Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 59
  1. #31

    Domyślnie

    @Piechu no i to jest odpowiedź!!!! Wcześniej było o rozwiązaniu, które ma pozwolić na szybkie odpinanie paska od aparatu (od tego zaczął się wątek). Odpowiednie uchwycenie cięższych zestawów to jasna sprawa.

    Co do paska "wygodniejszego". Tego systemu nie znam (nie próbowałem), ale kilkakrotnie miałem na sobie aparaty kolegów, którzy mieli coś co określali jako "wygodniejsze od kitowego". W tamtych wypadkach nie zauważyłem akurat różnicy mimo, że to były spore DXy, najczęściej z gripem. Może mam grubą skórę albo grubą kapotę Tak czy inaczej dla mnie EOT, bo wyjaśniłeś wszystko.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Polać mu, bo słusznie prawi.
    I to nawet nie o PD chodzi. Nawet zwykły pasek z neoprenu za parę zł będzie lepszy niż te, że się tak wyrażę, stockowe.
    Ja paska od D500 nawet nie wypakowałem z folijki, leży na dnie kartonika

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    @Piechu no i to jest odpowiedź!!!! Wcześniej było o rozwiązaniu, które ma pozwolić na szybkie odpinanie paska od aparatu (od tego zaczął się wątek). Odpowiednie uchwycenie cięższych zestawów to jasna sprawa.

    Co do paska "wygodniejszego". Tego systemu nie znam (nie próbowałem), ale kilkakrotnie miałem na sobie aparaty kolegów, którzy mieli coś co określali jako "wygodniejsze od kitowego". W tamtych wypadkach nie zauważyłem akurat różnicy mimo, że to były spore DXy, najczęściej z gripem. Może mam grubą skórę albo grubą kapotę Tak czy inaczej dla mnie EOT, bo wyjaśniłeś wszystko.
    No to spoko Jest jeszcze jedna przydatna kwestia jeśli chodzi o odpinane paski. Czasami lubię fotografować trzymając aparat w łapsku a nie na szyi a nie lubię gdy mi się taki pasek majta. Tak samo gdy wrzucam zestaw na statyw, nie lubię gdy mi dynda taki pasek, dodatkowo smagany np. podmuchami wiatru.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Jest jeszcze jedna przydatna kwestia jeśli chodzi o odpinane paski. Czasami lubię fotografować trzymając aparat w łapsku a nie na szyi a nie lubię gdy mi się taki pasek majta. Tak samo gdy wrzucam zestaw na statyw, nie lubię gdy mi dynda taki pasek, dodatkowo smagany np. podmuchami wiatru.
    No dobra, rozumiem po co Ci ten pasek. Ale samo jego częste odpinanie, przypinanie, chowanie do kieszeni, wyjmowanie z kieszeni też chyba jest pewną upierdliwością, czyż nie?

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avzi Zobacz posta
    No dobra, rozumiem po co Ci ten pasek. Ale samo jego częste odpinanie, przypinanie, chowanie do kieszeni, wyjmowanie z kieszeni też chyba jest pewną upierdliwością, czyż nie?

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Odpowiem krótko: nie.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avzi Zobacz posta
    No dobra, rozumiem po co Ci ten pasek. Ale samo jego częste odpinanie, przypinanie, chowanie do kieszeni, wyjmowanie z kieszeni też chyba jest pewną upierdliwością, czyż nie?

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Własnie po to łatwy system odpinania, aby nie było to upierdliwe

  6. #36

    Domyślnie

    OK rozumiem. Biorąc pod uwagę wszystkie plusy i minusy dla mnie to chyba jednak nie byłoby wygodne. Nie chcę mieć nowego obiektu troski (paska) przy fotografowaniu, o którym musiałbym pamiętać i wykonywać wokół niego jakieś operacje, których obecnie nie wykonuję z paskiem firmowym. Ale całkowicie rozumiem, że dla innych to może być wygodne. Dzięki za wyjaśnienia!

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

  7. #37

    Domyślnie

    Ale o to chodzi, że nic nie musisz za każdym razem odpinać. A właśnie upierdliwość jest wtedy, kiedy chcesz odpiąć "zwykły" pasek, spróbuj.
    Ja używam zwykłego neoprenowego paska, czasem jak np. na statywie przeszkadza, wystarczy odpiąć 2 klamerki (takie wciskane) co trwa ułamek sekundy. Rzadko z tego korzystam, ale spróbuj zdemontować pasek firmowy. Poza tym komfort takiego paska, zwłaszcza latem, jest nieporównywalny z firmowym, aparat wydaje się lżejszy o 1/3

  8. #38

    Domyślnie

    Właśnie o to chodzi.
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ale o to chodzi, że nic nie musisz za każdym razem odpinać. A właśnie upierdliwość jest wtedy, kiedy chcesz odpiąć "zwykły" pasek, spróbuj.
    Ja używam zwykłego neoprenowego paska, czasem jak np. na statywie przeszkadza, wystarczy odpiąć 2 klamerki (takie wciskane) co trwa ułamek sekundy. Rzadko z tego korzystam, ale spróbuj zdemontować pasek firmowy. Poza tym komfort takiego paska, zwłaszcza latem, jest nieporównywalny z firmowym, aparat wydaje się lżejszy o 1/3
    Przy chowaniu sprzętu do torby (co z reguły robię zawsze, gdy nie zamierzam robić zdjęć przez najbliższe 2-3 min) musiałbym przecież odpinać pasek, aby zmieścił się w tejże niewielkiej torbie. A co do paska firmowego, to nigdy nie odczuwałem potrzeby, aby go odpiąć. Łatwo go szybko owinąć wokół aparatu i mieści się wraz z nim do torby. Jedyne zastosowanie paska takiego jak PD Slide w moim przypadku widzę wyłącznie w sytuacji, gdybym chciał nosić na nim przez dłuższy czas ciężki zestaw bez każdorazowego odkładania do torby. Wtedy rzeczywiście to rozwiązanie mogłoby się okazać wygodne dla mnie. Jak do tej pory jednak taki ciężki zestaw, tj. D750 + N70-200 f/2.8E FL używałem głównie do focenia sportu bez konieczności częstego przemieszczania się z miejsca na miejsce z aparatem u boku. Po prostu trzymam go cały czas w rękach gotowego do użytku. Ale w przyszłości przy sesjach wymagających przemieszczania się, gdzie w każdej chwili może nadarzyć się okazja do użycia sprzętu, to mogłoby być dość przydatne rozwiązanie, gdyż taki ciężki zestaw do naramiennej torby i tak się nie zmieści, więc trzeba by go ciągle odkładać do plecaka...
    Ostatnio edytowane przez avzi ; 16-07-2018 o 16:01
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avzi Zobacz posta
    Do użytkowników pasków PD: co robicie z nimi, gdy wkładacie aparat do torby lub gdy wpinacie go do uchwytu przy pasku? Odłączacie pasek PD czy wkładacie do torby lub przepinacie do paska razem z nim? A jeśli odpinacie, to co dalej robicie z tym paskiem? Chowacie do kieszeni? Bo chyba nie wisi na szyi luzem? Sorry za tego typu pytania, ale zanim kupię pasek chcę ustalić czy poza pewnymi ułatwieniami jakie to przyniesie nie pojawią się nowe utrudnienia. Dodam, że właśnie zamówiłem uchwyt capture v3 z płytką i propadem.
    jak zacząłem używać z capture z padem, zrezygnowałem z paska całkowicie, tyle że ja używam znacznie lżejszego sprzętu - także polecam poużywać i przemyśleć zasadność zakupu paska

    edit: oczywiście mam na myśli PD Slide
    Ostatnio edytowane przez Zahir ; 16-07-2018 o 17:14

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Usunięcie paska
    By Michaelg in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 02:34
  2. Mocowanie do paska na gwint 1/4
    By mrtwigg in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 10:11
  3. uchwyt do paska
    By bartoszkon314 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 15:46
  4. zamiennik paska do D70
    By Wiewioor in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-01-2007, 18:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •