Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Kupno 7200 z obiektywami

    Hej, witam wszystkich, forum czytam od dłuższego czasu, ale dopiero teraz założyłem konto.
    Chciałbym wykorzystać obecną promocję chargeback i szukam rad.
    Do tej pory myślałem, że dla początkującego takiego jak ja najlepszym zestawem na początek byłby D5300 i kit 18-105. Patrząc jednak na jakość zdjęć w internecie - nie byłbym zadowolony.
    Niepisaną regułą jest to, że prędzej czy później do zestawu dołączy stałoogniskowy obiektyw 35 lub/i 50.
    Zatem myślałem o zestawie D7200 z obiektywem 50 (oba produkty na chargeback)? Rzecz jasna - brakować będzie jakiegoś zooma, a jako, że za swoje potrzeby uznałbym, że potrzebuję większych ogniskowych niż mniejszych - przychodzi, też na chargebacku 70-300.
    Razem dałbym za to około (3700+900+950) - (860+215+430) = 4045zł. Myślicie, że to dobra cena? Co prawda jestem początkujący ale nie zielony i chcę jedynie uniknąć kupowania rzeczy, które z czasem i tak uznam za zbyt słabe. Warto?

  2. #2

    Domyślnie

    Sam obrazek jeśli chodzi o jakość nie różni się az na tyle abyś z D5300 nie był zadowolony a z D7200 już tak. Róznice głowne między tymi body to ergonomia i fukcje, a nie obrazek. Chyba że chodzi Ci o jakośc z obiektywu 18-105 chociaż ten jak na kita jest całkiem niezły. Jeśli zatem obrazek z D5300 + 18-105 Cię rozczarowuje jakościowo (nie mówię o GO) to z D7200 nawet z tanią stałką nie rzuci Cie na kolana również. Poza GO nie zobaczysz zapewne róznicy w detalu i jakości. Co takiego w obrazu z d5300 i tego obiektywu nie zadawala Cię ? napisz może o coś innego Ci chodzi. Sam wolałbym D7200 ale nie dlatego że ma duzo lepszy obrazek a z innych powodów, dlatego wyjasnij co było na zdjęciach z D5300 nieakceptowalnego.
    Ostatnio edytowane przez Miodek2 ; 18-07-2018 o 11:35

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D5300 i D7200 chyba nawet mają taka samą matrycę, w takiej samej konfiguracji z obiektywem da to samo nawet D3300.

  4. #4

    Domyślnie

    Może ciut ostrzej być przy tych samych ustawieniach bo z tego co pamiętam D7200 może nie mieć filtra dolnoprzepustowego a D5300 chyba miał (ale nie jestem pewien).

  5. #5

    Domyślnie

    Chodzi pewnie o to, że D7200 jako body bardziej zaawansowane obsługują również bardziej zaawansowani operatorzy i co za tym idzie zdjęcia mogą się bardziej podobać.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Może ciut ostrzej być przy tych samych ustawieniach bo z tego co pamiętam D7200 może nie mieć filtra dolnoprzepustowego a D5300 chyba miał (ale nie jestem pewien).
    Zdaje się, że masz racje.
    Tylko żeby różnicę zobaczyć... Chyba by trzeba czegoś lepszego niż 50/1.8G...

    A czy to te same matryce, to chyba tylko N wie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Podejrzewam że nawet na S 18-35 czy 50-100 nie zobaczy się różnic, nie popadajmy w skrajność, pytający oczekuje że D7200 da lepszy obrazek niż D5300, jednoznaczna odpowiedź jest że nie będzie lepszy, ten aparat wypadnie lepiej w wielu przypadkach pod warunkiem że wykorzysta się jego możliwości, z drugiej strony ktoś ogarniający D7200 zrobi to samo tez D5300.

  8. #8

    Domyślnie Nikon D7200 - z jakim obiektywem na początek?

    Witam,

    Mam nadzieje, że tym pytaniem nie rozdrażnię zbyt wielu z Was ale proszę o pomoc w wyborze obiektywu do Nikona 7200 na sam początek przygody z fotografią.
    Jestem zdecydowany na zakup body j/w natomiast zastanawiam się jakie szkło kupić na początek.
    Mianowicie, zastanawiam się nad dwoma opcjami:
    1/zestaw, który NIKON daje czyli D7200+18-105 mm ED VR - zestaw łącznie po promocji cashback wychodzi za 3770 zł
    2/kupno osobno body i obiektywu D700+Nikkor AF-S DX 35mm f/1.8G - łącznie za 3550 zł
    3/kupno pierwszego zestawu+35mm za ok 4330 zł
    I teraz kwestia moich potrzeb. Tak jak pisałem wyżej, jestem amatorem, będzie to moja pierwsza lustrzanka a wcześniej robiłem zdjęcia tylko kompaktami i smartfonami. Chciałbym na początku dużo poświecić na naukę ale na tę chwilę wybiegając w przyszłość myślę, że chciałbym iść w kierunku portretów, reportaży, fotografii ulicznej ale czasem pewnie również i krajobrazowej (choć chyba w mniejszym stopniu).
    W którą strone iść z obiektywami? A może jakiś inny zestaw na początek będzie lepszy?

  9. #9

    Domyślnie

    Mimo wszystko jednak myślę, że większość osób rozdrażniłeś. Dlaczego? Bo temat wałkowany na forum regularnie i do znudzenia. Wystarczy zapytać google. Tak, zapytać wprost: "jaki obiektyw do nikona d7200?" i na drugim miejscu w wynikach dostajesz dokładnie taki temat z Nikoniarzy jaki Cię interesuje. I z tego tematu ale i z dziesiątków innych dowiesz się, że nie ma alternatywy jeśli chodzi o stosunek cena jakość do zestawu 7200/S17-50. Na początek dobry będzie równiez Twój zestaw nr 1. Miałem ten obiektyw i uznawany jest on za jeden z lepszych obiektywów KIT-owych.
    A jeśli chodzi o Twoje plany czyli portrety, reportaże, street, krajobraz to... potrzebujesz kilku obiektywów. Ale na początek zamiast tych kilku właśnie ta Sigma 17-50 będzie dobrym weryfikatorem planów i tego jak bardzo jesteś zdeterminowany rozwijać przygodę z foto.

  10. #10

    Domyślnie

    D7200 ma lepszą ergonomię i więcej pól AF tylko czy to wszystko jest warte tego, by zapłacić więcej (a z promocją tylko niewiele więcej)? Do tego sprowadza się moje pytanie. Ale okej, dziękuję za odpowiedzi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D 7200 vs D 610
    By andrew43 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-02-2018, 11:48
  2. szkło do d 7200
    By ANDEK in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2017, 11:07
  3. Przesiadka z D90 na D7100 lub 7200
    By Krzysztofh in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 127
    Ostatni post / autor: 22-10-2016, 15:14
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-04-2016, 23:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •