Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Prośba o pomoc

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nachzehrer Zobacz posta
    Wracając do tematu to ja bym poważnie rozważył:
    D7200 + S17-50 2.8 na start
    To była też moja pierwsza myśl. Ten zestaw ma tylko 3 wady:
    - rozmiar,
    - ciężar,
    - zoom może być ciut przykrótki do karate na dużej sali (ale wtedy zawsze można dokupić dłuższe szkło, Sigma przyda się w większości innych sytuacji).

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    wlasciwie to tylko formalizm

    kiedys takie aparaty nazywano hybrydami , albo Bridge - czyli cos noszacego cechy budowy i kompaktu i aparatu wiekszego , najczesciej lustrzanki.
    Tak też i wiele osób za hybrydy uważa aparat bez lustra ale z wymiennym obiektywem (a przynajmniej ze stosowaniem takiej terminologii spotykałem się parę lat temu). Dziś to już prędzej są "bezlusterkowce" z tym, że niekoniecznie wymienne, bo bezlusterkowce to mogą być z obiektywem stałym ale z matrycą DX. Tak czy inaczej szkoda kopii kruszyć o tę terminologię. Koledze pytającemu myślę, że wyjaśniłem precyzyjnie czym jest P900 i tyle. Ma małą matrycę, zintegrowany obiektyw, jest z segmentu "kompakt" wg. producenta, ma dość uniwersalny obiektyw, spore możliwości ale i ograniczenia. Tyle.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    To była też moja pierwsza myśl. Ten zestaw ma tylko 3 wady:
    - zoom może być ciut przykrótki do karate na dużej sali (ale wtedy zawsze można dokupić dłuższe szkło, Sigma przyda się w większości innych sytuacji).
    Do rozmiaru i wagi się nie wtrącam, bo dla mnie im większe i cięższe tym lepiej, ale co do ogniskowej to także uważam, że do takich zastosowań długi koniec powinien być 100 minimum a najlepiej 135.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Gromy się tu na mnie posypią pewnikiem, ale Proponuję Ci @jasfasola ROZWAŻENIE ewentualności np. P900 - bardzo rozbudowany kompakt czyli bezlusterkowiec z małą matrycą, ale ze zintegrowanym obiektywem o zmiennej ogniskowej w bardzo uniwersalnym zakresie od 24 do 2000 mm. Rzecz jasna i przez elektroniczny wizjer możesz robić ale normalnie patrząc na ekran obracany we wszystkich płaszczyznach dookoła. Celowo nie sugeruję nawet jego następcy, bo jest wokół niego jeszcze zbyt wiele niewiadomych.

    Tak jak wspomniałem - to kolejna alternatywa do rozważenia wraz z innymi, całkiem rozsądnymi tu zaproponowanymi.
    P900 do sportu halowego... Borze liściasty tego typu "rady" powinny być nagradzane miesięcznym urlopem od forum...

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Lepiej jasny za szeroki niż ciemny w sam raz, z matrycy 24Mpix można wyciąć sporo i zostanie dużo detalu.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jasfasola Zobacz posta
    To co napewno chcę pstrykać to udział mojego syna na zawodach karate, impreski rodzinne w pomieszczeniach, wyjazdy wakacyjne, może architekturę
    Czyli bardziej potrzebny raczej jasny tele-zoom niż jasny zoom standardowy.

    Sigmy 50-150/2.8 teraz już tylko używane.

    Dlatego też zaproponowałem Sony A6300 która w zestawie z 18-105/4 miałaby parę atutów.

  6. #26

    Domyślnie

    Akurat przy tym sporcie to chyba można podejść bliżej? Chociaż z drugiej strony, gdzie dwóch się bije, to i trzeci może dostać, jak mawiał pewien mój kolega Tyle, że każdy sensowny jasny zoom przekroczy mocno budżet.

    Ps. ciemny, niepolecany generalnie do sportu N70-300 af-p, w zakresie 70-140 ma światłosiłę f4.5-4.8. Czy f4 Sony robi różnicę? Btw, a6300 fajny aparat, dla mnie jednak... za lekki. Być może w zastosowaniach kolegi sprawdzi się dobrze.

  7. #27

    Domyślnie

    A6300 daje 11 klatek na sekundę ze śledzeniem ostrością i możliwością kadrowania w Live View np. z nad maty. Po Cashbacku w dość atrakcyjnej cenie https://www.ceneo.pl/47392923

  8. #28

    Domyślnie

    18-105 f/4 fajny obiektyw. Porównując z Sigmą mamy albo 2x większy zoom albo 2x jaśniejszy obiektyw... Co kto woli.
    A propos Sony - ta Sigma 17-50 jest też dostępna dla Sony, tylko nie jestem pewien dla której wersji bagnetu.

  9. #29

    Domyślnie

    Super - dzięki Wszystkim baaardzo za odpowiedzi, więc tak mam tu takie propozycje
    1. Canon 80D
    2. Nikon 7200 + obiektyw szeroki AF-P 10-20 + obiektyw tele 70-300R lub/i obiektyw S17-50 2.8 lub/i "jakiś" zoom najlepiej z końcówką 135

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jasfasola Zobacz posta
    Super - dzięki Wszystkim baaardzo za odpowiedzi, więc tak mam tu takie propozycje
    1. Canon 80D
    2. Nikon 7200 + obiektyw szeroki AF-P 10-20 + obiektyw tele 70-300R lub/i obiektyw S17-50 2.8 lub/i "jakiś" zoom najlepiej z końcówką 135
    Co do Canona to nie mam zdania, natomiast d7200 warto kupić przede wszystkim ze standardowym zoomem, potem uzupełnić o szeroki kąt i tele. Z uwa zdjęcia są specyficzne, podobnie zakres 70 mm mocno ogranicza przy tzw. "zwykłych zdjęciach". Ciemny zoom ale dłuższy, czy krótszy ale z f2.8... oto jest pytanie. Większość bardziej zaawansowanych fotografów raczej wskaże na f2.8, amator będzie cieszył się "przybliżeniem", trudna decyzja.
    No i warto popatrzeć na ceny i cashback Nikona.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Prośba o pomoc
    By drMarco in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 00:17
  2. Prośba o pomoc
    By Jessica in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-01-2010, 18:41
  3. Prosba o pomoc
    By Gallson in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-02-2009, 18:12
  4. prośba o POMOC!!!
    By MielaS in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 22:55
  5. Prośba o pomoc
    By pablos in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •