Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Prośba o pomoc

  1. #1

    Domyślnie Prośba o pomoc

    Cześć wszystkim. Na wstępie chciałem napisać, że jestem caałkowitym amatorem. Na dzień dzisiejszy aparat to telefon ale coś mnie kręci i chciałbym zacząć pstrykać czymś zdecydowanie lepszym i wkręcić się w robienie zdjęć i zrobić z tego hobby, już mam na oku nawet kursy dla początkujących. To co napewno chcę pstrykać to udział mojego syna na zawodach karate, impreski rodzinne w pomieszczeniach, wyjazdy wakacyjne, może architekturę - i tu potrzebna pomoc - trzeba kupić sprzęt - tylko jaki? Bardzo proszę o pomoc, kasa jakaś tam się znajdzie ewentualnie raty hihi, nie wiem czy kupować coś słabszego a za jakiś czas zmieniać czy lepiej odrazu coś lepszego. Mam pewność, że chcę pstrykać, może uda się nauczyć - pomożecie?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeszcze podaj budżet i sprecyzuj czy sprzęt ma być nowy czy może być używany
    Nikon D5300, Sigma 18-35 f/1.8 ART, Nikkor AF-S 28-70mm f/2.8D IF-ED, Samyang 8mm, Helios 44M-4 58mm f/2.0, Nikkor AF-P 70-300 VR

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ManiakPL Zobacz posta
    Jeszcze podaj budżet i sprecyzuj czy sprzęt ma być nowy czy może być używany
    Hmmmm myślę, że używka też miże być ale pewnie ciężko trafić na pewniaka. Nad budżetem w sumie nie myślałem myśle, że coś tam więcej mogę dać albo na raty więc kwotowo jakoś tam powiedzmy tak do 5 może 6 tyś max tyle że czy amator to wykorzysta z jednej strony a z drugiej czy warto kupować słabszy a jak się okaże że za mało to i kasa dwa razy wydana.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak musi to być lustrzanka i chciałbyś robić zdjęcia celując za pomocą obracanego wyświetlacza w Live View (nie musisz trzymać aparatu przy oku) to Canon 80D będzie bardzo dobrym wyborem.
    Nikony w LV mają słaby autofokus.

    Jak nie musi to być lustzranka, to może bezlusterkowiec. Jeszcze szybsze zdjęcia seryjne od 80D ma np. Sony A6300.

    Jak Live View nie jest kluczowe w wyborze, to masz całą gamę Nikonów (od tańszego):
    D5600 -lekki z ruchomym wyświetlaczem
    D7100 -solidnie zbudowany lecz bez ruchomego wyświetlacza. Obecnie w atrakcyjnej cenie.
    D7200 -j.w. tylko nowszy i droższy
    D7500 -szybka seria, ruchomy wyświetlacz. Drogi.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 16-07-2018 o 21:46

  5. #5

    Domyślnie

    I bądz tu mądry i pisz wiersze hehe. Dzięki za odpowiedzi

  6. #6

    Domyślnie

    Czemu pytasz na forum Nikona? Masz jakiś z góry upatrzony sprzęt?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Czemu pytasz na forum Nikona? Masz jakiś z góry upatrzony sprzęt?
    Czemu na strinie Nikina? Hmmm może dlatego, że nikon robi aparaty a tu na forum jest napewno pełno specjalistów którzy mogą pomuc? Tak tak chyba dlatego, no chyba, że Nikony tylko dla profesjonalistów to przepraszam bardzo.

  8. #8

    Domyślnie

    @jasfasola Miejsce w którym pytasz nie jest złe Problemem może być to, że w zasadzie każdy użytkownik może polecić coś trochę innego, więc nie spodziewaj się jednej, najlepszej odpowiedzi. Lustrzanka to mimo wszystko całkiem dobry pomysł z uwagi na ceny (zarówno aparatów jak i obiektywów), oraz fakt, że chcesz robić zdjęcia typu
    To co napewno chcę pstrykać to udział mojego syna na zawodach karate, impreski rodzinne w pomieszczeniach
    Oczywiście kupowanie lustrzanki pod kątem robienia zdjęć w Live View to dziwny pomysł, ale zakładam, że kurs fotografii, który planujesz wyjaśni sporo. Warto też pójść do sklepu i pooglądać sprzęt, zobaczyć jaka wielkość pasuje. Każdy może pisać o swoich preferencjach, ja mogę polecić np. d7200, ale jak weźmiesz go do ręki, może stwierdzisz, że nie chcesz takiego klocka Rzecz jasna w drugą stronę może być podobnie, d5600 będzie dla Ciebie "wydmuszką" czy "zabawką". Natomiast wszystkie aparaty Nikona robią zdjęcia, różnią się ergonomią (szeroko rozumianą).

    Wracając do potrzeb, które określiłeś, sugeruję jasny zoom, jak podstawowe, uniwersalne szkło. Na początek poczytaj o Sigmie 17-50/2.8, do niej aparat, który zmieści się w budżecie. NIestety, nie jest to tanie hobby, 5-6 tysięcy wydaje się sporo, ale... sam zresztą szybko zobaczysz. Atutem Nikona są w tej chwili tanie, ale bardzo przyzwoite optycznie obiektywy AF-P, szeroki 10-20 oraz tele 70-300 VR. Biorąc pod uwagę obecną promocję Nikona (sprawdź) można skompletować bardzo przyzwoity zestaw "do wszystkiego".

  9. #9

    Domyślnie

    Gromy się tu na mnie posypią pewnikiem, ale Proponuję Ci @jasfasola ROZWAŻENIE ewentualności np. P900 - bardzo rozbudowany kompakt czyli bezlusterkowiec z małą matrycą, ale ze zintegrowanym obiektywem o zmiennej ogniskowej w bardzo uniwersalnym zakresie od 24 do 2000 mm. Rzecz jasna i przez elektroniczny wizjer możesz robić ale normalnie patrząc na ekran obracany we wszystkich płaszczyznach dookoła. Celowo nie sugeruję nawet jego następcy, bo jest wokół niego jeszcze zbyt wiele niewiadomych.

    Tak jak wspomniałem - to kolejna alternatywa do rozważenia wraz z innymi, całkiem rozsądnymi tu zaproponowanymi.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Gromy się tu na mnie posypią pewnikiem, ale Proponuję Ci @jasfasola ROZWAŻENIE ewentualności np. P900
    Nie chodzi o gromy, ale skoro ma być "zdecydowanie lepiej" niż komórką, to rozważania warto zacząć minimum od formatu mikro 4/3 lub APS-C i obsługi RAW.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Prośba o pomoc
    By drMarco in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 00:17
  2. Prośba o pomoc
    By Jessica in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-01-2010, 18:41
  3. Prosba o pomoc
    By Gallson in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-02-2009, 18:12
  4. prośba o POMOC!!!
    By MielaS in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 22:55
  5. Prośba o pomoc
    By pablos in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •