Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Drukarka do kolorowych wydruków

    Zastanawiam się która opcja będzie lepsza do kolorowych wydruków: laserówka czy drukarka atramentowa. Wydruki kolorowe, nie muszą być super jakości, bardziej zależy mi na ogólnym wyglądzie, dla klienta itd. Kolorowa laserowa - chyba drogo to wychodzi? Jak z niezawodnością? Ktoś posiada taki sprzet? Czy lepiej pójść w atramentówkę?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam tanią laserowkę clp-365w samsunga. Jeśli do wydruków wykresów to da radę, o zdjęciach zapomnij.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam laserówkę Ricoh Aficio SP C240dn i zdjęcia drukuje lepiej niż moja poprzednia atramentówka 6-cio kolorowa (nawet na zwykłym papierze). Generalnie jakość jak z jakiegoś katalogu z drukarni, czyli całkiem wysoka. Jednak jest wybredna co do papieru - trzeba stosować lepszy, typu POl Color Laser 90 g/m (niestety zgodnie ze spec, przy druku duplex jest to max dopuszczalna gramatura) bo na zwyczajnym, nie pokrywa idealnie równomiernie jednolitych powierzchni np. czarnych.

    ps. trochę dziwne, że ten clp-365w samsung kolegi nie drukuje dobrze zdjęć ... jedyny problem z nią, to powinien być 4 przebiegowy wydruk w kolorze - a może to ma wpływ na jakość, bo mój Ricoh drukuje jedno-przebiegowo, choć prędzej winna może być ilość pamięci (32MB vs 64MB). Na mojej wydrukowałem zdjęcie na całej kartce A4 (z ramką 5mm niezadrukowaną) i jakość była super (zdjęcie chyba z 30 Mpix), przy czym w sterownikach jakość ustawiłem na maksymalną (są 3 poziomy do wyboru)
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 22-07-2018 o 02:08

  4. #4

    Domyślnie

    Jaki może mieć wpływ ilość pamięci na jakość wydruku? Pierwszy raz też czytam o super jakości zdjęć kolorowych z drukarki laserowej.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Pierwszy raz też czytam o super jakości zdjęć kolorowych z drukarki laserowej.

    Zgadzam się. Co najwyżej można mówić o jakości albumowej a i do tego trzeba hiper drogiej maszyny. Byle atramentówka da dużo wyższą jakość fotograficzną.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Jaki może mieć wpływ ilość pamięci na jakość wydruku? Pierwszy raz też czytam o super jakości zdjęć kolorowych z drukarki laserowej.
    Jak pamięci jest za mało, to po prostu drukarka będzie drukować w niższej rozdzielczości - pamiętam starą drukarkę HP, jeszcze 16 MB RAM , wieki temu - raster na wydruku był przeogromny. Dzisiejsze drukarki nie tylko mają więcej pamięci, ale też efektywniej nią zarządzają.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Zgadzam się. Co najwyżej można mówić o jakości albumowej a i do tego trzeba hiper drogiej maszyny. Byle atramentówka da dużo wyższą jakość fotograficzną.
    ... no w moim przypadku laserówka Ricoh dała dużo wyższej jakości zdjęcie od atramentowego, 6-cio kolorowego EPSON Stylus Photo R200 (wydruk na zwykłym papierze) Swoją drogą jest to pierwsza laserówka z której widziałem tak świetne gradienty i cieniowane powierzchnie (niewidoczny raster), czy jakość zdjęć. Kyocera P6021cdn ma niby 600x9600dpi a nie drukuje lepiej (ten Ricoh ma rzekomo jedynie 600x2400).

    Monochromatyczne Samsungi, HP, Xerox (~1000zł/szt - czyli nienajtańsze), jakie mamy w pracy, na cieniowanych powierzchniach maja dużo, dużo większy raster. ... Xerox za ~7 tys (drukarko-xero mono) w sumie też nie ma co szukać przy tym Ricoh.

    Cytat Zamieszczone przez ralf Zobacz posta
    Kolorowa laserowa - chyba drogo to wychodzi? Jak z niezawodnością? Ktoś posiada taki sprzet? Czy lepiej pójść w atramentówkę?
    Laser kolor jest dobry, jak drukujesz rzadko i nieregularnie (przynajmniej taki nie najdroższy). Jak drukujesz regularnie, to wybierz atramentówkę z fabrycznym stałym zasilaniem i używaj specjalnego, wysokiej jakości papieru do atramentówek (choć w sumie wówczas koszty też rosną, bo papier foto do atramentówki, jest droższy niż wysokiej jakości papier satynowany do laserówki kolor).
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 22-07-2018 o 19:56

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Jak pamięci jest za mało, to po prostu drukarka będzie drukować w niższej rozdzielczości - pamiętam starą drukarkę HP, jeszcze 16 MB RAM , wieki temu - raster na wydruku był przeogromny. Dzisiejsze drukarki nie tylko mają więcej pamięci, ale też efektywniej nią zarządzają.
    Drukarka nie skaluje obrazu. Jeżeli bufor drukarki jest mniejszy od wielkości obrazka to program drukujący musi wysyłać go partiami i wydruk może trwać ewentualnie nieco dłużej. Jeżeli miałeś duże piksele na wydruku to namieszałeś coś w ustawieniach programu z pod którego robiłeś wydruk, a teraz chyba mieszasz trochę ludziom w głowach.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Jeżeli bufor drukarki jest mniejszy od wielkości obrazka to program drukujący musi wysyłać go partiami i wydruk może trwać ewentualnie nieco dłużej.
    W laserówce przesuw musi być jednostajny i nieprzerwany przy wydruku, bo się papier przypali, więc jakiś wydruk fragmentami, to nie bardzo.

Podobne wątki

  1. Odbijanie światła od kolorowych ścian
    By emilcabaj86 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-10-2013, 19:08
  2. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 17:09
  3. [ Krajobraz ] Kilka kolorowych obrazków z Jeziora Leśniańskiego
    By andreas_as in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-07-2010, 16:24
  4. [ Krajobraz ] Kolorowych jeziorek okolice
    By cfa in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2009, 23:27
  5. Jaka drukarka do wydruków cz-b format A4 ?
    By adam_w in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 13:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •