Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74
  1. #1

    Question Nowy aparat po roku przerwy - pomoc w wyborze

    Witam

    Po roku przerwy w posiadaniu aparatu (sprzedałem wtedy d750) chciałbym wrócić do fotografowania aparatem.
    Nie powiem iphone spisuje się dobrze , a wersja 8 plus nawet bardzo . Niemniej jednak brakuje mi dostępu do manualnych ustawień, kilku ogniskowych i wizjera.
    Tego ostatniego najbardziej. Aż nie wierzę, że to piszę. Ponieważ bardzo lubiłem kadrowanie na lv w d750.

    Do rzeczy.
    Szukam dobrego i poręcznego sprzętu.
    Kilku stałek , odpowiedników 24,50,85-100mm
    Czegoś co da mi frajdę z używania i zachęci do zabierania aparatu ze sobą , nawet na krótkie spacery (czego nigdy nie robiłem z lustrzanką).
    Miłe widziane 1/8000, dobry wizjer (ach te telewizorki), dobra optyką .

    Aby nie było , że nie szukałem . Obejrzałem kilka aparatów w sklepie .
    Sony raczej odrzucam z uwagi na słabe wizjery.
    Panasonic i Olympus miały najlepsze evf.
    Bardzo spodobał mi się T2 . Te pokrętła ustawień , fajne szkła . Ale za duży jak na moje potrzeby. Pewnie skończy się jak z lustrzanką. Zostanie w domu.

    Jeszcze nie sprawdzałem canonow . Chociaż m50 jakiś taki plastikowy.

    Z moich typów na razie wiec Oli pen f i x-t100.

    Miłe widziane inne propozycje .
    R | 35 | 50 | 135

  2. #2

    Domyślnie

    Fuji X100, Lumix DC-GX9K, Sony RX1.

    Male, zawsze przy Tobie czego.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Olympus E-PL jedno z nowszych plus kit PZ naleśnik, taki zestaw da gabaryty prawie kieszonkowe, a jakość bardzo dobrą, funkcjonalność ostatnich modeli też świetna.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanluk Zobacz posta
    Fuji X100, Lumix DC-GX9K, Sony RX1.

    Male, zawsze przy Tobie czego.
    X100 świetny ale nie moja ogniskowa i chciałbym mieć możliwość zmiany optyki.

    Panas gx9 jest w obszarze moich zainteresowań .

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Olympus E-PL jedno z nowszych plus kit PZ naleśnik, taki zestaw da gabaryty prawie kieszonkowe, a jakość bardzo dobrą, funkcjonalność ostatnich modeli też świetna.
    Odpuściłem te epl z uwagi na brak wizjera . Ale może coś przeoczyłem ?
    R | 35 | 50 | 135

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak ma być wizjer to tak odpada ta seria, musisz zerknąć na ceny obiektywów i dopiero dopasować aparat bo możesz być niemiło zaskoczony.

  6. #6
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Obawiam się, że jeśli ani razu nie zabrałeś d750 na spacer, bezusterkowa też nie będziesz zabierał. Będzie wprawdzie lżej, ale nadal będzie to trochę ważyło i nadal do zestawu body plus 2-3 obiektywy będzie potrzebna torba. Chyba, że zakładasz używanie na co dzień jednej ogniskowej, a resztę zabierać okazjonalnie. W takiej sytuacji warto żebyś zobaczył dostępną optykę i poszukał sobie takiego obiektywu idealnego na to żeby mieć zawsze podpięty (czyli też odpowiednio małego). Nie skreślałbym też Sony, bo to co napisałeś o ich wizjerach jest już nieaktualne.
    Nie napisałeś niestety jaki masz budżet, co mocno utrudnia podpowiadanie. Generalnie, to w ogóle niewiele możemy pomóc. Po pierwsze musisz sprawdzić co da się zrobićz raw każdego z modeli który rozważasz i czy to Ci odpowiada. Po drugie dokładnie sprawdzić ergonomię i obsługę, czasem jakiś aparat może po prostu komuś "nie leżeć". Po trzecie optyka, jeśli masz dość sprecyzowane wymagania co do ogniskowych, to najlepszą drogą jest znalezienie zestawu,który będzie odpowiadał Ci najbardziej. Żadnej z tych trzech rzeczy nie zrobimy za Ciebie, a tylko to pozwoli Ci wybrać optymalnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Z d750 , d 7100, d600 które miałem używałem dość często i zrobiłem nimi mnóstwo dobrych zdjęć .
    Zresztą 50 1.8g trzymam cały czas i dokupie za jakiś czas pewnie d610 plus 28 i 85. To będzie zestaw na specjalne okazje . I tak będę go traktował.

    Jeżeli sony to sigma 16 , sony 50 i 85
    Fuji najchętniej 16, 35 obie 1.4 i 56
    Oli 12mm olympus lub panasonic, 25 1.4 panasonic, 45 1.8 olympus
    R | 35 | 50 | 135

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Obawiam się, że jeśli ani razu nie zabrałeś d750 na spacer, bezusterkowa też nie będziesz zabierał. Będzie wprawdzie lżej, ale nadal będzie to trochę ważyło i nadal do zestawu body plus 2-3 obiektywy będzie potrzebna torba.
    w moim odczuciu duże znaczenie ma kwestia doboru torby - zauważyłem, że jak zacząłem używać Slide (PD) jako torby codziennego użytku, to okazało się, że mimo codziennych szpargałów z powodzeniem można wygospodarować przestrzeń dla małego aparatu (w moim przypadku D5500) - zwłaszcza, że torba (a w zasadzie torbo-plecak) jest zaprojektowana pod photo carrying i dostępna przestrzeń jest jakby desygnowana (i konfigurowalna) pod sprzęt foto.
    Nie muszę chyba przekonywać jak manie(? lol) aparatu pod ręka przekłada się na ilość udanych zdjęć

  9. #9

    Domyślnie

    Można prosić o link do tej torby .
    R | 35 | 50 | 135

  10. #10
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym postawił nie co dalej idącą tezę, że najwięcej w koncepcję codziennego aparatu wnosi nie tyle dobór odpowiedniej torby, co całkowite jej wyeliminowanie, rozumiane jako brak konieczności jej zabierania przez dobór takiego sprzętu, który może się bez niej obyć.
    Aldam, Strasznie "klocowate" sobie te obiektywy powybierałeś, będzie nadal lżej, ale czy na dłuższa metę będzie to odczuwalne - wątpię. Zwłaszcza w kontekście tego, że chcesz sobie zostawić lustrzankę i kilka obiektywów na "specjalne okazje". Jeśli już chcesz wchodzić w tak ekstremalne obiektywy, to z powodzeniem zastąpią one to co teraz masz i będzie to zbędne dublowanie się.
    Wydaje mi się, że jeśli chcesz pójść drogą tak jasnych obiektywów optymalnie byłoby pójście w fuji i pozbycie się wszystkich gratów. Fuji ma większe i lepsze matryce niż micro 4/3 więc będzie bliżej jakości FF niż Olympus. Masz tam odpowiedni zestaw obiektywów, a AF będzie lepszy niż w D610 które rozważasz. Przy okazji mógłbyś wtedy rozważyć "spacerowego" 18/2 jako uzupełnienie i zaślepka na co dzień .

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomoc w wyborze
    By Fejton in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 13:20
  2. Pomoc w wyborze
    By TommyBoy in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 10:41
  3. Pomoc w wyborze TV
    By Jurandw in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 16:41
  4. Pomoc w wyborze.
    By jacek123 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2009, 20:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •