Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Chrzest - poradnik

    Witam.
    Mam pytania
    1. czy znacie może jakieś poradniki na temat fotografii chrzcielnej, ewentualnie do ciekawych pomysłów do zdjęć z tej uroczystości.
    2. czy dam radę wykonać zdjęcia zestawem nikon d3300, obiektyw 18-55mm AF-P f/3,5-5,6 lampa błyskowa SB600 i dodatki na obiektyw tulipan i do lampy mini softbox.
    Dziękuję z góry za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebago30 Zobacz posta
    Witam.
    Mam pytania
    1. czy znacie może jakieś poradniki na temat fotografii chrzcielnej, ewentualnie do ciekawych pomysłów do zdjęć z tej uroczystości.
    2. czy dam radę wykonać zdjęcia zestawem nikon d3300, obiektyw 18-55mm AF-P f/3,5-5,6 lampa błyskowa SB600 i dodatki na obiektyw tulipan i do lampy mini softbox.
    Dziękuję z góry za pomoc.
    Niech mnie mądrzejsi poprawią, ale jeśli używasz lampy błyskowej, to tulipana nie zakładaj na obiektyw.
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co do drugiego pytania to polecam zrobić test i przekonać się czy aparat daje radę bez lampy i jak wyglądają takie zdjęcia z lampą.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    Niech mnie mądrzejsi poprawią, ale jeśli używasz lampy błyskowej, to tulipana nie zakładaj na obiektyw.
    Jeżeli używa SB600 na sankach i nie sprawa to może śmiało.
    Co do pytań... Lepszy klimat w kościele osiągniesz bez użycia lampy, ale do tego kit 18-55 jest raczej za ciemny... Przydałby się 35 1.8 czy 50 1.8... Błyskanie w niemowlę też nie jest wskazane, ale jak już musisz, to raczej do góry, a jak sufit wysoko, to z odbłyśnikiem. Na aparacie iso na 1000, i rób rawy, to coś uratuje się obróbką. Ale jak nie czujesz klimatu, to lepiej odpuść, chyba że to dla zabawy tylko.
    Edyta: doczytałem że masz D3300 czyli nie masz iso 1000, więc 1600 i rawy, a później ładnie powalcz z szumem

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jeżeli używa SB600 na sankach i nie sprawa to może śmiało.
    Co do pytań... Lepszy klimat w kościele osiągniesz bez użycia lampy, ale do tego kit 18-55 jest raczej za ciemny... Przydałby się 35 1.8 czy 50 1.8... Błyskanie w niemowlę też nie jest wskazane, ale jak już musisz, to raczej do góry, a jak sufit wysoko, to z odbłyśnikiem. Na aparacie iso na 1000, i rób rawy, to coś uratuje się obróbką. Ale jak nie czujesz klimatu, to lepiej odpuść, chyba że to dla zabawy tylko.
    Edyta: doczytałem że masz D3300 czyli nie masz iso 1000, więc 1600 i rawy, a później ładnie powalcz z szumem
    Na moje szczęście to kościół jest wysoki i jasny więc nie powinno być problemu z szumem myślę, że iso 400 wystarczy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebago30 Zobacz posta
    Na moje szczęście to kościół jest wysoki i jasny więc nie powinno być problemu z szumem myślę, że iso 400 wystarczy.
    Przy świetle z kitowego obiektywu...? Raczej 800, a ja bym jechał na 1600 i tak

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebago30 Zobacz posta
    Na moje szczęście to kościół jest wysoki i jasny więc nie powinno być problemu z szumem myślę, że iso 400 wystarczy.
    Zapomnij o iso 400 Chyba, że przy wywołaniu będziesz ciągnął ekspozycję o 2 ev.

    Tutaj masz bardzo jasny (wg mnie) kościół, iso 1000, przy świetle 2.2 i chyba nawet 0,5 ev podciągnięta ekspozycja w lr.

    Przy świetle 4-4,5 z kita, zakładając, że wydłużyłbyś czas do 1/80 powiedzmy to iso 2000-2500 byś potrzebował. Ja na Twoim miejscu zainwestowałbym w Nikkora 35 1.8g, albo 50 1.8. Z lampą to różnie bywa, pytanie czy będziesz miał o co odbić błysk. Poza tym druga sprawa to plastyka. 35 1.8 da Ci o wiele bardziej plastyczny obrazek.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #8

    Domyślnie

    kościół jest wąski więc światło odbite od ścian lub ewentualnie mam jeszcze dwa odbłyśniki jeden prostokątny a drugi w kształcie trójkąta.

    Edit jak ustawić lampę lepiej w TTl czy w manualu
    Ostatnio edytowane przez sebago30 ; 03-08-2018 o 08:47

  9. #9

    Domyślnie

    na dx 35 mm ? no chłopaki u mnie czasem 35 na fx to za wąsko, a jak już jest meksyk bo więcej dzieci i miejsca jak w d...to naprawdę trzeba się nagimnastykować nawet mając 24mm, a w przeliczeniu jak bym miał 50 mm czyli 35 na dx boże...to by była mordęga...ok zrobić by się zrobiło ale chodzi o efekty...dlatego ja zawsze do dx polecam sigme arta 18-35 wszystko tym obleci każde repo na dx i w sumie lecieć można wszystko na 1,8 ze względu na GO

    co do samego kościoła...nawet najjaśniejsze w pochmurna pogodę zrobią się czarna dziura, a sa tez takie gdzie 3200 iso i 1.4 obiektywy to trochę mało bo np deszcze na dworze a świateł w środku tyle co kot napłakał
    Ostatnio edytowane przez witboy ; 03-08-2018 o 11:03
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebago30 Zobacz posta
    Edit jak ustawić lampę lepiej w TTl czy w manualu
    Jak już koniecznie musisz błyskać, to w TTLu, ale to jest raczej nie wskazane dla oczu dziecka, nie wiem czy wiesz... Do tego jak ustawiasz tak jak pisałeś iso na 400 i dasz palnik do góry, to lampa będzie waliła pełną mocą i raczej będzie miała problem z naświetlaniem sceny na 50 5.6...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Film-poradnik o błyskaniu
    By kolatek2 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 23:43
  2. NC NX poradnik
    By luxius in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-05-2008, 23:28
  3. Obrabianie zdjec - poradnik
    By Gamling in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-09-2004, 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •