Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59
  1. #51

    Domyślnie

    To może i ja coś dodam.
    Używam PD Slide oraz PD capture v3. Najcięższy zestaw jaki powiesiłem to D750 i N24-70/2.8.
    Kiedyś myślałem że wydawanie kilkuset zł na coś co w zasadzie mam (oryginalny pasek) to zbędna ekstrawagancja.
    Teraz wiem jak bardzo się myliłem. Ostatnio w maju zwiedzałem Wenecję po 11 godzin na nogach i aparat wisiał cały czas na pasku lub w uchwycie.
    Nie wyobrażam sobie co kilka minut chować aparat do plecaka. Nie będę powtarzał argumentów wcześniej już przytaczanych, ale chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz. W ciepłym klimacie noszenie aparatu w rękach przyspiesza odklejanie się gum i niepotrzebnie pot z rąk cały czas ma kontakt z body i obiektywami. W czasie kiedy nie fociłem aparat swobodnie wisiał sobie na pasku i w ogóle nie przeszkadzał w łażeniu po mieście.
    Kiedyś nosiłem aparat na ramieniu co było dużo bardziej niebezpieczne, bo żeby przewiesić aparat przez głowę i nosić na drugim ramieniu oryginalny pasek jest za krótki. W sytuacjach kiedy miałem zamiar schować aparat do plecaka zawsze odpinałem pasek, co jest czynnością banalną w przypadku PD.

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avzi Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanko do użytkowników PD Slide oraz uchwytu Capture. Czy można używać jednocześnie jednego i drugiego? To znaczy mieć wpięty aparat z obiektywem do uchwytu na biodrze (z propadem lub bez) i jednocześnie mieć sprzęt zabezpieczony paskiem "na listonosza"? Oczywiście po odpowiednim wyregulowaniu jego długości, aby nie spadał z ramienia. Czy to jest wygodne i czy ma w ogóle sens wg Was? W teorii sprzęt nie powinien się tak majtać jak w wersji z przypięciem tylko do PD Slide...

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Można taki myk zastosować ale czy to wygodne i ma sens? Nie wiem.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  3. #53

    Domyślnie

    Capture mam zamocowany do szelki plecaka i aparat noszę na wysokości klatki piersiowej, więc na to pytanie nie odpowiem, ale dodam, że zapięty pasek w niczym nie przeszkadza, aby płytkę capture wsuwać i wysuwać z uchwytu, chociaż jak używałem capture na ten czas odpinałem pasek aby się majtał przede mną. Natomiast muszę zdementować opinie że na pasku aparat się majta. Nic podobnego, wisi sobie swobodnie nawet podczas szybkiego marszu, choc dla wygody jest nieco stabilizowany prawą ręką, która i tak w tym czasie nie ma nic do roboty.

  4. #54

    Domyślnie

    A czym się różni stary slide od nowego? Właśnie obejrzałem w sklepie wszystkie wersje kolorystyczne i najbardziej przypadł mi do gustu taki niebieski z poprzedniej wersji modelu. Nowe są tylko jasnoszare lub czarne.

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avzi Zobacz posta
    A czym się różni stary slide od nowego?
    Wersją kotwiczek i brakiem płytki Arca w zestawie. W zamian uszko wkręcane w gniazdo statywowe jest.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #56

    Domyślnie

    Teoretycznie jest to możliwe, bo płytkę statywową PD przykręcasz do mocowania statywowego, a do płytki mocujesz kotwiczkę do paska. Praktycznie jednak nie odpowiem ponieważ nie używam uchwytu Capture. Wydaje mi się jednak, że jest to trochę przekombinowany sposób noszenia aparatu - do cięższych obiektywów to nic nie da, a do lżejszych jest zbędne. Jeszcze raz napiszę, jeżeli aparat zamocujesz do paska przy śrubie statywowej oraz na uszko i przewiesisz przez ramię to z dużym lub małym obiektywem nic nie dynda tylko dobrze przylega do biodra lub nogi więc po co ten uchwyt.

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avzi Zobacz posta
    A czym się różni stary slide od nowego? Właśnie obejrzałem w sklepie wszystkie wersje kolorystyczne i najbardziej przypadł mi do gustu taki niebieski z poprzedniej wersji modelu. Nowe są tylko jasnoszare lub czarne.

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    To chyba nawet lepiej że taki Ci się podoba, bo to chyba wersja 2, czyli nie ma potrzeby wymiany kotwiczek, co ma miejsce w wersji 3. PD wysyła je gratis po zgłoszeniu na ich stronie.

  8. #58

    Domyślnie

    Różnica to silikonowe wstawki w starszych modelach są długie linie w nowym są kreski w poprzek a co do kotwic razem z wersją v3 dostaje sie nową wersję v4

  9. #59

    Domyślnie

    Poniżej link do filmu z omówionymi różnicami w wersjach pd slide.
    https://youtu.be/kMK3wqHgKFI

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Usunięcie paska
    By Michaelg in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 02:34
  2. Mocowanie do paska na gwint 1/4
    By mrtwigg in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 10:11
  3. uchwyt do paska
    By bartoszkon314 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 15:46
  4. zamiennik paska do D70
    By Wiewioor in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-01-2007, 18:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •