Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jaki statyw do fotografii ptaków i księżyca?

    Witam Was , chciałbym się przywitać z Wami na forum

    Mam pytanie odnośnie statywu , a raczej prośbę by ktoś mi pisał gotowca jaki będzie ok. Mam Nikona D7100 +Nikkora 200-500 I robię zdjęcia ptakom. W następnym tygodniu będę chciał złapać też zacmienie księżyca i wtedy już go będę potrzebować. A że jestem za granicą i dużo pracuje to kompletnie nie mam do tego głowy. I też prośba, polecicie jakiś statyt z głowicą do takiej fotografii (przyrodniczej) . Waga sprzętu to około 4kg, a mój wzrost 180cm. Jak by ktos pomogl to byłbym bardzo wdzięczny i postawie browca czy cos

    Pzdr

    Cenę jak bym mógł dać na zestaw to jakieś 700zl zapomniałem dodać
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 17-07-2018 o 22:15 Powód: Nie piszemy posta pod postem

  2. #2

    Domyślnie

    @Chrislajner zaraz Ci ktoś coś pewnie zaproponuje aczkolwiek nie wiem czy w tych granicach cenowych złapiesz coś z na tyle precyzyjną głowicą żeby to miało sens przy stacjonarnym fotografowaniu Księżyca. Powiem Ci jednak, że ja Księżyc bez większych problemów robię z łapy więc jak coś to też dasz rady. Zwłaszcza z praktyką na ptakach
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chrislajner Zobacz posta
    Witam Was , chciałbym się przywitać z Wami na forum

    Mam pytanie odnośnie statywu , a raczej prośbę by ktoś mi pisał gotowca jaki będzie ok. Mam Nikona D7100 +Nikkora 200-500 I robię zdjęcia ptakom. W następnym tygodniu będę chciał złapać też zacmienie księżyca i wtedy już go będę potrzebować. A że jestem za granicą i dużo pracuje to kompletnie nie mam do tego głowy. I też prośba, polecicie jakiś statyt z głowicą do takiej fotografii (przyrodniczej) . Waga sprzętu to około 4kg, a mój wzrost 180cm. Jak by ktos pomogl to byłbym bardzo wdzięczny i postawie browca czy cos

    Pzdr
    nie popelnisz bledu jesli kupisz klasyka manfrotto MT 190 z glowica np kulowa 498cr2 lub nieco mniejsza.
    jest stabilny , klasyfikowany jeszcze jako lekki, choc na dlugie wycieczki jest moze troche przyciezkawy , za to stabilny.
    uniwersalna rzecz ,zawsze sie przyda - nie do zdarcia , solidnej budowy.

    https://www.amazon.de/dp/B00ICFIV74/..._t1_B00FZLBURG

  4. #4

    Domyślnie

    @dziennikarz wiem że da rady z łapy, ale wschody zachody no i zaćmienie to już nie tak bardzo. No do tysiąca mogę dać, w końcu już chce kupić długi czas a zaniedbanie i nieznajomość tematu przeciaga to...

    @Nican

    Ten z amazona już by się nadawał??? )

    Dzięki

  5. #5

    Domyślnie

    Używam z podobnym zestawem i do podobnych celów Manfrotto 190 i dla mnie jest wystarczjący. Bardziej stabilny jest 550 ale jest też cięższy i dla mnie chodzenie z nim po lesie to już raczej odpada.
    Do ptaków odradzam jednak głowice kulowe, od takiej zaczynałem i do takich celów szybko z niej zrezygnowałem. Nie będę na początek namawiał do gimbala, ale każda głowica filmowa 3D będzie lepsza od kulowej. Ja bym wybrał z możliwie długim uchwytem prowadząco-blokującym bo wtedy łatwiej prowadzi się zestaw w bardziej dynamicznych scenach. Głowica nie koniecznie Manfrotto, bo są dość drogie i mają specyficzną płytkę mocującą. Ja preferuję mocowanie Arca Swiss ponieważ jest najbardziej uniwersalne. Głowice jednak najlepiej wypróbować w sklepie mocując do niej zestaw, bo jest to sprawa dość indywidualna.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chrislajner Zobacz posta
    @dziennikarz wiem że da rady z łapy, ale wschody zachody no i zaćmienie to już nie tak bardzo. No do tysiąca mogę dać, w końcu już chce kupić długi czas a zaniedbanie i nieznajomość tematu przeciaga to...

    @Nican

    Ten z amazona już by się nadawał??? )

    Dzięki
    tak oczywiscie.
    pytanie o glowice. czy nie lepiej sprawdzi sie kulista , jest mniejsza , bardziej poreczna.
    ale calosc jest ok.
    manfrotto ma budowe przyslowiowego ruskiego czolgu - nie do zdarcia.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak napisał mmluty do fotografii ptaków najlepsza byłaby głowica gimbalowa/kardanowa ale to są już konkretne koszty. Głowica video jest gorszym rozwiązaniem niż gimbal ale tańszym i lepszym niż głowica kulowa. gdybyś jednak się zaopatrzył w solidną głowicę kulową to od biedy da się jej używać "prawie" jak gimbala

    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  8. #8

    Domyślnie

    @mmluty @Piechu
    Dzięki za rady !
    Tylko jak znaleźć ta solidna głowicę kulową albo video 3d... macie jakieś konkretne marki ?? Ze statywem mogę dać te 250-300 euro tylko tego Tyle jest i z powodu spędzania całych dni w pracy ciężko mi to przeszukac... Jak byście widzieli jakiś fajny gotowy zestaw moglibyście podesłać, proszę ?? Coś jak @Nican ale myślę czy tamtą głowicą będzie fajna bo zacząłem się zastanawiać przez was

    Pozdrawiam !

    A ta gimbalowa fajna ale cena też wysoka

  9. #9

    Domyślnie

    Czyli możesz wydać około 1200-1300 zl? W tym budżecie możesz mieć głowicę Manfrotto 393 i do tego dobrać jakiś statyw od Benro. Spokojnie z takim zestawem zmiescisz się w budżecie. Musisz mieć jednak na uwadze, że Manfrotto ma swój system mocowan, niekompatybilny z najpopularniejszym arca swiss. To jednak nie jest wielki problem.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  10. #10
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Sirui jest świetny

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki statyw do fotografii przyrodniczej do 1000 zł?
    By Piechu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-04-2018, 12:25
  2. Teleobiektyw do fotografii ptaków
    By Milutek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-10-2016, 18:56
  3. 27.11.2009 - wystawa fotografii ptaków w Krakowie
    By kubaman in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 01:12
  4. [05.07 - 31.08 Olsztyn k/Częstochowy] Wystawa moich fotografii ptaków
    By kubaman in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 23:25
  5. Jaki statyw, jaki spust? Proszę doradźcie coś.
    By K.Piechowicz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 23:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •