Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Prośba o pomoc

  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakby chciał robić zdjęcia dziewczyn na plaży z kilometra to czemu nie ale czy sprawdzi się na sali/hali to już wątpię, tak jak napisał poste Sigma 17-50 i do tego obojętne jaki aparat zachowując minimum w postaci nowszych konstrukcji, znajomy dzieciaka kręci na zawodach D3300 i to obiektywem 18-105VR, widziałem i nie ma co narzekać, a na forum raczej 99% ludzi napisze że to nie jest możliwe i że musi być przynajmniej sony A6300 itp

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jakby chciał robić zdjęcia dziewczyn na plaży z kilometra to czemu nie ale czy sprawdzi się na sali/hali to już wątpię
    Nadawać to się nadaje, natomiast Twoja propozycja do tego jest rzecz jasna lepsza. Natomiast kolega pytający sprawił przynajmniej na mnie wrażenie osoby, której przyda się coś bardziej uniwersalnego i tylko dlatego dałem tę propozycję jedynie ro rozważenia

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Nie chodzi o gromy, ale skoro ma być "zdecydowanie lepiej" niż komórką, to rozważania warto zacząć minimum od formatu mikro 4/3 lub APS-C i obsługi RAW.
    Ok, jeśli faktycznie ma być O WIELE LEPIEJ to matryca DX, natomiast nawet taka mała matryca to mimo wszystko jest znacznie lepiej niż komórka. Nie wiemy co autor miał na myśli. Ja tylko proponowałem do ewentualnego wzięcia pod uwagę.

    Co do RAWów - zdjęcia z hali sportowej - zacnie, ale czy kolega pytający chciałby się bawić w wywoływanie (czy planuje taki rozwój hobby) - to też do niego bardziej pytanie.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Co do RAWów - zdjęcia z hali sportowej - zacnie, ale czy kolega pytający chciałby się bawić w wywoływanie (czy planuje taki rozwój hobby) - to też do niego bardziej pytanie.
    Jak na mój gust to lepiej RAW mieć i go np. DxO "przeciągnąć". A ze DxO jest często w promocjach za free to poza chwilą czasu to wiele nie kosztuje. Druga sprawa, że w RAW idzie zdjęcie ładnie uratować (albo odratować).
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Gromy się tu na mnie posypią pewnikiem, ale Proponuję Ci @jasfasola ROZWAŻENIE ewentualności np. P900 - bardzo rozbudowany kompakt czyli bezlusterkowiec z małą matrycą, ale ze zintegrowanym obiektywem
    Nawet producent nie kataloguje go jako bezlusterkowca tylko kompakt. Owszem nie ma komory lustra ale obecnie kategoria bezlusterkowców to co innego. Idąc tym tropem to każdy kompakt mały nawet jest bezlusterkowcem. Bezlusterkowce dzisiaj jako alternatywa dla lustrzanek to aparaty z dużą matrycą (dużo wiekszą niż kompakty często o takiej samej wielkości jak w lustrzankach 4/3 , apsc, FF, z wymienną optyką z wyjątkiem chyba fuji x100) a nie kazdy z brzegu kompakt. P900 jest takim samym bezlusterkowcem jak...coolpix A10

  5. #15

    Domyślnie

    @prof.Miodek napisałem, że to kompakt. Napisałem też wprost, że ma to małą matrycę. O bezlusterkowcu tylko aby kolega pytający miał pewność, że lustra kompakty nie mają. Co do reszty pełna zgoda.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @Nachzehrer pełna zgoda. Podałem P900 tylko jako jedną z wielu propozycji.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  6. #16

    Domyślnie

    to co sie zargonowo przyjelo nazwac " bezlusterkowiec " to jest "digital single lens mirroless" - przez Analogie do dslr.
    SL oznacza single lens w domysle wymienny.

    kompakty tez Maja " single lens" ale niewymienny.

    wlasciwie dslm moze tez byc kompaktem - czyli malej , zwartej budowy .

    troche ta systematyka nie jest calkiem logiczna , ale tak sie historycznie biorac rozwijala.
    kiedys w analogu istnialo oznaczenie SLR ale DLR - czylli dwuobiektywowa (Double) lustrzanka, obiektywy niewymienne - juz nie stosowano.


    mirrorless to klasyfikacja ze wzgledu na rodzaj ukladu celowniczego .,
    kompakt - to ze wzgledu na wielkosc budowy claosci . czyli porownanie gruszek z jablkami - ale tak sie uzywa.

    fotografii winno sie uczyc w szkolach.
    nie od dzisiaj wiadomo , ze jestesmy cywilizacja " obrazkowa".
    uczy sie poslugiwania jezykiem pisanym / mowionym , mozna uczyc poslugiwania sie jezykiem obrazu.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 17-07-2018 o 11:11

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    to co sie zargonowo przyjelo nazwac " bezlusterkowiec " to jest "digital single lens mirroless" - przez Analogie do dslr..
    Albo do MILC, czyli "Mirrorless interchangeable-lens camera"

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    troche ta systematyka nie jest calkiem logiczna , ale tak sie historycznie biorac rozwijala.
    kiedys w analogu istnialo oznaczenie SLR ale DLR - czylli dwuobiektywowa (Double) lustrzanka - juz nie stosowano.
    Można spotkać określenie "Twin-lens reflex camera"

  8. #18

    Domyślnie

    Wracając do tematu to ja bym poważnie rozważył:
    D7200 + S17-50 2.8 na start
    Ale wcześniej jeszcze pomacał D5600 gdzieś w sklepie i zobaczył czy gibany dotykany ekranik nie przeważy szali
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    kompakt - to ze wzgledu na wielkosc budowy claosci
    Też i stąd mój poniekąd "skrót myślowy", bo P900 to kompaktową ma tylko matrycę, bo jest większy i cięższy od niejednej (starszej, bo starszej ale jednak) lustrzanki z kitem

    Ale to tak na marginesie, nie zamierzam drążyć tematu.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Też i stąd mój poniekąd "skrót myślowy", bo P900 to kompaktową ma tylko matrycę, bo jest większy i cięższy od niejednej (starszej, bo starszej ale jednak) lustrzanki z kitem

    Ale to tak na marginesie, nie zamierzam drążyć tematu.
    wlasciwie to tylko formalizm

    kiedys takie aparaty nazywano hybrydami , albo Bridge - czyli cos noszacego cechy budowy i kompaktu i aparatu wiekszego , najczesciej lustrzanki.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Prośba o pomoc
    By drMarco in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 00:17
  2. Prośba o pomoc
    By Jessica in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-01-2010, 18:41
  3. Prosba o pomoc
    By Gallson in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-02-2009, 18:12
  4. prośba o POMOC!!!
    By MielaS in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 22:55
  5. Prośba o pomoc
    By pablos in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •