalnej chińszczyzny. O słynnym samolocie co to wszystko ma na prund już nie wspomnę nawet

    Dlatego ok. są oryginały i zamienniki (te dobre) nie odstające znacząco parametrami, są tak samo bezpieczne a kosztują 1/3 - 1/4 ceny i szczerze uważam, że warto kupić dwa zamienniki nawet na krótszy czas eksploatacji niż jeden oryginał.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  3. #13

    Domyślnie

    Co za filozoficzna dyskusja Każdy uważa po swojemu. Ja miałem dobry zamiennik do pierwszego lustra. Po rozładowaniu oryginalnego aku założyłem zamiennik, a ten w 35 zdjęć pokazał się jako pełny, później połowiczny, później znów pełny i się wyłączył. Zostałem bez prądu, kadry poszły się paść. Miał rok i nic wcześniej nie wskazywało takiej akcji. To był dla mnie pierwszy i ostatni zamiennik do lustra. Trafiłem też zepsutą EN-EL 15, ale ona sporo leżała bez prądu. Żaden oryginał mnie nigdy nie zawiódł, nawet EN-EL 4a ze zużyciem 4. Cena baterii przy cenie sprzętu jest ułamkiem, jak komuś szkoda to ok, ale moim zdaniem lepiej być pewnym, niż być może pić szampana po ryzyku.
    Ps. Oczywiście jak nie przejmujesz się sytuacją braku prądu, to niczego nie ryzykujesz...

  4. #14

    Domyślnie

    @madebyzosiek chodzi właśnie o pewność. Dlatego warto mieć kilka nawet zamienników ze sobą i ja tak zawsze robię. A od kiedy tak robię? A od czasu jak mi nagle oryginalny EN-EL3 padł bez ostrzeżenia. Od tego czasu mam 3 zamienniki. Jeden też padł ale miałem jeszcze 2 działające. Owszem, można mieć 3 albo 10 oryginalnych tylko po co przepłacać. Z EN-EL 15 problemów natomiast nie miałem (przynajmniej do tej pory) ale dwa zapasowe zamienniki są. Ja wiem, że przy puszcze za 30 klocków może nie warto oszczędzać na akumulatorach ale jeśli możesz kupić 3 dobre zamienniki zamiast trzech oryginałów to masz już co dołożyć nawet do jakiegoś dodatkowego szkiełka albo do innych akcesoriów. Nie warto oszczędzać na optyce, przy mocowaniach, na kartach pamięci, ale kupowanie oryginalnych sterowników, pilotów, gripów, kabli, zasilaczy (to już dyskusyjna sprawa), ładowarek, to jest zwyczajna rozrzutność i nawet jeśli to ułamek kwoty za korpus to jednak zebranie wszystkich tych akcesoriów do kupy i podliczenie daje spore różnice, które można zaoszczędzić lub przeznaczyć na jeszcze coś dodatkowego.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Masz @Krzysztofh rację. Zawsze są za i przeciw. Ja natomiast jestem bardzo uwrażliwiony na sianie paniki. Ryzyko jest żadne a w każdym razie nie większe niż możliwość wybuchu czy zapłonu oryginałów. Wiem, że niektórzy się naczytali "sensacyjnych" doniesień czy naoglądali "dramatycznych" filmów na YT ale jeśli się rzetelnie przeanalizuje temat to najbardziej nagłośnione i spektakularne oraz masowe zjawiska zapłonów akumulatorów dotyczyły tych montowanych w sprzęcie z wyższych półek a nie dobrych zamienników czy totalnej chińszczyzny. O słynnym samolocie co to wszystko ma na prund już nie wspomnę nawet

    Dlatego ok. są oryginały i zamienniki (te dobre) nie odstające znacząco parametrami, są tak samo bezpieczne a kosztują 1/3 - 1/4 ceny i szczerze uważam, że warto kupić dwa zamienniki nawet na krótszy czas eksploatacji niż jeden oryginał.
    W moim przypadku któryś z zamienników wytrzymał więcej (używałem na zmianę) jak oryginał. Od zawsze miałem zamienniki i nigdy mnie nie zawiodły. Co do Twoich uwag a propos możliwych oszczędności na tańszych (a nie gorszych) akcesoriach to 100 % racji - zaoszczędzony tysiak czy dwa to po prostu tyle w kieszeni.

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    ... ale kupowanie oryginalnych sterowników, pilotów, gripów, kabli, zasilaczy (to już dyskusyjna sprawa), ładowarek, to jest zwyczajna rozrzutność i nawet jeśli to ułamek kwoty za korpus to jednak zebranie wszystkich tych akcesoriów do kupy i podliczenie daje spore różnice, które można zaoszczędzić lub przeznaczyć na jeszcze coś dodatkowego.
    Nie będę oceniał czy ta filozofia jest słuszna, czy nie, bo to kwestia indywidualna. Moja jest odmienna i nauczyłem się kilka razy, że chytry dwa razy traci. Mam oryginalne gripy, akumulatory, lampy systemowe, a nawet wyzwalacz. Wszystko to kosztowało więcej lub mniej, ale mnie nigdy nie zawiodło. Minimalizuję ryzyko awarii lub nieoczekiwanego zachowania sprzętu do minimum. Natomiast zgadzam się z tym, że nie warto oszczędzać na optyce, a tu z kolei robię coś, co systemowi obrońcy uważają za ryzyko - uwielbiam Sigmy Art.
    Ps. Z zamiennikiem aku bywa tak, że wystarczy jedna aktualizacja softu w aparacie i możesz go wywalić... No i co najważniejsze - prąd w aparacie musi być dobrej jakości. Szczególnie w takiej baterii jak EN-EL 4a.

  7. #17

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie należy patrzeć na różnice w cenie zamiennika i oryginału która kształtuje się mniej więcej na poziomie 150 zł.
    Bardziej skupił bym się na wycenie ryzyka szerzej pojętego. Dla amatora to mniej istotne, bo najwyżej z powodu braku prądu pozbawię się możliwości zrobienia określonych zdjęć. Trudno. Ale w przypadku kogoś kto z tego żyje to nie są żadne oszczędności, a ryzyko poważne. Przecież organizacja sesji zdjęciowej, jakiś wyjazd, o ślubach nie piszę, ale czasem długo organizowany wyjazd, czy kontrakt może być nieudany choćby nawet częściowo z powodu zamiennika.
    Jeżeli jeszcze się policzy, że te 150 zł rozłoży się na dajmy na to 3 lata, to miesięcznie wychodzi raptem 4 zł. O czym my tu mówimy. Za tą kasę nie kupimy jasnej stałki, choćbyśmy mieli kupić 10 zamienników.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Moim zdaniem nie należy patrzeć na różnice w cenie zamiennika i oryginału która kształtuje się mniej więcej na poziomie 150 zł.
    Nie ma to żadnej spójności z tym wątkiem, gdyż różnica sięga 400 zł

  9. #19

    Domyślnie

    Skoro idziemy w obszar szacowania i ograniczania ryzyka to po pierwsze dywersyfikacja Po drugie nadmiarowość. Ograniczenie kosztu jest tu tylko wartością dodaną, ale także cenną.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  10. #20

    Domyślnie

    Ja już na początku napisałem, że dla mnie sprawa jest oczywista...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bateria do Nikon D600
    By wulisu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-06-2016, 23:18
  2. bateria nikon D5100
    By ewka.sz in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 03:47
  3. Nikon D 3100 Bateria
    By DjMatiii94 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 17:04
  4. Bateria do Nikon D90
    By pianim in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •