Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Krajobraz - okiem amatora

    Hej,

    chciałbym się podzielić swoją pasją do podróży, czy każdy zobaczy to co ja widziałem i jak się zachwycałem chwilą i miejscem nie mogę obiecać, ale na tym polega nauka fotografii =).

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1083.JPG
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	8,70 MB
ID:	12371


    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0971.JPG
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	12,98 MB
ID:	12367


    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0883.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	200,2 KB
ID:	12368


    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0894.JPG
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	16,66 MB
ID:	12370


    5.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0835.JPG
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	16,62 MB
ID:	12369
    Ostatnio edytowane przez rook96 ; 06-08-2018 o 09:02

  2. #2

    Domyślnie

    "czy każdy zobaczy to co ja widziałem i jak się zachwycałem chwilą i miejscem nie mogę obiecać"

    sam trafiłeś właśnie w sedno... jako autor masz wszelkie narzędzia i środki aby tak pokierować odbiorem swoich prac przez widza, żeby ten zobaczył to co chcesz mu pokazać - pokazać to samo co sprawiło, że zdecydowałeś skierować aparat tą a nie inna stronę, coś co przyciągnęło twój wzrok... a tymczasem nawet balans bieli jest nieogarnięty

  3. #3

    Domyślnie

    Nawet balans bieli? No mało to pocieszające . Tylko pytanie co jest nie tak z balansem bieli i o którym zdjęciu dokładnie mowa? Ustawiałem go tak jak chciałem go widzieć, więc prosiłbym jednak o trochę bardziej szczegółowe wyjaśnienie jeśli mogę, bo tak to nie wiem na co powinienem zwrócić uwagę przy następnych próbach .

  4. #4

    Domyślnie

    weź choćby ostatnie zdjęcie - wygląda jak zrobione przez zieloną szybkę

  5. #5

    Domyślnie

    No to widzę, spróbuję coś z tym zrobić. A reszta jest w porządku czy też coś odbiega? Mam podwójne widzenie bo używam dwóch monitorów i na obu wygląda to troszkę inaczej =).

    Może to też być spowodowane ukochaniem koloru zielonego, żółtego i błękitnego, tak samo jak miałem we wcześniejszym aparacie zboczenie na punkcie filtra polaryzacyjnego - ulubione kolory. Ale faktycznie ostatnie zdjęcie na tym monitorze akurat nie do końca mi się podoba, poprawiłbym je albo odrzucił.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Mam podwójne widzenie bo używam dwóch monitorów i na obu wygląda to troszkę inaczej =)


    to by tłumaczyło swoistą "schizofrenię kolorystyczną" - polecam ogarnąć sobie jeden poprawnie wyświetlający kolory monitor, bardzo to poprawi jakość prezentowanych przez ciebie zdjęć



    Ostatnio edytowane przez Zahir ; 06-08-2018 o 14:19

  7. #7

    Domyślnie

    Dwa monitory mogą coś tłumaczyć, ale nie mogą stanowić usprawiedliwienia (i mówię to jako posiadacz i użytkownik dwóch monitorów, z czego jeden jest dobry, a drugi to laptopowy IPS, czyli ten gorszy). Zahir dobrzy radzi - opanuj jeden, ale w stanie, jaki pozwoli Ci albo widzieć lepiej, albo przynajmniej mieć nadzieję, że wiesz co się na ekranie dzieje.

    Jeśli idzie o zdjęcia - WB masz od sasa do lasa; 5 za ciepła z dużym przegięciem, a choćby poprzednie za zimne (zielenie już są mocno za niebieskie). Z takim WB nigdy nei osiągniesz dobrego koloru, obojętne czy ma być mocno autorski, czy uparcie próbujący imitować naturalny. A przecież to są rudymenta, absolutne podstawy - a gdzie tu mówić o tym, żeby zdjęćia miały blask, ikrę, jakiś wyraz...

    Nie mówię tego żeby Cię zrazić - raczej na zachętę, a także po to by pokazać, że nie samym pstryknięciem w terenie człowiek żyje, dochodzi do tego jeszcze potrzeba odpowiednich umiejętności później.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Ej nie dlatego wrzucam zdjęcia by mnie po plecach poklepywać . Trochę mi się marzy praca z fotografią stąd krytyka ze szczegółami jest mi nawet milsza i bardziej bliska niż pochwały, bo faktycznie coś wnosi.

    Wrócę do tematu balansu bieli, ale kurcze muszę mieć większe doświadczenie z doborem .

    A powiedzcie co myślicie o ostrości? Miałem duże problemy z tym i wydaje mi się być dobre, co by dla mnie było krokiem milowym do przodu !

    Balans bieli robiłem tak, ze brałem próbkę na czymś czarnym lub białym, po czym lekko lub mocno ocieplalem. Dolnego suwaka, który znajduje się między fioletem a zielenią raczej nie ruszam. Ogarnę to w literaturze. Teraz trochę popracowałem nad samymi ustawieniami i mogę się pochwalić, że większość zdjęć była robiona w trybie manualny co kiedyś było czarną magią !

  9. #9

    Domyślnie

    A generalnie 1, 2 i 4 są ok? Bo bardzo mi osobiście się podobają . Ostatnie zdjęcie spróbowałem poprawić, ale do obróbki mam tylko lapka więc możliwe, ze nadal będzie kijowo.

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0835-2.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	19,20 MB
ID:	12414

  10. #10
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Postproces, WB i reszta technikaliów nie są tu największym problemem.
    Proponowałabym zacząć od nauki kadrowania, kompozycji.
    Na nic się zdadzą nawet najlepsze sztuczki w postprocesie jak kadr leży...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Okiem amatora
    By rook96 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-08-2018, 08:36
  2. Rajd Nadwiślański okiem amatora
    By stoodent1 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 14:29
  3. Air Show 2013 okiem amatora ;)
    By Jacek S. in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 09:44
  4. [ Krajobraz ] landszafcik - okiem amatora
    By sokrates in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 10:25
  5. [ Sport ] MS w Pruszkowie - okiem amatora
    By winterfresh74 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-03-2009, 14:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •